Londra Moda Haftası Sokak Stilleri: 2023 İlkbahar / Yaz
STİL

Londra Moda Haftası Sokak Stilleri: 2023 İlkbahar / Yaz

İlkbahar / Yaz 2023 koleksiyonlarının sergilendiği Londra podyumlarının stil sahibi etkisi, sokaklarda da hissedildi. Avrupa’da düzenlenen diğer moda haftaları kadar büyük bir sükse yakalamasa da, Londra sokakları yine moda severlerle dolup taştı ve oldukça dikkat çekici sokak stillerine ev sahipliği yaptı. Renkli stiller, modern kesimler ve cinsiyetsiz bir moda tavrının sergilendiği sokak stillerine gelin birlikte göz atalım.

Yayın Tarihi :23 Haz 2022
Süre :2 Bardak

Londra Moda Haftası'nda en fazla dikkatleri çeken tavırlardan biri, son zamanlarda çok konuşulmaya başlayan cinsiyetsiz moda akımı oldu. Aslında bir akımdan ve moda sözlüğündeki bir kelimeden çok daha fazlası olan bu tavır, tam anlamıyla bir kendini ifade ediş biçimi. Modanın gittikçe özgürleşmesi ve kendi tabularını yıkmasıyla, pek çok kişinin kendi istediği gibi giyinmeye başlaması sayesinde sokaklar da artık çizgilerin dışına çıkabiliyor. Özellikle eteklerin sık sık karşımıza çıktığı Londra sokaklarında, okul üniformalarından ilham alan stiller dikkatleri çekti.

Farklı dokuları karşılaştırmak, kolay bir şekilde stil sahibi görünmenin en iyi yollarından birisi. Dokuları olduğu kadar birbirinden farklı hacimleri de bir arada kullanarak damga vuran bir sokak stili yaratmak mümkün. Bize bu şekilde pek çok örnek sunan Londra Moda Haftası sokak stillerinde, oversize trikolar, keten gömleklerle kombinlenerek serin havalara uyarlandı. Ayrıca aksesuarlar ile bir arada kullanılarak bir üst seviyeye taşındı. Gardırobunuzda birbiriyle uyumsuz olabileceğini düşündüğünüz kıyafetleri bir arada kullanmayı deneyip, beklemediğiniz görünümler yakalayabilirsiniz.

Londra Moda Haftası'nda en sık karşımıza çıkan sokak stillerinden biri de aksesuarlar ile farklı bir görünüm kazandırılan klasik parçalar oldu. Genellikle erkeklerin gardıroplarının vazgeçilmez klasik giyim parçalarından olan yelekler ve kumaş pantolonlar, yalnızca özel günlerde tercih edilecek görünümlerden değiller. Dilediğiniz stile göre bohem, glam ve daha pek çok farklı tarzda kombinleyebileceğiniz bu parçaları farklılaştırmanın iyi yolu aksesuar kullanmak. Fileler, zincirler, yüzükler ve farklı ayakkabı modelleriyle sokak stilinizi farklılaştırabilirsiniz. Bunu yaparken Londra Moda Haftası kapsamında sergilenen sokak stillerinden ilham alabilirsiniz.

Çok uzun zamandır modayı etkisi altına almış olan crop top modası hızını kesmeden devam ediyor. Hem yazın hem de kışın beli ortaya çıkararak silüeti güçlendirmeyi sağlayan crop top parçalar Londra Moda Haftası kapsamında sergilenen sokak stillerinde de sık sık karşımıza çıktı. Çeşitli parçalar ile bir arada kombinlenebilen crop stillerin olmazsa olmazı tabii ki de yüksek bel kumaş pantolonlar oldu. Daha elegant bir görünüm yakalamak isteyenler için oldukça kurtarıcı olan bu sokak görünümü, aksesuarlar ile zenginleştirildi.
Yukarı Kaydır