Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Meşhur Aşk Üçgenleri
MAGAZİN

Meşhur Aşk Üçgenleri

Ünlüler camiasında en çok ilgimizi çeken konu başlığının ‘aşk’ olduğunu kolaylıkla söyleyebileceğimizi düşünüyoruz. Yanılıyorsak bizi düzeltin tabii, ancak medyanın gözünden düşmeyen ünlü isimler, yaşadıkları ilişkilerle de dillerden düşmüyor doğrusu. İşin garip tarafı, bu camiada gelişen her aşk hikayesinin oldukça karışık bir kurguya sahip olması, zira burada doğan ilişkiler genellikle durağanlıktan epey uzak oluyor. Aşkın iki kişi arasında yaşandığı söylenir, bu ilişkiye üçüncü bir isim dahil oldu mu… Sonrasını siz de biliyorsunuz zaten.

Yayın Tarihi :23 Kas 2021
Süre :2.5 Bardak

Jennifer Aniston, Brad Pitt, Angelina Jolie
 
Jennifer Aniston ile Brad Pitt, bir zamanlar Hollywood camiasının en çok konuşulan çiftlerindendi. Medyanın gözünde ikili, muazzam bir uyum yakalamış ve gıpta edilecek bir evlilik yapmıştı. O zamanlar her iki isim de başarılı projelerde yer alıyor, yönetmen kadrajının aranan yüzleri olarak biliniyordu tabii. Derken Pitt, efsanevi bir diğer isim olan Angelina Jolie ile Mr. & Mrs. Smith filmini çekmiş, hatırı sayılır bir diğer başarı daha elde etmişti. Pitt ile Jolie’nin setten ekranlara yansıyan kimyası harikaydı, haliyle insanlar bu akıl almaz uyuma şüpheyle yaklaşıyordu. Derken Aniston – Pitt çifti Ocak 2005’te boşanma kararı alarak herkesi şaşırtmış, çok geçmeden çıkan Pitt – Jolie birlikteliği haberleri bu şaşkınlığı epey katlamıştı. İkili aldatma iddiaları reddetti, ancak Brad Pitt’in, henüz Jennifer Aniston ile evliyken Angelina Jolie’ye karşı bir şeyler hissetmeye başlamış olduğu gerçeği de pekala inkar edilemezdi.

Kurt Cobain, Courtney Love, Billy Corgan
 
Çoğumuz Rock müziğin önde gelen kadınlarından Courtney Love’ı her şeyden önce meşhur Nirvana grubunun unutulmaz solisti Kurt Cobain ile tanıyoruz. Ancak Love, Cobain ile bir birlikteliğe adım atmadan önce The Smashing Pumpkins’in solisti Billy Corgan ile berberdi. Rivayete göre bu sırada da Cobain’e karşı boş değilmiş, buna rağmen Corgan’a olan sadakatinden ödün vermemeye çalıştığı biliniyor. Ancak Love, o zamanlar sevgilisinin zamanla kendisini kaybettiğini de dile getirmiş. The Smasking Pumpkins ve Nirvana’nın birlikte sahne aldığı bir etkinliğin ardından, Corgan’ın kendisi için dönüş bileti almayı reddetmesi üzerine Nirvana ile bir feribota binen Love, Cobain ile ilk temasını böyle yakalıyor. Derken Corgan’ın yanına Şikago’ya gittiği bir gün, geceyi Cobain ile geçirmesi üzerine asıl ilişkinin başladığını söyleyebiliriz. İşin ilginç tarafı, Kurt Cobain’in ölümünün ardından 2006 yılında eski sevgililer yeniden bir araya gelmiş, ancak iki yıl sonra bu birliktelik yeniden son bulmuştu.

Selena Gomez, Justin Bieber, Hailey Baldwin
 
Bu seferki ilişki biraz farklı, zira bu aşk üçgenin, üçgeni oluşturanlardan ziyade onların fanları tarafından oluşturulduğunu söyleyebiliriz. Zira gerçekte yaşananlara dair pek detaylı bir bilgi edinemedik, ancak tarafların fanları olayı büyük bir kavgaya çevirmiş gibi görünüyor. Selena ve Justin 2011 yılında oldukça meşhur bir ilişkinin eşinden adımlarını atmışlardı. Uzun bir süre boyunca da medyanın gözlerinden sakınmadan yaşadılar aşklarını, ancak her güzel şey gibi, bu ilişkinin de bir sonu gelmişti. İlk resmi ayrılıklarının ardından birkaç ayrılıp barışmalar yaşayan iki şarkıcı, özellikle çiftin fanları tarafından büyük destek görüyordu. Bieber bir aralar Hailey Baldwin’le görüntülenmiş olsa da ortaya çıkan iddiaları reddetmiş ve güzel model ile yalnızca arkadaş olduklarını vurgulamıştı. Ne var ki 2018 yılında bu sözde arkadaşı ile dünya evine girmişti! Bu üçgenin arka planında neler döndü, pek bilmiyoruz. Ancak fanlar günümüzde bile Gomez ile Baldwin’i, daha doğrusu Bayan Bieber’ı birbiriyle kıyaslamaya devam ediyor. Gomez – Bieber birlikteliğinin üzerinden oldukça uzun bir zaman ve birçok yeni isim geçmiş olmasına rağmen fanların beklentisi bitmek tükenmek bilmiyor.

Elizabeth Taylor, Eddie Fisher, Debbie Reynolds
 
Son üçgenimizi Hollywood’ün en görkemli dönemlerinden seçmeden edemedik, zira bu aşk hikayesi, Hollywood camiasında gerçekleşen ve kurgusu bir Hollywood filminden çıkarılmışa benzeyen türdendi. Dönemin üç ünlü ismi; iki yetenekli aktris, en az o kadar yetenekli ve gözde bir müzisyen. Eh, bu bir film kurgusu değil de ne olabilir? Amerikan sinemasının iki gözde aktrisi, Debbie Reynolds ve Elizabeth Taylor, yakın arkadaşlardı. Reynolds, 1955 yılında müzisyen Eddie Fisher ile evlenmiş, takibindeki sene bir kız çocuğu annesi olmuştu. İkilinin evliliği rüya gibiydi, sık sık yakın arkadaşları Taylor ve o zamanlar sevgilisi Mike Todd ile görüntüleniyorlardı. Taylor ile Todd 1957 yılında evlendiğinde Fisher, sağdıç görevini üstlenmişti. Dahası, Reynolds – Fisher çifti 58 yılında bir erkek çocuk sahibi olduklarında oğullarına Todd ismini vermişlerdi. Ne var ki adaşı bebek henüz 1 aylıkken Todd’un içerisinde bulunduğu uçak düşmüş ve adam hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine derhal Taylor’ın tesellisine koşan Fisher yaklaşık bir ay sonra eşi Reynolds’ı ve iki çocuklarını terk edip, Taylor ile yeni bir ilişkiye başlamıştı.
Hollywood camiası için inanılmaz bir skandaldı bu ve üçgene dahil olan her ismin kariyerini gözle görülür oranlarda zedelemişti. İki kadının arası açılmıştı, belirli bir süre sonra yeni çift evlenmişti. Ancak bu evlilik ancak 1964 yılına kadar sürmüş, Elizabeth Taylor’ın Cleopatra filminin setinde tanıştığı rol arkadaşı Richard Burton ile olan yasak aşkı neticesinde son bulmuştu. Debbie Reynolds da yeniden evlenmiş, ancak yeni eşinin kumar sorunları nedeniyle finansal sancılar içinde evliliğine bir son vermişti. İşin ilginç kısmı, iki aktris yıllar sonra yeniden bir araya gelmiş, barışmış ve dostluklarını öncekinden çok daha derin bir şekilde yaşayarak hayatlarına devam etmişti. Tam bir Hollywood mutlu sonu, öyle değil mi?
 
S O N
Yukarı Kaydır