Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Marmaris’e Giden Helikopter Kaza Geçirdi
GLOBAL NEWS

Marmaris’e Giden Helikopter Kaza Geçirdi

Muğla ilinin Marmaris ilçesinde meydana gelen orman yangınını durdurmak için çalışmalar sürerken; Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olan ve Marmaris’te meydana gelen orman yangınını söndürme amacıyla Marmaris’e giden yangın söndürme helikopteri; Denizli yakınlarında kaza geçirdi. Geçirilen kazada 2 ölünün ve 5 yaralının olduğu bildirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı ise Marmaris’te gerçekleşen orman yangını ve yaşanan helikopter kazası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yayın Tarihi :22 Eyl 2022
Süre :1 Bardak
Geçtiğimiz günlerde meydana gelen Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangını tüm şiddetiyle devam ediyor. Buna ilişkin yetkililer ise yangını kontrol almak ve durdurmak amacıyla harekete geçiyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan gelen açıklamalara göre Muğla’da meydana gelen orman yangını için; 14 uçak, 35 helikopter, 82 arazöz, 5 dozer ve de 472 personel hem havadan hem de karadan olmak üzere yangına müdahale etmek için görevlendirildiği öne sürüldü.
 
Yangını kontrol etmek ve söndürmek için alınan önlemler sırasında bazı gelişmeler meydana geldi. Son gelişmelere göre; Kastamonu Orman Bakanlığı’na bağlı bir yangın helikopteri, Marmaris’e giden yolculuğu sırasında arızalanarak Denizli’nin Çardak ilçesine bağlı bir konumda düştü. Helikopter kazasına sebep olan neden bilinemedi. Yapılan ilk belirlemelere göre ise Rus yapımı olduğu bildirilen helikopterde 7 personel bulunduğu; bu personellerden 2’sinin hayatını kaybettiği ve 5’inin de yaralandığı duyuruldu.
 
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Denizli ilinin Çardak ilçesinde meydana gelen kazada vefat edenlerin ve yaralananların kimliklerini açıklayarak; ailelerine baş sağlığı diledi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, olayla alakalı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Muğla ilimiz Marmara ilçesi Ataköy Mahallesi yakınlarında meydana gelen orman yangınlarına müdahale için Kastamonu ili Taşköprü ilçesinde konuşlu helikopter, saat 16.10 sıralarında bu yangına müdahale için kalktığında Denizli ili Çardak ilçesi Gemiş Mahallesi yakınlarında henüz sebebi bilinmeyen bir kazaya maruz kalmıştır. Türk Hava Kurumu ile MGI iş ortaklığında kiralanan Rusya menşeili RA-31591 kuyruk numaralı KA32 diye adlandırdığımız helikopterde görev yapan 7 personelden 2'si vefat etmiştir. Yaralı personellerimizin herhangi bir şekilde yoğun bakımları söz konusu değildir."
 
Vefat eden iki personelin Rus uyruklu olduğu açıklandı. Hayatını kaybedenler arasında uçuş mühendisi Alexandr İakovlev ile uçuş teknisyeni Alexey Volkov olduğu belirtildi. 
 
Yaralıların durumunun ciddi olmadığını dile getiren Kirişçi, orman yangınının neredeyse kontrol altına alınmak üzere olduğunu da vurguladı.
 
KAYNAK: 
 
 

Yukarı Kaydır