Önümüzdeki 5 gün boyunca
Mynet
KÜLTÜR/SANAT

Netflix’te 23 Ocak Haftası Ne İzleyelim?

23 Oca 2023

Müjdemizi isteriz! Merakla beklenen yerli dizi Şahmaran Netflix’teki yerini aldı. Bu haftaki öneri listemizde, popüler dizinin yanı sıra, entrikalı mini dizi Women at War, duygusal bir yerli film olan Martıların Efendisi, nostaljik belgesel Caniko, 7 bölümlük gerçek bir suç dizisi Trial by Fire, komedi filmi Disconnect: The Wedding Planner ve ezber bozan gerilim/ komedi filmi Promising Young Woman var. Hızlıca başlıyoruz.

1.5 Bardak

Netflix
Şahmaran

Serenay Sarıkaya, Burak Deniz ve Mustafa Uğurlu’nun başrollerini paylaştığı, aylardır merakla beklenen Şahmaran yayına girdi! Eğer hala izlemediyseniz konusunu anlatalım; bu fantastik/ romantik yerli dizide Şahsu, Şahmaran kehanetinden ve onu bekleyen aşktan habersiz bir şekilde, insanların ve yılanların kaderini belirliyor.

Hem Serenay Sarıkaya’yı fantastik bir dizide izlemek ilginç olur hem de Burak Deniz ile arasındaki kimyayı merak ediyoruz diyenler kaçırmasın deriz. Dizi güzel mi diye soranlara ise şöyle diyelim; daha yayına gireli 2 gün olmasına rağmen diziyi beğenenler ve beğenmeyenler olmak üzere diziyi izleyenler ikiye bölünmüş durumda. Tam da bu sebeple, kendiniz izleyip karar verin bizce.

Netflix
Women at War

Women at War, Türkçe ismiyle Kadınlar Savaşta, Fransız yapımı bir dönem filmi. Erkekler savaştayken kaleyi bekleyen kadınları anlatan, Savaşta her şey mübah mıdır? sorusuna yanıt arayan enteresan bir yapım. 

Erkeklerin olmadığı ortamda, türlü entrikalara başvuran kadın hikayeleri size tanıdık veya ilginç geliyorsa bizce izlemelisiniz. 

ortakoltuk.com
Martıların Efendisi

Böylesine güzel oyuncu kadrolu bir yerli yapımı nasıl atladım diye üzülmeyin zira film yeni değil, 2017 yapımı. Sadece Netflix’teki yerini yeni almış. Dizinin oyuncu kadrosunda Mehmet Günsür’den Nejat İşler’e kadar birbirinden başarılı oyuncular yer alıyor. 

Deniz kıyısında sakin bir hayat süren şizofreni hastasının bilincini kaybetmiş bir kadının kıyıya vurması ile birlikte bir kehanetin başladığına inanmasını anlatıyor. Bazen şizofrenler mi haklı, yoksa biz mi diye kafanız karışıyorsa bizce izlemelisiniz… 

Biyografi kim/kimdir
Caniko

Tiyatro severleri buraya alalım! Türk tiyatrosunun efsane ismi Yıldız Kenter kendi hayatını öğrencileri ile yapılan röportajlar, oyuncu arkadaşları ve ailesi eşliğinde anlatıyor.

Bu duygulu biyografi, hem Yıldız Kenter hayranları hem de tiyatro aşıkları tarafından ayakta alkışlanacak cinsten.

The Hindu
Trial by Fire 

Bu 7 bölümlük adalet temalı suç dizisinin ilgimizi çekmesinin en büyük sebeplerinden biri de hiç şüphesiz Hint yapımı olması. Hint yapımlarındaki samimiyete ve akışa siz de bizim kadar hayransanız, bu diziyi izlemenizi tavsiye ederiz. 

Türkçe ismiyle Ateşten Dava, Uphaar Sineması’ndaki ölümcül yangında çocuklarını kaybeden iki ebeveynin adaleti sağlamak için giriştiği mücadeleyi anlatıyor. Dizi gerçek hayattan uyarlanması sebebiyle de ayrıca sürükleyici ve ilgi çekici.
Disconnect: The Wedding Planner 

Listemize biraz da eğlence ekleyelim diye düşündük. Sıradaki filmde dolandırıcılık kurbanı şanssız bir adamın ünlü bir yatırımcının lüks düğününün planlamaya çalışmasını komik bir şekilde izliyoruz. 

Bu romantik komedi tam da “bitince iyi hissettiren” ve kısa bir süreliğine de olsa “dünyayı unutturan” cinsten.

Good Housekeeping
Promising Young Woman

Promising Young Woman, Türkçe ismiyle Yetenekli Genç Kadın, 2020 yılında birçok ödülü silip sürmüş ezber bozan bir gerilim/komedi filmi. Film Carey Mulligan’a En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar adaylığı kazandırmasının yanı sıra Emerald Fennell’a da En İyi Senaryo dalında Oscar ödülü kazandırmış.

Filmde, Cassie, en iyi arkadaşının hayatını mahveden saldırının ardından zehirli ataerkil düşünceye savaş açıyor ve bunun sarsıcı sonuçları ile boğuşmak zorunda kalıyor. Söylememize gerek yok konu son derece ilginç. (ve ödüllü!)

Bu bol adaylıklı ve bol ödüllü filmi eğer hala izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederiz.

Öyleyse herkese şimdiden iyi seyirler dileriz.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?