Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
BAQA
STİL

Kombinlerde Aranan Desenli Parçalar

23 Oca 2023

Modada desen söz konusu olduğu zaman pek çok kişinin aklına leopar deseni gelse de göz kamaştırıcı tek desenin bu olmadığını belirtmek istiyoruz. Bu yazımızda, dikkat çekici ve şıklığa şıklık katan desenli parçaları sizler için kaleme aldık.

1.5 Bardak

minimo graph
Her yıl farklı moda akımları trend oluyor ve bu akımlar birbirinden farklı desenler ile insanların kombinlerini şekillendiriyor. Leopar deseniyle birlikte çeşitli geometrik şekiller, ince ya da kalın çizgiler, çiçekler, puantiye ve zebra deseni moda akımlarında belirebiliyor. Her ne kadar akımlar birbirinden farklı desenlere yer verse de bu desenlerin kombinlere çok iyi bir şekilde uyarlanması gerekiyor. Aksi takdirde, pek çok kombin rüküş ya da göz yorucu olarak değerlendirilebiliyor. Bu nedenle, sizlerle kombinlerdeki çeşitli desen ipuçlarını paylaşarak rüküşlüğü kovmak istiyoruz.

prestige hong kong
Desenli Kabanlar, Ceketler ve Montlar

İlk olarak kombinleri sarıp sarmalayan kabanların, ceketlerin ve montların kombinlenişinden söz etmek istiyoruz. Sokak modasında büyük bir yer taşıyan bu parçaların desenli versiyonları, hem dikkatleri üzerlerine topluyorlar hem de kombinlerin şıklığını vurguluyorlar. Eğer desenli bir kaban tercih etmek istiyorsanız zebra deseninden, geometrik şekillerden ve çizgilerden destek alabilirsiniz. Tercihiniz monttan yanaysa geometrik şekiller barındıran, ekoseli, pötikare desenli ya da çiçekli parçaları sizlere önermekteyiz. Sosyal ortamların yıldızı olmak istiyorsanız da leopar desenli bir ceketten destek alabilirsiniz. Desenli dış giyim ürünlerine üzerinizde yer verecekseniz bu ürünlerdeki baskın rengi ana renk olarak düşünüp kombininizdeki diğer parçaları bu renkten tercih edebilirsiniz. Örneğin, leopar desenli ceketinizde siyah baskın renk ise içinize giyeceğiniz kazak ve pantolon da siyah olabilir.

pexels
Desenli Elbiseler

Her ne kadar yaz aylarında her yerde karşılaştığımız çiçek desenli elbiseler dikkat çekici ve şirin dursa da desenli bir elbiseyi kombinlemek istiyorsanız ilk önereceğimiz desen çeşidi etnik desenler. Hem şıklığı hem de rahatlığı yansıtan etnik desenli elbiseler, otantik giyim tarzının önemli bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Eğer yapaylıktan uzak durmak ve girdiğiniz her ortamın atmosferini değiştirmek istiyorsanız etnik desenlere bir şans tanıyabilirsiniz. Otantik giyim tarzının size uygun olmadığını düşünüyorsanız da zebra desenli elbiselerden destek alarak kombininizi farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Selena Gomez
Desenli Sweatshirtler

Şu anda Instagram’da karşımıza çıkan pek çok reelste insanların kendi sweatshirtlerine ya da t-shirtlerine batik deseni vermeye çalıştığını görüyoruz. Bu durumdan da anlaşılacağı üzere, geçmiş dönemlerin en önemli moda trendi olan batik deseni tekrar hayata döndü! Eğer desenli bir sweatshirt arayışındaysanız bu sweatshirtün batik desenli olmasına özen gösterebilirsiniz. Batik desenliyle hem sokak modasına uyum sağlayabilirsiniz hem de olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz. Batik desenine ek olarak, monokrom renkler barındıran ya da geometrik şekiller ile süslenmiş sweatshirtler de tercihiniz olabilir. Desenli sweatshirtleri hem eşofman altlarıyla hem de kot pantolonlarla kombinlemek çok pratik olduğu için onlara bir şans tanımalısınız. 

glamour
Desenli İkililer

Son 2-3 senedir karşımıza çıkan desenli takımlar, günümüzde de popüleritesini koruyor. Eğer kombin hazırlamak için üşenenlerden ya da çok yoğun olanlardansanız bu ikili takımlar tam size göre! Aynı desene sahip pantolon ve üst parçalarını birlikte satın alarak kendiniz için kolay kombinler yaratabilirsiniz. Desenli ikili takım dediğimiz zaman akla direkt pantolonlar, etekler, t-shirtler, kazaklar ve ceketler gelse de bu takımlara desenli ayakkabıların ve çantaların da dahil edilebileceğini belirtmek istiyoruz. Son olarak, desenli takımların özel davetlerde, partilerde ve kutlamalarda giyilmesinin ortamı şıklaştıracağını da düşündüğümüzü belirtmeliyiz. 
Eğer yukarıda bahsetmiş olduğumuz desenli parçalara kombinlerinizde yer verecekseniz bu parçalardaki baskın renk ya da nude tonlarındaki renkler ile onları destekleyebilirsiniz. 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?