Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Kum Saati Vücut Tipi Giyinme Rehberi
STİL

Kum Saati Vücut Tipi Giyinme Rehberi

Jean alırsın, kalçadan oturur belden bol gelir, elbise alırsın beline oturtabilmek için terziye tonla para bayılırsın. İnanın, kum saati bir vücuda sahip olmak bir lütuf olduğu kadar, bir işkence de. Özellikle konu kıyafet seçmekse. Peki kum saati vücuda sahipsen, giyeceklerini nasıl ve neye göre seçmelisin?

Editör :Sümeyye Cİn
Yayın Tarihi :22 Eyl 2022
Süre :1.5 Bardak

Kum saati vücut nasıl mı olur?


Eğer ince bir belin, geniş omuzların ve kalçaların varsa, tebrikler sen bir kum saatisin! Eğer doğru giyinmesini bilirsen vücut tipleri arasında en giydiğini en çok yakıştıran beden tipine sahipsin yani. Kum saati şekli iri yapılı ya da kilolu bir bedende de olabilir, zayıf ya da orta karar yapılı bir bedende de. Sanıldığı gibi kilolulara, hafiften tombulca olanlara özgü bir vücut tipi değildir. Stil danışmanları, kum saati vücutlu kişilerin kıyafet seçimi bakımından çok şanslı olduğunu düşünüyor. Ancak acaba o işin aslı öyle mi?

Ne yazık ki değil. Çünkü kum saati vücut tipi kıyafet konusunda spesifik seçimler ister. Mağazalarda bulduğunuz herhangi bir kotu alıp üzerinize geçirip çıkamaz kum saatleri. Onların alışveriş macerası çok daha zorlu geçer zira üretilen kıyafetlerin çoğunda kadınların bel oyuntuları çok da hesaba katılmıyor. Ya da bir kadının belinin ekstra small, kalçasının medium beden olabileceği gerçeğini çok da dikkate almıyor. Kıvrımlı vücutlar için özellikle üretilen jeanler de var ancak, çoğu zaman yukarıda bahsini ettiğimiz kalçadan oturup belden bol gelme hadisesi gerçekleşiyor.
Ancak pes etmeye gerek yok! Bir kum saati olarak, yapacağın seçimlerle çok daha şık ve seksi olabilirsin!

Belini ortaya çıkar


Bele vurgu yapan kıyafet seçimleri seni olduğun ortamda daima ön plana çıkarır. Ve daha uzun görünmeni de sağlar. Çünkü geniş bir parça seçip bel oyuntunu gizlemeyi tercih edersen seçtiğin parça basenlerinde buluştuğunda baştan aşağı kalın bir silindir gibi görünme ihtimalin var. Bunun yerine, belden bağlamalı olarak da tabir edilen anvelop elbiseleri, kruvaze ceketleri, ve drapeli elbiseleri bolca tercih edebilirsin.

pexels

Yüksek belden şaşma


Geniş bir kalçaya sahipken stiline yapabileceğin en büyük kötülüklerden birisi düşük belli kıyafetler seçmek olabilir. Sırf belden bol gelecek korkusuyla kendini düşük bele alıştırmış ya da mecbur etmiş olabilirsin ancak, yüksek bel pantolon ve etekler bel ölçüne uygun hale getirildiğinde muhteşem detaylar. Yüksek belli alt kıyafetlerini mutlaka kısa ve dar bir üstle kombin etmeyi, eğer bol giymek istiyorsan da pantolonun içine sıkıştırmaktan şaşma! Beli gizlemek yok, unutma!

pexels

Salaş pantolon ve tişörtlerden uzak dur


Senin kıvrımlarını ön plana çıkarman gerek. Bol bir pantolon ve tişört seni olduğundan daha iyi gösterecektir, hele ki zayıf bir kum saati değilsen pantolonlarının kesimine çok daha dikkat etmen gerek. Fazlalık olarak düşündüğün yerleri gizlemeye çalışırken, sokakta yürüken herhangi bir vitrinin camından görüp seni hoşnut etmeyecek bir görüntüye sahip olabilirsin çünkü. Skinny jeanleri ya da kaliteli bir kesime sahip havuç pantolonları dolabında çoğalt.

pexels

Çanta boyuna dikkat


Uzun boylu bir kum saatiysen büyük çantalar kullanmanda hiçbir sakınca yok ancak kısa boylu bir kum saatiysen daha ufak çantalar kullanmaya çalış. Çünkü büyük çantalar seni olduğundan daha minik gösterebilir ve mutlaka göze batar. Bunun yanı sıra kemer seçerken eni daha kalın olan kemerleri seç ki bel oyuntun mümkün olduğunca vurgulansın.

Yukarı Kaydır