Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
iStock
ZOOM

Mezarlıkta Bir Oyuncakçı: Anatoly Moskvin

29 Tem 2022

Gerçek boyutlarda oyuncak bebek yapmaktan hoşlanan masum bir Rusya vatandaşı... Gibi görünse de aslında o hem pedeofili hem nekrofil bir suçlu. Yaptığı oyuncak bebekler ise gece vakti mezarlardan çaldığı küçük kız çocuğu cesetleri. Adı Anatoly Soyadı Moskvin. Hikayesi ise...

2 Bardak

iStock
İyi eğitimli ve tam 13 dil bilen Anatoly Moskvin, Rusya'nın Nizhny Novgorod kentinde pek de normal olmayan bir şekilde büyüdü. Çünkü Anatoly, küçük yaşından beri mezarlıklara takıntılıydı. Bunun ise kan donduran bir nedeni vardı... Henüz 13 yaşındayken bir okul dönüşü yolunu kesen bir grup siyah takım elbiseli adam tarafından bir kızın cesedini öpmeye zorlanmıştı. Anatoly'nin hikayesi o öpücükle başlamıştı...

Anatoly Moskvin o günden sonra sık sık mezarlıkları dolaşmaya başladı. Çünkü ölü birini öpmek ona dehşetli bir haz vermişti ve bunu bastırmak onun için her geçen gün biraz daha imkansız oluyordu. Her mezarlığa dair ayrıntılı notlar alıyor, mezar sahiplerinin geçmişlerini inceliyordu. 10 yıl boyunca cesetlerle yaşamıştı. Öyle ki Anatoly, 2005'ten 2007'ye kadar 752 mezarlığı ziyaret etmişti. 
Bir süre daha kendini gizlese de, mezarlıklara olan tutumu ölülerin yakınları tarafından anlaşıldı. Mezarlıklara zarar veren kişinin kim olduğuna dair yapılan araştırmalar 2 yıl boyunca sonuçsuz kaldı. Ardından Moskvin, 2011 yılında bir Müslüman mezarlığında yakalandı. 

iStock
Moskvin'in ailesiyle yaşadığı evine incelemeye giden polisleri yeni bir şok bekliyordu. Güzel giysiler giydirilmiş, gerçek insan boyutlarında onlarca oyuncak bebek... Yalnızca bebekler de değildi, bulunanlar arasında mezar taşlarından çıkarılan fotoğraflar, oyuncak bebek yapım kılavuzları ve dairenin etrafına saçılmış yerel mezarlıkların haritaları da vardı. Hatta oyuncak bebeklerin içerisinde müzik kutusu koyulmuştu. Bazı bebeklerin içlerinde kurumuş iç organları ve hastane raporları da vardı. 

"BEN ONLARI ISITTIM"

Anatoly'nin ailesi sahiden oyuncak sansa da polis ekipleri bu bebeklerin mumyalanmış gerçek cesetler olduğunu açığa çıkardı. Anatoly Moskvin suçunu ve en çok küçük kız cesetlerini sevdiğini itiraf etti. Öte yandan yetkililer, dairede saklanan 29 mumya bebeğin, 3 ile 25 yaş arasında değiştiğini keşfetti. İtiraflar burada bitmemişti. Anatoly, 'dahi' ilan edildiği mahkemede 44 adet mezarın ve cesedin istismarından sorumlu olduğunu da itiraf etti. Mağdur yakınlarına ise, "Siz kızlarınızı terk ettiniz. Ben onları eve getirdim ve ısıttım" dedi.

iStock
"RASTGELE ÇIKARMADIM, KENDİLERİ İSTEDİ!"

Gerçekten mezarlarından çaldığı ölülerle şiddetli bir duygusal bağı vardı. Ölülerin doğum günlerini, yatak odasında belli ritüellerle kutluyordu. Mahkemede verdiği ifadenin devamında da bunu ölülerin istediğini ve ölüler için yaptığını savunuyordu. İfadenin ayrıntıları da kan donduran cinsten...:

"Asla kötü bir amacım yoktu, sadece bilimin bu güzel kız çocuklarını tekrar hayata döndürebileceği bir günün geleceğini umut ediyordum. Bu yüzden mumyalama konusunda güçlü bilgiler edindim, böylece onları o güne dek kusursuzca koruyabileceğimi düşündüm. Onlara çok iyi davrandım, sadece iletişim kurmak istedim. Mezarlarına gittim ve kafamı toprağa koyup ne dediklerini duymaya çalıştım. Rastgele hiçbir kız çocuğunu mezarlarından çıkarmadım. İsteyip istemediklerini kendilerine sordum ve onlar söylediler. Çoğu bunu yapmamı istedi ve onları yürüyüşe çıkarıp çıkaramayacağımı sordular. Ben de gerekeni yaptım."
Şizofreni teşhisi konulan Moskvin tutuklandı ve 3 yıl sonra psikiyatri koğuşunda hapis cezasına çarptırıldı. 10 yıllık tedavisinin tamamlanması ardından, psikiyatristler Anatoly'nin artık tutsak olmasının bir anlamı olmadığını açıkladı. Mağdur aileleri ise yaşanan bu korkunç olayın tekrarlamasından korkuyordu. Bu sebeple ölene dek hapiste kalmasını savundular. Yine de uzmanlar, Moskvin'in yakınlarıyla ya da kilit altında olmayacağı bir bakım evinde kalabileceğini öne sürdü.

EVLENMEK İSTİYOR

Anatoly ise kız arkadaşıyla evlenmek istediğini ve yabancı dil öğretmeni olarak çalışmak istediğini söylüyor. Kurbanların ailelerinden ise özür dilemiyor.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?