Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Milano Moda Haftası: İlkbahar 2023
STİL

Milano Moda Haftası: İlkbahar 2023

04 Eki 2022

20 - 26 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Milano Moda Haftası kapsamında sergilenen hazır giyim koleksiyonları, bizleri oldukça dikkat çekici stillerle buluşturdu. Gelecek sezonun trendlerinin belirlendiği bu defilelere beraber göz atalım.

Fendi


İLKBAHAR 2023

Modanın en çok esinlendiği şeylerden biri kesinlikle geçmiş. Kim Jones da Fendi 2023 İlkbahar defilesinde, geçmişten ilham alan ilham isimlerden biri oldu. Karl Lagerfeld’in markaya imza niteliğinde bıraktığı 1996 – 2002 arasındaki dönemden ilham alan Kim Jones, ilgi çekici bir koleksiyonla karşımıza çıktı. Nötr tonların, canlı renkler ile bir arada kullanılmasıyla yakalanan renk patlamaları, markanın klasikleşmiş logosuyla bütünleşti. Minimalist silüetler, pop infüze eklektizm akımıyla birleşerek biçim ve işlevsellik bir araya geldi.

Bottega Veneta


İLKBAHAR 2023

Kreatif direktörlüğünü Matthieu Blazy'nin yaptığı İtalyan markası Bottega Veneta için hazırladığı koleksiyona, gardırop giyimine modern yaklaşımı, dönemin klişelerini geride bırakması ve şimdi ve sonsuza dek kullanılabilecek zamansız kıyafetler yaratmasıyla sosyal medyada övgüler yağdırıldı. Anti-trend terimi etrafında şekillenen bu koleksiyon, lüks giyim kavramını başka bir noktaya taşıyor ve kendi istediğin gibi görünmenin önemini vurguluyor. Minimal giyimi lüks ile birleştiren bu koleksiyonda, tişörtler, mini etekler ve gömlek ceketler gibi günlük giyimin vazgeçilmezi olan pek çok parça sergilendi.

Dolce & Gabbana


İLKBAHAR 2023

Dolce & Gabbana, İlkbahar/Yaz 2023 koleksiyonu için, Milano Moda Haftası'ndaki sunumunun küratörlüğünü yapmak için Kim Kardashian'ı seçti. Daha önce ortak markalı bir koleksiyonda Fendi ile birlikte çalışan SKIMS markasının kurucusu, #CiaoKim ve #DolceGabbana hashtag'lerini kullanarak beklenen podyum şovunu Instagram üzerinden tanıtarak şovun sinyallerini önceden verdi. Ortaklık, tipik bir işbirliği yerine, Kardashian'ı 1987'den 2007'ye kadar olan ve daha sonra podyum için elden geçirilen arşiv parçalarını seçen “küratör” olarak öne çıkardı. Her görünüm, giysilerin hangi yıla ait olduğunu gösteren bir etiketle geldi ve günümüzün Y2K trendi, parçaları daha da şık ve günümüz modasına uygun hale getirdi. Korse elbiseler ve üstler podyuma hakim olurken, Kris Jenner, Khloé Kardashian ve daha pek çok kişinin katılımıyla gerçekleşen koleksiyonda oldukça iddialı retro stiller, düşük belli pantolonlar, smokinler ve daha fazlası dikkat çekti.

Gucci


İLKBAHAR 2023

Alessandro Michele'in bu sezonki konsepti koleksiyonunu 68 ikiz ile sergilemek oldu. Kimlik ve ötekilik üzerine bir yansımayı tema alan kreatif direktör, podyum şovunda Mark Peckmezian'ın ikiz ve benzer portreleriyle tabandan tavana bölmelerle sıralanmış bir bölme aracılığıyla seyirciyi ikiye böldü ve son modeller inene kadar iki yarı anlamadan iki eşzamanlı gösteri sahneledi. Ardından, fotoğraf duvarı kalktı ve başka bir tribün seti ve aynı görünüme sahip başka bir model seti ortaya çıktı. Final için, ikizler setin karşı taraflarından çıktılar, kollarını podyum boyunca uzattılar ve ellerini birleştirdiler. Koleksiyonda motiflerin yanı sıra kusursuz terzilik dikkat çekti. Spor giyim, Hollywood Bulvarı parıltısı, işlemeli chinoiserie, kırmızı halı glam'i ve taşra kapitone stiller bir arada kullanıldı.

Versace


İLKBAHAR 2023

Donatella Versace bahar için gotik bir tema tercih etti. Oldukça asi bir tavrın hakim olduğu koleksiyon hakkında, tasarımcı “Her zaman bir asi, kendine güvenen, akıllı ve biraz da diva olan kadınları sevdim ve bunu gösterdim.” dedi. Monokromlar koleksiyonun dokunuşlarından bir diğeriydi. Bir jarse numarasıyla kesilmiş elektrikli fuşya ve mor veya saten fişeklerin üzerine şeffaf bir elbise ve birçok varyasyonda ufacık parti elbiseleri dikkatleri topladı. Deri bir oyuncak dantel gibi lazerle kesilmişti ve binlerce küçük metal çiviyle süslenmişti. Bu sezonun baskıları tropik çiçekleri, zebra çizgilerini ve büyük harfli logolar oldu.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?