Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Kasım Ayında Bizi Neler Bekliyor?
ASTROLOJİ

Kasım Ayında Bizi Neler Bekliyor?

01 Kas 2022

Kasım ayı Akrep ayı olduğundan, kendimizle derinleşeceğimiz, dönüşüm enerjisini doğru kullarak dönüşebileceğimiz etkiler içindeyiz. Peki, kasımı da içine alıp 2023 ayına kadar gerileme hareketini yapacak olan Mars’ın bu hareketi bizi nasıl etkileyecek dersiniz? Hangi etkiler bizi geri tutarken, hangi durumlarda sınırları zorlama ihtimalimiz yüksek? 8 Kasım Ay tutulması’ndan genel anlamda nasıl etkileneceğiz ve bu tutulma burcunuzu nasıl etkileyecek? Jüpiter gerilemesi bize ne fark ettirecek? Ay sonuna denk gelecek Yeni Ay, kapattığımızı sandığımız hangi konularımızı açacak ve nelere artık mazi diyeceğiz? Kasım ayı planlarınızı yaparken astrolojik enerjileri lehinize kullanmak için; Kasım ayı genel etkilerini, burcunuzu ve yükselen burcunuzu okumayı unutmayın!

7 Bardak

Venüs Etkileri

Kasım ayına; Ay, Kova Burcunda seyahat ederken giriyoruz. Bu da aya, toplumsal konu ve olayların damgasında bir giriş yapabileceğimizi ve gündemimizin daha çok kitleler, kitlesel bilgi ve olaylar olacağını gösteriyor. 6 Kasım Venüs’ün Uranüs ile karşıtlığı, 7 Kasım’da ise Satürn’e kare açısı; finansal piyasalarında marjinal değişiklikler ve belirgin dalgalanmalar yaratabilir, yatırımlarımıza hız vermek üzere bizi zorlayabilir. Bu itkiye uymadan önce, piyasaların hareketliliğini ve riskin mevcut olduğunu unutmamakta, temkinli olmakta, durulmayı beklemekte fayda var. İlişkiler anlamında ise Venüs’ün bu pozisyonları belirsizlikleri de beraberinde getirebilir.

Mars Gerilemesi

30 Ekim’de İkizler geri hareketine başlamış olan Mars, ocak ortalarına kadar retrosuna devam ediyor. Mars, işlerimize gaz vermekte, cesarette, mücadelede ve girişimlerimizde etkili olduğundan; kasım ve aralık da dahil olmak üzere 2023 ortalarına kadar bu konularda bir geri durma ya da keskin patlamalara meyletme hali söz konusu olabilir. Kaçınılmaz bir şekilde başlamamız gereken bir iş varsa; temkinli ve sağlam adımlarla, yavaşça ilerlemek, işimizi görebilir. Mars’ın haritamıza göre bulunduğu ya da geçtiği evler, hayatımızda çok da gaza gelmememiz gereken konulara işaret edebilir.

Gezegen gerilediği zaman etkilerini ya daha çok hissederiz ya da tamamen ters teper. Bu bağlamda da gerileme zamanlarında hırsımızda bir düşüş, işlere bir türlü başlayamama, yola çıkamama gibi yan etkiler görebiliriz. Öte yandan yandan öfkemizi ya da ateşli duygularımızı kontrol edememek ve hızlı çıkışlarda bulunmak da yine Mars gerilemesinin tetikleyebileceği etkilerden.


Ay Tutulması

8 Kasim’da ise Boğa burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Mevzumuz Ay olduğu için demek ki kadersel etkilerin altına gireceğiz. Her Ay tutulması da bir Dolunay olduğundan, etkisi pekişmiş bir Boğa Dolunayı etkisi yaşayacağız. Aynı, Dolunayın yüzeyi gibi, hayatımızın burcumuza göre spesifik bazı kısımları aydınlanacak ve yeni bir şeyler fark edeceğiz. Yeni Ay, Boğa burcunda gerçekleşeceğinden, maddi konforumuz aynı zamanda manevi anlamda güven arayışı ve bunu yoklamak, bu aralar temalarımıza girebilir. Temaları mikro ölçekte burçlara göre değişse de; tutulma, genel kapsamda hepimizin hayatını ‘ani ve beklenmedik’ gelişmeler ile etkileyecek gibi.

Henüz ekim sonunda yaşadığımız Akrep Güneş tutulması, Akrep enerjisi karşımıza gelen fırsat ya da talihsizlikleri dönüştürdüğümüzde, kendimiz için elzem o ‘ilk adımı’ atabileceğimizi bizlere anlatabilir. Keza, aleyhimize gelişen bir durumu lehimize çevirmek de, tutulma etkisinde sahip olduğumuz yeteneklerimiz arasında yer alabilir.

Jüpiter Gerilemesi

Ekimin sonunda retroya giren Jüpiter, haritamıza göre gerileyeceği alanda ve ilgilendiği alanlarda bize de geri dönüşler yaşatabilir. Jüpiter’in 23 Kasım’a kadar sürecek geri hareketi; bolluk, bereket, şans, sefa ve vizyon muhasebelerimizde yakaladığımız şansları tekrar karşımıza çıkartabilir ya da kaçırdığımız fırsatları ve metotları daha iyi anlamamızı sağlayabilir. Bazen iyi iletişim kuramadığımızdan, bazen sabırsızlığımızdan bazense zamanımızı doğru planlayamamaktan şans kapılarımızı kilitli tutabiliyoruz. Jüpiter de geri hareketinde, toparlanmamız için hangi konuları aşmamız ve nerelerde yapılanmamız gerektiğini gösterebilir.

Yeni Ay

22 Kasım’da Güneş, Yay burcuna geçerken, 24 Kasım’da Yay enerjili bir Yeni Ay’ı selamlıyoruz. Hem kasım ayının Akrep enerjisi itibariyle kadersel hattımıza yaklaşmamız hem de Yeni Ay pozisyonun aldığı açılar, hayatımızın düğüm noktalarında bizi hareketsiz kılan huylarımızı, bir türlü başlayamadığımız işlerimizi ve süregelen kısır döngülerimize işaret edebilir. Bir türlü çözemediğimiz konulara başka biri tarafından görmek ya da yeni yollar çizmek, temalarımız haline gelecek. Yay’ın etkisi ile de birleşen Yeni Ay, daha vizyoner, özgürlükçü ve amaçlarımız hakkında tutku dolu olmamızı uyarabilir.

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Kasım ayı; Koç ve Yükselen Koçlar için öne çıkmanın ve ilişkilerini pekiştirmenin ayı gibi duruyor. Bu yıl içerisinde ektiğiniz tohumların filizlenmeye başladığını görebilirsiniz. Ne kadar öne çıkmak ve harekete geçmek isteseniz de gerilemekte olan Mars, sizi geriye çekebilir. Finansal durumlarınızda dalgalanmalar ve bir süredir rayından çıkmış gibi görünen bir işleyiş varsa, kasımın son çeyreği bu durumların düzene girmesi için Koçlara umut vadediyor. İkili ilişkilerinizde ‘fazla yükselmek’, ‘kişisel algılamak’ ve ‘tartışma/çekişmeleri uzatmak’ hiç ihtiyacınız olmayan gerginliklerin patlak vermesine sebep olabilir. Anlamak, anlaşılmak ve ilişkilerinizi dengelemek için de kasım sonunu beklemek Koçların avantajına.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu

Boğalar ve Yükselen Boğalar için önemli zamanlar. Direkt olarak sizin başınıza gelmese bile etrafınızdaki değişiklikleri izlemek bile sizi etkileyebilir. 8 Kasım’daki Ay tutulması Boğaların evinde gerçekleşeceği için, tutulma enerjisini en çok hisseden burçlardan biri Boğa oluyor haliyle. Romantik partnerinizle ya da ortaklı işlerinizdeki ortağınızla ya da alakalı önemli kararlar vermek ve ilişkilerinizi düzenlemek/ onların düzenlerini oluşturmasında katkı sağlamak Boğaların tutulma temalarından. Verdiğiniz kadar alamadığınız alanlarda maddi ve manevi giderlerinizi düşünmenizde fayda var.

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu

İkizler ve Yükselen İkizler için gözler, iş hayatına dönmüş durumda. Kendinizi planlamak, başvurular ve gelecek planları için mümkün mertebe netlikler yaşamak ve kararları gözden geçirmek, ilerlemeniz açısından önem arz ediyor. İkizlerin 8 Kasım tutulma teması, gerçeklik algınızı ve hayat konularınıza yaklaşımlarınızı yeniden düşünmeniz için sizi tetikleyebilir. Olayları görmediğiniz tarafından görmek, daha düşünmediğiniz dinamikleri gündeminize almak size farklı hissettirebilir. Kasım ortasından itibaren, İkizlerin doğal gücü yerine geliyor. Değişikliklere izin verdiğiniz müddetçe tahmin bile edemediğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz… Kariyer fırsatlarına gözlerinizi açın!

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu

Kasım ayı Yengeç ve Yükselen Yengeçler için cıvıl cıvıl bir ay diyebiliriz. Yaratıcı zekalarını açığa çıkarmak için yollar bulabilir, romantik ilişkilerini doruklarında yaşayabilir ve yüksek keyif alabilirler. Ertelemekten harekete geçiremediğiniz hayat alanlarını hareket getirecek enerji de mevcut görünüyor. Ay tutulması ise; Yengeçlerin iş ve arkadaşlık çemberlerinde yakınlıkları etkiliyor. Etrafınızın değiştiğini görebilirsiniz. Finans alanlarınızda ise; hızlı hareketler, marjinal yatırımlar ya da riskler, can sıkıcı olabilir. Güvenli limandan gitmek, size iyi gelecek. Uzun vadede hayattan hız kesmemek için koşar adımlarla değil; sağlam ve emin adımlarla ilerlemek size iyi gelebilir.

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar, kasım ayı boyunca ev ve yuva alanlarıyla uğraşıyor, burada Aslanlar, güvende ve huzurlu olmak istiyor ve ‘yuvası hakkında’ düşünmek istiyor diyebiliriz. 8 Kasım Ay tutulması ise; çevresindeki insanların hayatlarını Aslanlara aynalıyor diyebiliriz. Direkt olarak maruz kalmadığı etkilerden dolaylı yollarla etkilenebilirlersiniz. Romantik ilişkilerinizde fazla yükseliş ya da fazla güvensiz hisleriniz; size bu zamanların ilişkiniz için en parlak zamanlar olmayabileceğini gösterebilir. İlişkilerinizi kurcalamak yerine şimdilik izleyici kalmak ve içinizden geldiğince etrafınıza ‘yardımcı olmak’ ilişkilerinize iyi gelebilir. Romantik denge ay sonuna, Güneş Yay’a geçtiğinde pekişebilir.

Başak ve Yükselen Başak Burcu

Başak ve Yükselen Başaklar için ekimdeki Güneş tutulması, yakın çevresi ve ilişkilerinden doğan bir aydınlanma niteliğindeydi. Zaman planlamada ve kaynakların bereketli kullanımında etrafa saçtığı zaman ya da para gibi enerjiler, dönüştürüldüğü müddetçe neleri kotarılabilir? 8 Kasım Ay tutulması, birkaç ay önce tohumu ektiğiniz meseleler varsa; meyvelerini alacağınız, sonuçları netlikle görebileceğiniz bir berraklık sağlıyor. Mars geri hareketi boyunca, Başak ve Yükselen Başakların koşturma temposunu biraz olsun hafifletiyor. Ani atılımlar yerine sakin olmak, yavaş ve emin ilerleme stratejisi; yeni yıla kadar Başakları en rahatlatan yaklaşım şekli olabilir. Kasım sonuna doğru eviniz ya da kafanızdaki ev kavramları aktifleşiyor.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Teraziler için ortaya koyduğu eforu alabilmesi, verdiği paranın karşılığında neler aldığı ya da parasını bereketli kullanıp kullanmadığı derken kasım ayı; maddiyat temasının önde olacağı bir aya benziyor. Keza, Ay tutulması da Terazileri için finansal bir durumunu tetikleyebilir. Ay ortasına kadar paranıza bir yön vermektense kaynaklarınızı değerlendirmekte fayda var. Ayın ikinci yarısında ise beklettiğiniz işlerin hızlandığını görebilirsiniz. Ayın son çeyreğinde ise bireysel işlerinizden ziyade çevrenizdekilerin iş ve uğraşlarını incelemekte, yardım etmekte ya da dinlemekte daha aktif olabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Gökyüzünün yarısının Akrep burcunda olduğundan, Akrepler için çok önemli zamanlar. Geçtiğimiz (25 Ekim) Güneş tutulması, Akreplere aradıkları sorgulama fırsatını, yenilenmek ve dönüşmek için fırsat için zemin hazırlamıştı. Gözler Akrep burcunun üzerindeyken, elbette enerjiler ve yardım eli de Akreplerin üzerinde. Hayatlarının istedikleri alanlarında yapacakları doğru hamleler bekledikleri yenilenmeyi onlara getirebilir. Bu sihirli eli kaçırmak yerine fırsatlara ayık olmak uzun vadeli fırsatlara da gebe. Ay tutulması, duygu durumunuza ani dalgalanmalar getirebilir. Bir yakınınızdan ya da partnerinizden beklemediğiniz sürprizler görebilir, açılmasını düşünmediğiniz konuları gündeminiz olarak görebilirsiniz. Finansal kaynaklarınız ve kazançlarınızın önü, ayın son çeyreğinde açılıyor.

Yay ve Yükselen Yay Burcu

Yaylar için sakin ve sabırlı olmanın tam zamanı. Yayın kendine özgü heyecanlı ve tam enerjili hali, bugünlerde biraz dalgalı ve yönsüz hissettirebilir. Fakat, doğru strateji, Yayları süreçten en karlı şekilde çıkartacak adımları attırabilir. 8 Kasım Ay tutulması, 4-5 ay önce tohumunu attığınız işlerinizi şimdiye kadar toprağın karanlık tarafında büyüttü. Şimdi ise sonuçları alabilirsiniz. Tabii, sonuçları görmek için; görüntüyü netleştirmek de şart. Üzerinizde baskı kurduğunu hissettiğiniz hayat alanlarınızın üzerine bir de etrafınızda olup bitenler sizi iyice köşeye sıkışmış hissi verebilir. Kasım sonuna doğru, özellikle Güneş Yay burcuna geçtiğinde, dışarıya akıttığınız yardımları yavaş yavaş kendinize çekmenin sırası. 24 Kasım ise, ay boyu ertelediğiniz başlangıçlar için işaret fişeği fırlatıyor!

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar için dolu dolu ve koşturmacalı bir ay. Hem iş ilişkileri hem romantik hem de arkadaş ilişkileri Oğlaklar tarafından sınanıyor. Ak koyunun ve karar koyunun ayrıldığı zamanlara tanık olabilirsiniz. Koşturmacalarınız arasında zerafeti elden bırakmazsanız, ilişkilerinizde daha berrak bir görüşe hakim olabilirsiniz. Bu da size, size hizmet eden ve sizi geride tutan konu ve kişileri patır patır önünüze serebilecek bir görü sağlayabilir. 8 Kasım Ay tutulması öncesinde ve sonrasındaki günlerde romantik dünyanızda yalnızsanız, ani ve hiç beklemediğiniz bir gelişme olabilir… Sürprizlere hazır mısınız? Mars gerilemesi iş alanlarınızda gerçekleşeceğinden, bu konuda hızlı hareketlerinizin sizi hataya düşüreceğini aklında tutmanızda fayda var. Yavaş ve temkinli olmak diğer seçeneklere göre şu an için en iyisi.

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Kova ve Yükselen Kovalar, Güneş tutulması ile iş alanında neyin çalışıp çalışmadığını görmüştü, 8 Kasım Ay tutulması ise Kovaların ‘yuva’ ile alakalı konularını aydınlatıyor. Bundan 4-5 ay önce açılmış konular, Ay tutulması ile yeniden hortlayabilir. Kovalar zaten bir süredir hayatlarını dengelemeye çalışıyorlardı. Kasımın ortasına kadar bu amaçları biraz hedef şaşırtıyor gibi olabilir. Bir tarafından çekince diğer tarafın açıldığını görebilirsiniz. Yılmak ve her şeyden vazgeçmek yerine pozisyonu koruma zamanı! Ay sonu ise 24 Kasım Yeni Ayı ile birlikte uzundur beklediğiniz ‘hah’ diyeceğiniz o fırsat karşınıza çıkabilir. Mars gerilemesi ise Kovaların ilişkiler evine denk geldiğinden, 2023 Ocak Ayı ortalarına kadar eski konuların açılmasını tetikleyebilir.

Balık ve Yükselen Balık Burcu

Balık ve Yükselen Balıklar için kasım ayının konusu; girdikleri ortamlar ve çevresindeki habitat. Güneş tutulması ile bu alanlarda bir bilgiyi aktif eden Balıklar, Ay tutulması ile de aynı konulara farklı yönlerinden yaklaşmayı deneyimleyebilir. Çevresel dolaylı etkiler ya da kendinize yarattığınız fırsatlar (eğitime katılmak, yeni kontaklar yaratmak) temponuzu yükseltebilir. 8 Kasım civarındaki konularınız, çevreden gelen etkilerin hayatınıza getirdiği ivme! Mars gerilemesi ise 2023 Ocak ortasına kadar etkilerini ‘yuva’nız üzerinden gösterecek. Bu konularda kafa yormak, yeni bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Fakat, aksaklıklara sabır göstermezseniz, dikkat edin, Mars’ın tersini görmek istemezsiniz…
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?