Önümüzdeki 5 gün boyunca
amazon
ASTROLOJİ

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz Ne?

23 Mar 2022

Güneş ve yıldızlardan ilham almanın gerçekten enteresan ve merak uyandıran bir yoludur Mısır astrolojisi. Hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz bilemiyoruz ancak Mısır astrolojisinin Yunanlılardan ve Babillerden ilham alınarak oluşturulduğunu ve bununla birlikte kendilerine ait farklı bir döngüye sahip olduğunu da dipnot olarak düşelim. Mısır astrolojisinde doğum tarihinizin ardındaki numeroloji, doğduğunuz ay hangisi olursa olsun, sizinle ve kişiliğinizle alakalı çok şey anlatabilir. Normalde Batı astrolojisinde burçlar arası otuz günlük bir süre izler; burada ise bazı işaretleri yılda iki ila dört defa görmek mümkündür. Şimdi bu bilgiler ışığında, Mısır astrolojisine göre burcunuzu ve burcunuza ait karakteristik özelliklerinizi öğrenmeye hazır mısınız? Cevabınız evetse, çayınızı kahvenizi alıp rahat bir yere kurulun. Bakalım, sizi size iyi anlatabilecek miyiz? (Burcunuzu öğrenmek için lütfen aşağıda verdiğimiz tarihlere çok dikkat edin, çünkü farklı aylarda doğan kişilerle aynı burçtan çıkabiliyorsunuz. Siz yalnızca doğduğunuz günü baz alarak ilgili aralıktaki burcun yorumunu okumaya çalışın.)

Nil Burcu

(1-7 Ocak, 19-28 Haziran, 1-7 Eylül, 18-26 Kasım)
Bu burcun mensupları tıpkı Nil Nehri’ne benzer; onun gibi hayat veren, onun gibi besleyicidirler. Dokundukları her şeye enerji katarlar. Sevgi konusunda duyguları uçlardadır, tutkuludurlar ancak kavga ve ayrılığı hiç sevmezler. Onların en zayıf noktaları aşırı duygusal olmalarıdır. Yine Nil Nehri gibi duyguları dolup taşar. İletişim yetenekleri kuvvetlidir. İyi gözlem yaparlar. En iyi anlaştıkları burçlar Amon-Ra ve Seth burçlarıdır.
 

Amon-Ra Burcu

(8-21 Ocak, 1-11 Şubat)
Bu burcun mensupları güçlü bir aura ile kutsanmışlardır, tıpkı Amon-Ra gibi yaratıcı karakterlidirler. Onları bir soruna arkasını dönüp giderken göremezsiniz. Daima pozitiftirler, enerjileri hep yüksektir. Lider ruhludurlar ve yöneticilik kabiliyetleri de oldukça gelişmiştir. Onlarla ilgili olumsuz sayılabilecek tek özellik bağlanma problemlerinin olmasıdır; çünkü aile kurmaktan korkarlar ve ilişkilerinde egoları hep baskın gelir. En iyi anlaştıkları burçlar Nil ve Horus burçlarıdır.
 

Mut Burcu

(22-31 Ocak, 8-22 Eylül) 
Bu burcun mensupları tıpkı burca ismini veren Mut gibi anaçtırlar, onlardan şahane ebeveyn olur. Mantıkları her zaman bir adım öndedir, düşünmeden hareket etmezler. Çalışkan ve prensip sahibidirler, ayrıca pratik bir tarafları da vardır. Duygusal anlamda tek eksi yönleri aşırı hassas bir yapıya sahip olmalarıdır, depresyona meyilli insanlardır ve her şeyden çok çabuk kırılırlar. Onları zaman zaman duygusal patlamalar yaşarken görmek de mümkündür. En iyi anlaştıkları burçlar Amon-Ra ve Thoth burçlarıdır.

pinterest

Geb Burcu

(12-29 Şubat, 20-31 Ağustos) 
Bu burcun mensuplarının aşırı güçlü önsezileri vardır, algıları da su gibi berraktır. Olumlu veyahut olumsuz yaşanacak her şeyi önceden sezebilirler. Hem iş hem de arkadaşlık kurmak için en ideal burçtur. Sizi yarı yolda bırakmazlar. Bazı anlarda sezgilerine fazlaca kapılıp işi saplantı boyutuna götürebilirler. Tek olumsuz yönleri insanlara hayır demeyi bilememeleridir. Bu da zaman zaman başlarına dert açar. En iyi anlaştıkları burçlar Seth ve Horus burçlarıdır.
 

Osiris Burcu

(1-10 Mart, 27 Kasım-18 Aralık)
Bu burcun mensuplarının iki farklı kişiliği var gibidir; bir yanda aşırı güçlü ve yıkılmaz bir duvar gibi görünürken bir yanda duygusal olarak savunmasız ve saldırıya açık olabilirler. Lider ruhludurlar ve tutkulu hâlleri dışarıdan bile fark edilir. Hayata daha çok iyimser bir gözle bakmayı tercih ederler, enerjileri bunun için hep yüksektir. Yardım etmeyi severler. Olumsuz olarak sayılabilecek özellikleri zaman zaman huzursuz, sabırsız ve öfkeli birine dönüşebilmeleridir. Bu da gelgitli ruh hâllerinden kaynaklanmaktadır. En iyi anlaştıkları burçlar İsis ve Thoth burçlarıdır.
 

İsis Burcu

(11-31 Mart, 18-29 Ekim, 19-31 Aralık)
 
Bu burcun mensupları mütevazı kişilikli insanlardır. Mantıkla hareket ederler ve pratik olmaları ile bilinirler. Neşeli bir mizaçları vardır. Ayrıca çocuklarla da çok iyi anlaşırlar. Mizah yetenekleri kuvvetlidir. Mütevazı oldukları için bazen başkaları tarafından yanlış anlaşılabilir ve iyi niyetleri sömürülebilir. Sorumluluk almayı sevmezler. En iyi anlaştıkları burçlar Osiris ve Thoth burçlarıdır.

britannica

Thoth Burcu

(1-19 Nisan, 8-17 Kasım)
Bu burcun mensupları tıpkı burca ismini veren Thoth gibi bilge kişilerdir. Yeni fikirler üretmeyi severler, öğrenmeye meraklıdırlar. Sadakat konusunda onlardan daha üstün birini bulamazsınız, o yüzden evlilik için en ideal burç olduklarını söyleyebiliriz. Ancak gösterdikleri sadakatin aynısını karşı taraftan da beklerler, en ufak ihaneti bile asla affetmezler. Kendileri konuşsun isterler, başkalarını dinlemekten pek hoşlanmazlar. En iyi anlaştıkları burçlar Bastet ve İsis burçlarıdır.
 

Horus Burcu

(20 Nisan-7 Mayıs, 12-19 Ağustos) 
Bu burcun mensupları cesur ve karizmatik kişilikli insanlardır, güçlü bir iradeleri vardır. Kendilerini tanımlayan aile, arkadaş gibi şeylere kısacası aidiyet hissetleri her şeye ve herkese son derece bağlıdırlar. Çalışkan insanlardır, kavga gürültü sevmezler, barışçıldırlar. Olumsuz olarak görülebilecek özellikleri ise aşırı koruyucu ve kıskanç tavırlar sergilemeleridir. İnatçı bir karakterleri vardır ve baskın mizaçları yüzünden etraflarındaki insanları bunaltabilirler. En iyi anlaştıkları burçlar Geb ve Bastet burçlarıdır.
 

Anubis Burcu

(8-27 Mayıs, 29 Haziran-13 Temmuz)
Bu burcun mensupları yalnızlığı seven insanlardır. İçine kapanıktırlar. Dürüstlükten hoşlanırlar, insan ilişkilerinde ise şefkatli ve güvenilirdirler. Bazen dediğim dedik tavırlar sergileyebilirler, otoriter bir mizaçları vardır. İnsanları kendileri gibi zannettikleri için zaman zaman hayal kırıklığı yaşarlar. En iyi anlaştıkları burçlar Bastet ve İsis burçlarıdır.

medium

Seth Burcu

(28 Mayıs-18 Haziran, 28 Eylül-2 Ekim) 
Bu burcun mensupları doğuştan gelen bir karizmaya sahiptirler. Neşeli ve aktiftirler, girdikleri ortamlarda sevilirler. Mükemmeliyetçi bir yapıları vardır, bilgiye ve öğrenmeye açtırlar. Genellikle sorunlarla tek başına mücadele etmeyi tercih ederler. Özgürlüğüne düşkün insanlar oldukları için sadakat konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Baskın kişiliklidirler, ağızları da iyi laf yapar. Değişime açıktırlar, yenilikten korkmazlar. En iyi anlaştıkları burçlar Geb ve Nil burçlarıdır.
 

Bastet Burcu

(14-28 Temmuz, 23-27 Eylül, 3-17 Ekim)
Bu burcun mensupları kedi gibi uysal bir yapıya sahiptirler, insanlarla çok iyi geçinirler. Önsezileri epey kuvvetlidir. Yardımlaşmaktan hoşlanırlar ayrıca zevkli insanlardır. Gizemli bir tarafları vardır, büyük bir güç elde ederlerse yoldan çıkabilme ihtimalleri olabilir. İçlerindeki bencil tarafı ortaya çıkaranlar, büyük kazanç elde edebilecek şekilde bir hayat sürebilirler. En iyi anlaştıkları burçlar Sekhmet ve Horus burçlarıdır.
 

Sekhmet Burcu

(29 Temmuz-11 Ağustos, 30 Ekim-7 Kasım)
Bu burcun mensuplarının iki ayrı karakteri vardır; biri disiplinli ve katı bir mizaca sahipken diğeri ise özgür ruhlu ve umursamazdır. Liderlik özellikleri vardır, profesyonellikten hazzederler. Yüksek bir egoları vardır, korumacıdırlar ve lüks yaşamaktan keyif alırlar. Aradaki dengeyi iyi bulmak gerekir. en iyi anlaştıkları burçlar Bastet ve Geb burçlarıdır.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?