Önümüzdeki 5 gün boyunca
KÜLTÜR/SANAT

Müzik Dünyasında Baharı Kucaklayan Sesler

23 Eyl 2022

Bu sonbahar, müzik dünyası yeni soundlarıyla baharı kucaklayan sesleri bir araya getiriyor. Birbirinden yeni şarkılarla sohbahara hoş geldin dediğimiz şu günlerde bu şarkılar arasından sizler için seçtiğimiz “en sevilen sesleri” derledik. Mertkan Erkan ve Burry SWoprano düeti olan Sen Kendini Kurtar şarkısından Ozbi’nin Boşver Gitsin’ine uzanan, Snail Mail ve Mac Demarco’dan iddialı düetine de yer verdiğimiz keyifli bir müzik yelpazesiyle, hadi gelin kıpır kıpır bu listemize bir kulak verelim….

MERTKAN ERKAN& BURRY SOPRANO’DAN TAZE BİR DÜET:

SEN KENDİNİ KURTAR

 
 
Bir süredir yakından takip ettiğim ve şarkılarını oldukça beğendiğim bir isim olan Mertkan Erkan, idil Tekelioğlu ve sufle ile yaptığı düetlerin ardından ünlü rap sanatçısı Burry Soprano ile ’’Sen Kendini Kurtar’’ parçasında bir araya geldi. Şarkının söz ve müziğinde de Mertkan Erkan ve Burry Soprano iş birliği var. Şarkının prodüktörlüğü Mert Can Kılıç, mix ve mastering’i ise Barlas Necdet Köroğlu’na ait. Şarkının Elektronik Dancehall alt yapısı, farklı flowları, Mertkan ve Burry’nin eşsiz vokalleri ''Sen Kendini Kurtar'' şarkısını zirveye taşıyor demek yerinde olacak. Yönetmen koltuğunda Yusuf Can Özbilen’in oturduğu klip 45 kişilik bir ekip ile gece ve gündüz setlerinde çekildi. Terkedilmiş bir askeriyede yapılan çekimlerde sanatçılara 10 kişilik bir dans grubu da eşlik etti. “Sen Kendini Kurtar” DMC etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini aldı. Klibi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

OZBİ’DEN BOŞVER GİTSİN!

 
“O Bi Karamel”, “Geceyi Anlatmış” ve “Hadi Gittik” gibi pek çok şarkısıyla milyonlarca dinlenmeyi geride bırakan ve yıllardır rap camiasının önde gelen simaları arasında yer alan, Rakılı Live’leri ile çok çok sevdiğimiz Ozbi’nin yeni şarkısı "Boşver Gitsin" tüm dijital platformlarda yerini aldı. Sözü Ozbi ve GOKO; müziği ise Ozbi, GOKO ve Enver Muhamedi imzası taşıyan şarkının mastering’i ise Gökhan Güler imzası taşıyor. Boşver Gitsin’i dinlemek için buraya tıklayabilirsin.

SNAIL MAIL VE MAC DEMARCO’DAN

A CUCKHLD’S REFRAIN-PEPPERMINT PATTY

 
Indie camiasının prensi Mac DeMarco ile Lindsey Jordan aka Snail Mail‘den sürpriz bir ortak şarkı geldi. JD Beck, Domi ve Deaton Chris Anthony gibi isimlerin dahil olduğu a cuckhold’s refrain – peppermint patty şarkısı, iki sene önce DeMarco’nun garajında kaydedildi. Snail Mail’in verse’leri, DeMarco’nun da nakaratı seslendirdiği bu şarkı, aldatılmayı odağına alıyor. Düetle birlikte ikili farklı çalışmalarda yer alır mı bilemiyoruz ama a cuckhold’s refrain – peppermint patty, samimice önlümüzü fethetti bile. Şarkıyı bir süre replay modunda dinleyeceğiz gibi görünüyor. Hemen buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

R&B PRENSİ BLOOD ORANGE’DAN DÖRT YENİ ŞARKI GELDİ

 
Deneysel R&B’nin akla gelen ilk isimlerinden Blood Orange, Four Songs isimli dört şarkıyı an itibarıyla dinleyicilerine sundu. 2011 çıkışlı Coastal Grooves‘tan 2019 çıkışlı son albüm Angel’s Pulse‘a kadar Blood Orange kayıtlarına son dönemde Four Tet‘le davalık olmasıyla da gündeme sık sık düşen Domino Recordings ev sahipliği yaptı.  Four Songs ise Blood Orange’ı artık 122 yıllık bir geçmişe sahip RCA Records bünyesinde dinleyeceğimizin bilgisini vererek hayranlarıyla paylaşıldı. Yeni bir plak şirketinde taptaze başlangıç bakalım Blood Orange için ne gibi kapılar açacak. Yakın zamanda RCA etiketiyle yayınlanacak yeni bir Blood Orange albümü de gelebilir die umuyoruz, bu yeni kararı bir albümle taçlandırmak gerek değil mi?  Erika de Casier ve Eva Tolkin‘in de dahil olduğu Four Songs‘u buraya tıklayarak keşfedebilir, kahveniz eşliğinde keyifle dinleyebilirsiniz.
 
 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?