Netflix’in Bu Hafta Vizyona Soktuğu ve En Çok İzlenen Filmler
netflix
KÜLTÜR/SANAT

Netflix’in Bu Hafta Vizyona Soktuğu ve En Çok İzlenen Filmler

Netflix’in bu hafta vizyona soktuğu bir çok film ve dizi Top 10 listesinde! Bu hafta vizyonda İspanyol yapımı bilim kurgu dizisi Cennete Hoş Geldiniz, yine aynı listeden DNA testi sayesinde birçok kardeşi olduğunu öğrenen kadının gizemli hikayesini anlatan Babamız, kitaptan uyarlanan gençlik filmi Yol Arkadaşım, iki polisin macerasını anlatan Zoraki İkili, gerçek hayattan uyarlanan 42 Days of Darkness ve çocuklarınızla birlikte keyifle izleyebileceğiniz Yavru Hayvanların Gizli Yaşamı var.

Editör :Andi Hodara
Yayın Tarihi :16 May 2022
Süre :1 Bardak

netflix
Cennete Hoş Geldiniz

Sizin için Cennet nedir? Bizce “Cennet” tanımı her yaş grubu için değişir. Örneğin bir çocuk için cennet şekerlerden kaplı evleri çağrıştırırken, cennetin tanımı gençler için sınırsız parti, müzik ve eğlence anlamına gelebilir.

Tam da bu fikirden uyarlanan İspanyol yapımı bu bilimkurgu dizisinde bir grup genç uzak bir adada düzenlenen bir partiye katılır. Uzaktan göze “çok çekici” gelen bu yer yani onlar için “cennet” aslında son derece tehlikeli tuzaklarla dolu bir yerdir.

Cennetin, insanların sonsuza kadar mutluluktan uçacağı bir yer olması gerekirken, maalesef yine insanoğlu yüzünden böyle olamayacağını anlatıyor. En azından bize öyle düşündürttü… 

netflix
Babamız

Gerçek bir suçtan filme uyarlanan Babamız filmi, 2022 yapımı araştırmacı- belgesel kategorisinde. Ev tipi bir DNA testi sayesinde bilmediği bir çok kardeşi olduğunu öğrenen bir kadın, şok edici bir gerçeği açığa çıkarır. 

Top 10 listesine 5 numaradan giren bu film, heyecanlı film severler ve gerçek hikaye izlemek isteyenler için ideal. Yüksek temposu ile sizi sürüklerken bir yandan da düşündürüyor. Bizce izlenesi.


yorum güncel
Yol Arkadaşım

“Maid” dizisindeki çılgın anne karakteri ile hafızalara kazınan Andie MacDowell, oyunculuğunu yine konuşturmuş desek pek de yanlış olmaz. Kitaptan uyarlanan bu gençlik filmi, hayatında dersler ve okuldan başka bir şey olmayan Auden’in üniversiteye gitmeden önceki yazında gizemli bir erkekle tanışması ile başlıyor. 

Bir yandan ders çalışmaktan bir türlü yaşayamadığı ve özlem duyduğu gençliğine gizemli çocuk Eli ile atılırken bir yandan da gelecekle ilgili planlarının ne olacağını merakla izliyoruz. 

netflix
Zoraki İkili

Netflix bu hafta birçok filmi ardı arkasına yayına sokuyor. Bu film de Top 10 listesinde yerini almış. Üstelik 2. sıradan. Konusu bilindik bir hikaye de olsa bizce izlemeye değer. 

Yıllar sonra tekrar bir araya gelen iki zorlu polis, bir Fransız kasabasında işlenen cinayeti araştırmaya başlarlar. Heyecan, macera ve komedi arayanlar için ideal. Bizce akşam açmalık, çerez koymalık ve keyifle izlemelik. 

netflix
42 Days of Darkness

Şili yapımı 42 Days of Darkness bir diğer orijinal Netflix içeriği. İspanyolca dilinde çekilen dizinin çekimleri Santiago’da yapılmış. 12 bölümlük ilk sezon yayında. 

Suç, dram ve gizem severler için son derece ilgi çekici olacak olan bu dizide, bir kadın Şili’den kaybolan kız kardeşini aramaktadır. Soruşturma sürerken basının ilgisi devam etmektedir. 

Dizi gerçek hayattan uyarlanmış. Netflix’in gerçek hayattan uyarlanan dizilerini ve filmlerini pek beğeniyoruz 

tekno grade
Yavru Hayvanların Gizli Yaşamı

Yavru Hayvanların Gizli Yaşamı 7 yaş ve üstü çocuklarla birlikte izlemek için son derece güzel bir belgesel-dizi. 

Vahşi doğanın zor şartlarında hayatta kalmayı öğrenmeye çalışan birçok yavru hayvanın hayatını izliyoruz. Aralarında tatlı mı tatlı aslanlar, filler ve penguenler var. Yer yer üzülüyor yer yer korkuyoruz. Çokça merak ediyoruz. Çoğunlukla da kalbimizi orada bırakıyoruz.

Mutlaka izleyin. 

Yukarı Kaydır