https://www.pexels.com/
SEYAHAT

Modası Geçmeyen Dekoratif Eşyalar

09 Eyl 2022

Yaşam alanlarını dekore ederken en büyük handikap, seçilen eşyaların modasının kısa zaman sonra geçme tehlikesidir. Yeniden dekore etme baskısını ortadan kaldıracak, zamana karşı dirençli eşyalar ise bu noktada hayat kurtarıcı olabilir. Evinize zarif ve sofistike bir hava katan, modası hiçbir zaman geçmeyen ve sizi, aldığınıza asla pişman etmeyen dekoratif eşya öneklerini yazımızda bulabilirsiniz.

https://www.pexels.com/

Dekoratif Ayna


İnsanın kendini görme ihtiyacı, yüzyıllardır aynalar aracılığıyla karşılanır. Aynaların tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir. Hatta günümüzde bilinen en eski ayna, Anadolu topraklarında, Çatalhöyük’te bulunmuştur ve arkeologlar, söz konusu aynanın M.Ö. 6. yüzyıla ait olduğunu belirtmektedir.

İnsanın aynalara verdiği kıymet büyüktür. Bunu, boy aynalarının birkaç asır öncesine kadar servet değerinde alınıp satılmakta olduğu gerçeğine bakarak da anlayabilirsiniz. Öyle ki, orta çağda yaşayan zengin toprak sahiplerinin, yaşadıkları malikâneleri, tek bir boy aynasıyla takas ettikleri bile söylenir…

İster bir şifonyerin üzerine koyun, ister giriş holünün bir köşesine… Zevkinize hitap eden ve bulunduğu odanın dekorasyonuyla uyum sağlayacak bir ayna ile hiçbir dönem modaya ters düşmeyeceğiniz neredeyse kesindir.

Ayrıca aynalar, bulunduğu ortamın daha geniş, daha yüksek ve daha aydınlık görünmesini de sağlar. Bu açıdan da oldukça avantalı dekoratif öğeler olma özelliği taşırlar. 

https://www.pexels.com/

Şamdan


En klasik ev dekor öğelerinden biri olan şamdanlar, modası asırlardır geçmeyen ve kolay kolay da geçmeyecek gibi duran eşyalar arasında yer alır. Şifonyerin üstüne, yemek masasına, şömine rafına, konsolun üzerine koyabileceğiniz şamdanlar, dekoratif açıdan tüm zamanlara hitap eder. Evinize şık ve zamanın ötesinde bir hava katar. Bu alanlar için bir çift şamdan dışında hiçbir ekstra dekoratif parçaya ihtiyaç duymazsınız.  

https://unsplash.com/

Beyaz Koltuk


Kolay kolay modası geçmeyecek bir başka eşya da beyaz renkli koltuk ve kanepelerdir. Salonunuzun baş köşesinde konumlandırdığınız beyaz bir koltuk, size daima dekoratif zarafet olarak geri dönecektir. Beyaz bir koltuğa, renkli ve desenli yastıklarla dinamizm kazandırabilir veya örneğin sade ve düz renk koltuk şallarıyla daha aristokrat bir atmosfer yaratabilirsiniz. 

https://www.pexels.com/

Jüt Halılar


Doğal ve sağlam bir lif çeşidi olan jüt, halı ve kilimler için ideal malzemeler arasında yer alır. Geri dönüştürülebilir olmasıyla da öne çıkan jüt halılar doğal renk skalasına sahiptir. Kendine has dokusu ve doğal renkleriyle bulunduğu ortama rustik bir hava kazandırır. Jüt halılar zamanın modasıyla kolay kolay çelişmez. Pek çok farklı dekorasyon tarzını mükemmel bir biçimde tamamlama yeteneğine sahiptir. Jüt halı ve kilimleri evinizin her yerinde kullanabilir, ayrıca bunları taban olarak kullanıp üstüne daha küçük ve renkli parçalar da yerleştirebilirsiniz. Nereden baksanız kullanışlı, fonksiyonel, şık ve zamanın ötesinde.

https://m.media-amazon.com/

Bistro Masalar


Türlü çeşit şekil ve ebatlarda üretilebilen bistro masalar da bulundukları ortama prestij ve şıklık kazandıran dekoratif öğeler arasında yer alır. İç ve dış mekânlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu masalar, özellikle küçük dairelerde kullanışlı yemek alanları oluşturulmasına yardımcı olur. Bistro masalar ayrıca giriş masası ya da tuvalet masası olarak da konumlandırılabilir. Mermer bir üst ve ferforje bir tabana sahip bir bistro masa ile evinizin dekorasyonu söz konusu olduğunda kimse sizi demode olmakla itham edemez

https://ae01.alicdn.com/

Kristal Vazolar


Beklenmedik anlarda gelen ve vücudunuza endorfin yüklemesi yapan bir demet çiçek için elinizin altında daima en az bir vazo bulundurmalısınız. Ve kristal vazolar her evde bulunması gereken dekoratif öğeler arasında yer alır. Şık ve zamansız görüntüleriyle kristal vazolar, her dönem yaşam alanlarınıza asil, romantik ve zarif bir hava katar.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?