pexels
SCOPE

Kelt Astrolojisine Göre Burçlar

06 Oca 2022

Bundan binlerce yıl önce, insanlar gece vakti yüzlerini gökyüzüne döndüler ve havada asılı duran parıltılı şeylerin ne olduğunu ve yaşamlarına nasıl bir etkide bulunduğunu merak ettiler. Astroloji ise insanların bu merakından doğdu. Eğer her hafta burç yorumlarınızı okumadan içiniz rahat etmiyorsa ve iş, aşk, kariyer üçgeninde savrulup dururken her dönüm noktasında size yol göstermesi için burcunuza ve burcunuzun sahip olduğu özelliklere sığınıyorsanız, şu an bu yazıyı okuyarak çok doğru bir iş yaptığınızı söyleyebiliriz. Normalde Batı astrolojisini ve Güneş’i baz alarak burç yorumlamaya girişiyoruz ama bu yalnızca Batı astrolojisiyle sınırlı bir konu değil, anlatsak derya deniz… Örneğin, Batı’nın aksine Güneş’i değil Ay’ı merkezine alan ve “yaratıcı/baskın güç” ve “büyük anne” olarak da Ay’ı gören Kelt mitolojisine göre burcunuzun ne olduğunu bilmek ister misiniz?

forgotton realms wiki
Yeşil Ejderha Burcu (21 Ocak – 17 Şubat)
 
Yeşil Ejderha, ruhsal anlamda gelişimin simgesidir ve bu burca mensup kişilerin altıncı hisleri çok kuvvetlidir. Güçlü ve dirayetli bir karakterleri vardır. Her zaman içlerinden gelen sese kulak verirler. Sadakat ve güven onlar için olmazsa olmazdır, ayrıca dostlukları sağlam temellere dayanır. Sırrınıza sizden daha çok sahip çıkacak birini arıyorsanız, Yeşil Ejderhalar tam da o kişidir.
 
Denizatı Burcu (18 Şubat – 17 Mart)
 
Su elementiyle bağlantılı olan Denizatı burcu, suyun özelliklerini fazlasıyla taşır. Bu burca mensup kişiler girdikleri her ortama uyum sağlayan insanlardır; ayrıca beceriklidirler ve düşünce yapısı olarak esnek insanlardır. Aile ise onlar için anahtar kelimedir. Hayatlarındaki önceliği her zaman evlerine ve ailelerine verirler. Koşulsuzca sevgi vermekten gocunmazlar ama bir o kadar da sevgi almak isterler.
 
Şahin Burcu (18 Mart – 14 Nisan)
 
Çevrelerine karşı gözleri daima açıktır; farkındalıkları yüksek olduğu için yaşanan en ufak değişimi anında görürler. Hayatları başarı üzerine kuruludur, azimli ve kararlıdırlar ancak başarıyı elde etmek için de hırslarını dizginlemeyi öğrenmeleri ve mantığın yolundan sapmamaları gerekir. Öyle olduğu takdirde önlerinde durabilecek hiçbir güç yoktur.

redbubble
Deniz Yılanı Burcu (15 Nisan – 12 Mayıs)
 
Büyüme, gelişme/olgunlaşma ve yenilenmenin sembolü olan Deniz Yılanı, mensubu olan kişilere de benzer bir özellik bahşeder. Bu burcun insanları değişime açık ve yenilikçi insanlardır, iyi bir konuşmacıdırlar ve ikna kabiliyetleri fazlasıyla yüksektir. Doğal bir karizmaları vardır, liderlik vasfı taşırlar. Ayrıca seksapaliteleri yüksektir, istedikleri kişinin başını anında döndürebilirler. Aynı zamanda korumacı ve anaç özellikleri de vardır; değer verdikleri kişiyi korumak için her şeyi göze alırlar. Bu da onları tehlikeli kılar.
 
Tilki Burcu (13 Mayıs – 9 Haziran)

Bu burca mensup kişiler tıpkı temsilcisi olan tilki gibi kurnazdırlar. Ağzı iyi laf yapan, sosyal ilişkileri kuvvetli ve maceraperest insanlardır. Onlar vakit geçirmek büyük bir keyiftir; çünkü zeki ve eğlencelidirler. Ayrıca sizi memnun etmek için de her şeyi yaparlar. Flört etmeyi severler ancak bu flörtöz halleri kalıcı bir ilişki kurmalarını epey zora sokar.
 
Beyaz At Burcu (10 Haziran – 7 Temmuz)
 
Beyaz At, tanrıçalığın sembolüdür. Manevi yönü kuvvetli, saf ve temiz kalpli, şefkat dolu insanlardır. İyilik yapmayı severler, sevdiklerine karşı ilgili ve özenlidirler. Dışarıdan kırılgan gibi dursalar da içlerinde inanılmaz bir güç ve kudret vardır. Hiçbir zorluk onları öyle kolay yıldıramaz. Özgürce gezip eğlenmeyi severler. Maddi anlamda da şanslı burçlardan biridir.

pinterest
Tek Boynuzlu At Burcu (8 Temmuz – 4 Ağustos)
 
Dengenin vücut bulmuş halidir; içinde her türlü duygunun denge halini barındırır. Engin bir ruhu, dirayetli bir karakteri vardır. Kolay kolay pes etmez, dayanıklıdır. Öfkeyle alakalı bazı sorunlar yaşasa da çoğu zaman bu duyguyu kontrol altında tutar. İyilikseverdir, insanlara yardım etmeyi sever. Merhametli ve anaçtır. Kim olursa olsun, herkesin derdine koşar ve bir çözüm yolu bulmak için çabalar.
 
Somon Burcu (5 Ağustos – 1 Eylül)
 
Olgun ve yaşadığı tecrübelerden ders çıkaran insanlardır. İyi bir yol göstericidirler, kimsenin göremediğini görme ve olaylara bambaşka bir perspektiften bakma huyları vardır. Bilge ve sağduyuludurlar, ancak sahip oldukları bilgiyle zaman zaman başkalarına ukalalık tasladıkları da olur. Onları ya çok sever ya da nefret edersiniz ama cazibeleri onlardan nefret etmenize asla izin vermez.
 
Kuğu Burcu (2 Eylül – 29 Eylül)
 
Sadık, güvenilir ve gerçek bir dost arıyorsanız, bu burca mensup kişilerden daha iyisini bulamazsınız. Hem arkadaşlık ilişkilerinde hem de romantik ilişkilerinde adeta bir sadakat timsalidirler. İçlerinde kor gibi yanan bir güç vardır; tüm dünyayı değiştirebilecek kadar etkili bir güçtür bu. O yüzden inandıkları yolda yürüdükleri müddetçe yapamayacakları şey yoktur.

saatchi art
Kelebek Burcu (30 Eylül – 27 Ekim)
 
Tıpkı bir kelebek gibi büyüleyici ve karizmatiktirler. Sosyalleşmek onları mutlu eder, yeni insanlar tanımayı severler. Girdikleri her ortamda ilgi odağı olurlar. Saf ve iyi niyetlidirler, bu yüzden savunmasız bir kalpleri vardır. Çok çabuk sevip çok çabuk kırılabilirler.
 
Tazı Burcu (28 Ekim – 24 Kasım)
 
Bu burca mensup kişiler cesur ve güvenilir insanlardır. Ayrıca hisleri kuvvetlidir. İyi bir dinleyici ve yol göstericidirler, herkesin çok çabuk fark edemeyeceği noktaları ilk onlar görür.
 
Siyah At Burcu (25 Kasım – 23 Aralık)
 
Siyah At, gerçek bir liderdir. Bulunduğu her ortamda başarı basamaklarını büyük bir hızla çıkarlar. İyi konuşmacıdırlar, ikna kabiliyetleri yüksektir. Sportif anlamda yeteneklidirler, bu yüzden her türlü spor branşında başarı yakalayabilirler. Düşünmeden konuşmazlar, iki dinleyip bir söyleyenlerdendir.
 
Geyik Burcu (24 Aralık – 20 Ocak)
 
İnsan okumayı iyi bilirler, onlar için karşılarındaki herkes açık bir kitap gibidir. Bu yüzden nabza göre şerbet vermekten de iyi anlarlar. İnançlarına sıkı sıkıya bağlı insanlardır, onları bir kere baş koydukları yoldan döndürmek öyle kolay değildir. Ne isterlerse elde ederler, hayat felsefeleri “Sıkı çalışmanın kazandırmadığı şey yoktur” düsturu üzerine kuruludur. Sıkılgan bir yapıları vardır, ilgilerini çekmeyen şeylerden hemen uzaklaşırlar. Güven problemleri vardır; yalana asla tahammül edemezler.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?