Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
pexels
STİL

Kombinlerinin Havasını Değiştirecek 5 Aksesuar

02 Şub 2023

‘Tarzımı ufak nüanslarla baştan yaratmayı severim’ diyorsan, dolabında aksesuarlar için yer açma zamanı. Sana en basit kombinlerinin bile havasını değiştirecek aksesuar önerileriyle geldik.

1.5 Bardak

HauteCuir

Vücut Kemeri


İtiraf edelim, vücut kemerleri günlük hayat stilinin bir parçası olarak kullanılmaya başlandığında, bir parça garipsedik. Düşünsenize bir, etrafta asayiş şubeden gelmiş gibi görünen ve her an vücut kemerinden bir silah çıkaracakmış gibi duran kişiler vardı. Ancak, vücut kemerinin rüştünü ispatlaması ve bir çizgi sahibi olması çok uzun zaman almadı. Daha fantezi odaklı, yatak odasında farklı zevkler için kullanılabilecek türde bir aksesuar gibi görünse de, biz onları kıyafetlerin üzerinde de sevdik. Havamızı baştan aşağı değiştirdi doğrusu. Basit, beyaz bir gömleği caydırıcı ve aynı zamanda kışkırtıcı bir hale soktu. Mini şortların ve eteklerin altından belirerek hem seksi hem de ‘farklı’ bir tarz yaratmamıza yardım etti vücut kemerleri. Onları beyaz gömleklerle bağdaştırmış olsak da, elbiselerin ve tişörtlerin üzerine de uyum sağlayarak hem yazın hem de kışın bizi sıradanlıktan sıyırmayı başarıyor bu aksesuar. Tek dezavantajı, henüz gözlerin yeterince buna alışmamış olması, o da zamanlar olur diyoruz, ne yapalım?

ISA FOLTIN

Yakalık


Bu ara başlık seni ilkokul sıralarına götürdü öyle değil mi? Mavi önlüklerimizin üzerine takmak zorunda olduğumuz o kar beyazı yakalıkları nasıl unuturuz? Birçoğumuzun sırf bu yüzden önyargısı var yakalıklara. Ancak, söylemek isteriz ki bu yakalıklar, o yakalıklar değil. Biçimleri benzese de, yarattıkları hava bambaşka. Bir ‘masumiyet’ ve ‘kız çocuğu’ aurası yarattığı doğru yakalıkların. Ama özellikle kışın kazakların üzerine yakalık takıldığında, bir İngiliz asaleti yerleşiyor insanın duruşuna, bir anda kolejli oluveriyor. Yakalığın ‘çocuksu’ olduğu önyargısını kırmış olanlardan isen, başta beyaz olmak üzere, farklı farklı renklerde yakalıklar bulundur dolabında. Üstelik onları yalnızca kışın kazaklar üzerine kullanmaya programlama kendini, yazın tişörtlü ve elbiseli kombinlerini de tamamlayabilirsin yakalıkla. Dikkat çekmeyi, gösterişi seviyorsun büyük ve dantelli yakalıkları daha sık tercih edebilirsin. Düşüncesini bile sevdin öyle değil mi?

pexels

Fular


“Benim çok basic bir tarzım ve duruşum var, bunu bozmadan biraz hareket katmak istiyorum kombinlerime” diyorsan, fular senin için harika bir dost. Ne tarzının sıkı çizgisinden ödün vermiş olacaksın, ne de ‘çok sıradan’ görüneceksin bu şekilde. Her şeye bir yakıştırma yaptığımız için, fulara da ‘hostes gibi gösteriyor’ yakıştırmasını yapıyoruz, bu doğru. Ama hosteslerin fular takıyor olmasının başlıca nedeni zaten belli bir ‘eleganlığı, resmiyeti ve sadeliği’ müdafaa etmek aslında. “İşte benim tarzım da böyle, tarzım konusunda müdafaacı ve sıkı davranıyorum, bunu bozmadan bir şeyler yapmalıyım” diyenlerin dolabında düzinelerce fular olmalı diyoruz. Hem boyun, hem saç hem de çantalar için mükemmel aksesuarlar fularlar…

pexels

Deri Eldiven


Steril ve caydırıcı fakat içten içe sıcak bir tarzın güzel bir nüansıdır deri eldivenler. Her ne kadar ellerin hareket kabiliyetini kısıtlasa da, takıldığı anda ‘başka birine’ dönüştüğünü hissedersin. Ellerinin hareket ediş biçimi, kolunu tutuşun tavrın bile değişir. Yani ‘deri eldiven etkisi’ diye anlık yükseliş yaşatan bir durum olduğundan söz edebiliriz. Herhangi bir kombini moda dergisinden fırlamış bir kombine dönüştürme konusunda ustadır deri eldivenler. Bir denemeni tavsiye ederiz.

alibaba.com

Simli File Çorap


File çorapla ilgili de birtakım ön yargılarımız var, ama her nasılsa büyüsüne karşı koyamıyoruz. Özellikle de nude tonlarında olan simli yada taşlı file çoraplara hayranız. “Olmadı sanki ya” dediğimiz etekli veya elbiseli bir kombinin içinde, altına simli/taşlı file çorap çekildiği anda ‘Jennifer Lopez’e dönüşüyor insan. Çünkü özellikle nude renkli file çoraplar, belli olmuyor gibi görünseler de ‘çok güçlü’ parçalardır. İddialı olmaktan korkmuyorsan, simli file çoraplara bir adım atmalısın!

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?