AA
GLOBAL NEWS

Kiev’de Helikopter Düştü: Ukrayna İçişleri Bakanı Dahil 18 Kişi Hayatını Kaybetti

18 Oca 2023

Ukrayna’nın başkenti Kiev bölgesinde bir helikopterin hava hâkimiyetini kaybetmesi üzerine Brovary kentinde yer alan bir anaokulunun yakınlarına düştüğü açıklandı. Ukrayna Emniyet Müdürü İgor Klimenko, yaptığı yazılı açıklamada Ukrayna İçişleri Bakanı Denis Monastırskiy’nin de helikopterin içinde bulunduğunu ve kaza sonrasında hayatını kaybettiğini belirtti. Kaza da Monastırskiy dahil 18 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Ukrayna’nın başkenti Kiev bölgesinde bir helikopterin hava hakimiyetini kaybetmesi üzerine Brovary kentinde yer alan bir anaokulunun yakınlarına düştüğü açıklandı. Kaza sonrasında açıklama yapan Ukrayna Başkanlık Ofisi Başkan Yardımcısı Kirilo Timoşenko, "Bir uçak az önce bir sosyal altyapı tesisine düştü. Kurbanlar ve koşullar hakkında bilgi ediniyoruz. Devlet Acil Durumlar Servisi ve tüm servisler halihazırda olay yerindedir" bilgisini verdi. Sağlık görevlileri, polis ve itfaiyeciler helikopter kazasının meydana geldiği alanda çalışmalarına başladı.” ifadelerini kullandı. Timoşenko’nun açıklamasının hemen ardından Ukrayna Emniyet Müdürü İgor Klimenko tarafından yapılan yazılı açıklamada kazada hayatını kaybeden kişilerin arasında Ukrayna İçişleri Bakanı Denis Monastırskiy’nin de bulunduğu belirtildi.

Emniyet Müdürü Klimenko tarafından paylaşılan bilgiyi doğrulayan Ukrayna İçişleri Bakanlığı Danışmanı Anton Geraşenko, helikopter kazasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Trajedinin nedenleri müfettişler tarafından araştırılıyor. Sabotaj mı, ekipman arızası mı, uçuş güvenliği kurallarının ihlali mi olduğunu yakında öğreneceğiz.” ifadelerini kullandı. Geraşenko, uçakta Monastırskiy’nın yanı sıra Birinci Yardımcısı Evgeniy Enin ve sekreteri Yura Lubkoviç’in bulunduğunu açıkladı. Helikopterde bulunan birçok hayatını kaybettiğini belirten Geraşenko, “Bu korkunç felakette hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum. Helikopterde bulunan herkes Ukrayna vatanseverleriydi, her biri Ukrayna'yı savunuyordu ve güçlendiriyordu. Sizleri her zaman hatırlayacağız. Aileleriniz her zaman dostların ve devletin koruması altında olacaktır.” dedi.

Helikopterin düştüğü yerde bir anaokulu olmasından dolayı bölgenin işlek olduğuna dikkat çeken yetkililer, kaza nedeniyle 2'si çocuk toplam 18 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ağır yaralı sayısının çok olduğunu belirten yetkililer, ölü sayısında artış görülebileceği yönünde uyarıda bulundu.

Kaynak;
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?