Netflix’te İzleyebileceğiniz 4 Farklı Moda Temalı İçerik
Emily in Paris
KÜLTÜR/SANAT

Netflix’te İzleyebileceğiniz 4 Farklı Moda Temalı İçerik

Netflix, birçoğumuzun vazgeçemediği dijital platformlardan biri. Burada aradığımız çoğu dizi ve film içeriklerine ulaşabiliyoruz ki bu içerik türlerinden biri de moda oluyor. Moda ile ilgili film, dizi, belgesel ve şovları izlerken kendimizi bir anda podyumun büyülü dünyasına da arka plandaki zorlu mücadelelere de kaptırabiliyoruz. Bazı içeriklerde ise modayı yan rolde görüyor, ana konunun büyüsüyle ortaya çıkan görünümleri hayranlıkla izliyoruz. İşte biz de bu yazıda dört farklı moda konulu içeriği sizler için kaleme aldık ve modayla ilgilenen ya da ilgilenmeyen herkesin ilgisini çekebilecek bu Netflix içeriklerini sizler için derledik.

Editör :Simge Avcu
Yayın Tarihi :06 May 2021
Süre :1.5 Bardak

The Bold Type
Lifestyle dergilerin isimlerini duyduğumuzda çoğu zaman aklımıza ilk olarak kıyafetler ve güzellik sırları geliyor olabilir. The Bold Type dizisi de bu dergilerden biri olan Scartlet’in büyülü dünyasında geçiyor. Bu dizide moda ana konu olmasa da varlığını her zaman hissettiriyor ve dergi için yapılan çalışmalarda, arka plandaki yaratıcı düşünceyi ve kalıpların dışına çıkarılmaya çalışan moda ve güzellik kavramlarını görebiliyoruz. Elbette tüm bu hikayenin bizlere yansımasını sağlayan karakterleri de es geçmemeliyiz: Jane, Sutton ve Kat. Başrolleri üç yakın arkadaşın paylaştığı bu hikayeyi destekleyen en önemli karakter ise derginin baş editörü Jacqueline oluyor. Bu hikaye birçok insanın hayatına ışık tutan bir nitelikte. Öyle ki, sadece moda ve güzellik konusuna değil, ırkçılık, ayrımcılık, taciz gibi konulara da değindiğini görebiliyoruz. Moda ise bu hikayenin önemli renklerinden biri ve hikaye için dergi çekimleri, moda şovları, kıyafet kombinlemeleri ile oldukça dikkat çeken bir nitelik taşıyor.

The Intern
2015 yılında yayın hayatına giren The Intern, bir internet butiğinin hikayesini paylaşıyor. Bu filmde ilgi çekici olan kısım ise şirkette başlatılan stajyer programının yaşlı insanlara yönelik olması. Butiğini kısa zamanda büyütmüş ve başarılı bir iş haline getirmiş olan moda girişimcisi Jules ve 70 yaşındaki kıdemli stajyer Ben Whittaker’ın başından geçenleri bu filmde görüyoruz. Filmin başrollerini ise Robert De Niro ve Anne Hataway paylaşıyor.

Girl Boss
Parıltılı bir dünya gibi görünse de her işte olduğu gibi moda sektöründe de zorlukların olduğu aşikar. Modanın öncü isimlerinin hayat hikayelerinden de anlaşılabileceği gibi burada var olabilmek ciddi bir emek ve yaratıcılık gerektiriyor. Girls Boss dizisinde ise Sophia’nın yeteneği ve ilgisi doğrultusunda başardıklarını ve kendi markasını kurma hikayesini izliyoruz. Sophia, girdiği her işten çıkarılan ve sıfırdan başarılı bir marka kuran, deli dolu bir kız olarak karşımıza çıkıyor. Vintage parçalara ilgi duyan ve eski kıyafetleri onarmaktan oldukça hoşlanan Sophia, bir internet sitesi yardımıyla bu kıyafetleri satışa çıkarıyor ve ardından kendi butiği Nasty Gal için bir internet sitesi oluşturuyor. Aslına bakarsanız bu dizide sıfırdan başlamanın heyecanını hissederken içinizde bir yerlerde ortaya çıkmayı bekleyen girişimci ruhu bulmanız da mümkün!

Emily in Paris
Bazı diziler vardır ki sadece karakterlerinin stili bile moda yaratmaya yeterli olabilir. Yayına girdiği ilk gün dikkatleri üzerine çekmeyi başaran dizi Emily in Paris, renkli bir dünyanın ve Paris’te bir turist olmanın nasıl günleri beraberinde getirdiğini izleyicilerine gösterdi. Emily kendisini modaya yön veren en önemli şehirler arasından birisi Paris’te geçen bu hikayede lüks markaların tanıtımı için çalışan bir ajansta buluyor. Bu süreçte başından geçenlere şahit olurken her bir karakterin stili de dikkatleri üzerine çekmeye yeterli oluyor. Dizinin kostüm tasarımcısı Sex and the City’nin kostüm tasarımcısı Patricia Field olunca farklı bir sonuç beklemek de mümkün olmuyor elbette.
Yukarı Kaydır