Pixabay
İLİŞKİLER / CİNSELLİK

Kadınların Orgazm Şekilleri

01 May 2022

Söz konusu orgazm olduğunda pek çok kadın ona nasıl ulaşacağını bilmiyor ve bazen olmasa da olur denilen bir noktaya geliyor. Fakat bugün, kadın orgazmının çeşitleri üzerine konuşacağız ve aklımıza dahi gelmeyen pek çok şekilde kadınların orgazm olabildiğini göreceğiz. Böylelikle, seks hayatınızın rutinini biraz esneterek, daha keyifli bir cinsel deneyime ve sonunda da orgazma ulaşmanın yollarını öğreneceğiz. Kadınlar için orgazm, o kadar da karışık ve zorlu bir yol değil, o zaman buyurun kadınların kaç farklı şekilde orgazm olabildiğini görelim.

pexels
Tarihi süreçte, orgazmın erkekler için daha kolay olduğuna ve kadınların seksin sonunda “orgazm taklidi” yaparak görevlerini yerine getirdiklerine dair hikâyeleri çok duyduk. Filmlerde ve dizilerde bile uzun bir süre, kadınlar sadece partnerlerinin zevkleri için sevişiyormuş gibi bir algı yaratıldı. Lezbiyen ilişkilerde kadınların bir penis olmadan nasıl zevk alacağına dair erkekler arasında tartışmalar döndü. Fakat bugün, kadınlar cinsel farkındalığa ulaşma konusunda daha başarılı bir yol izliyor ve orgazm olmak eskisi kadar karmaşık bir mesele değil. 

pexels
Evet, orgazmın anlamı, seks esnasında cinsel gerilimin doruk noktasına ulaşması ile gelen rahatlama olarak geçiyor. Orgazm deneyiminizde, vücudunuzda birtakım değişimler gözlenebiliyor. Örneğin kollarınız, bacaklarınız, karnınız geriliyor, kas kasılmaları yaşanıyor, nefes alıp verişleriniz, nabzınız hızlanıyor, kan basıncınız artıyor ve orgazm olduğunuzda gelen ani bir rahatlama ile vücudunuz eski haline dönüyor.  Şimdi sizlere kadınların orgazm yaşaması için tam 7 farklı yol olduğundan bahsedeceğim. Bunları partnerinizle ve kendi başınıza iken deneyebilirsiniz ve size en uygun yöntemi bularak sekste “doruk noktası”na ulaşabilirsiniz.


pexels

Klitoral Orgazm


Sinirler açısından çok zengin bir bölge olan klitoris, uyarıldığı zaman beyninizde ve vücudunuzda karıncalanma şeklinde bir zevk hissedeceksiniz. Klitoral bölgeyi önce elle veya dille yavaşça uyardıktan sonra hızı arttırarak devam etmelisiniz. 

pexels

Vajinal Orgazm

Vajinal orgazmın diğer orgazm türlerine göre daha yüksek bir zevk hissettirdiği söylense bile orgazm hiyerarşisi kurmaya gerek olmadığını belirtebiliriz. Bütün orgazmlar güzeldir! Ayrıca vajinal orgazma ulaşmak her zaman çok kolay olmayabilir. Bunun için psikolojik ve fiziksel olarak rahat olmanız, vücudunuzdaki erojen bölgeleri de işin içine katmanız gerekebilir. Penetrasyon esnasında klitorisinizi de uyarmak yararlı olabilir. Her seks, vajinal orgazm ile sonlanmayabilir ve bunda kötü bir taraf olmadığını bilmek hepimizin içini rahatlatacaktır. 

pexels
Servikal Orgazm
Serviks, rahmin vajinanıza bağlandığı kısım, regl kanının geldiği veya doğum yaptığınız bölge olarak bilinir. Burası ancak bir baş parmağın girebileceği büyüklüğe sahiptir ve doğum esnasında genişler. Servikal orgazm, bütün vücudunuzda etkisini hissedeceğiniz, uzun süreli bir orgazm yaşatır ve boşaldıktan sonra bile zevk vermeye devam edebilir. Bir penisin veya seks oyuncağının giremeyeceği bu bölgeyi parmak veya dil ile uyararak orgazma ulaşabilirsiniz. Penetrasyon esnasında da sürtünme ile uyarılan bu bölge ile özel olarak ilgilenmenizi tavsiye ederiz. Ancak bazı kadınlar için acı verici olabilir kendinizi zorlamayın ve en rahat olduğunuz yolları deneyin.

pexels

Anal Orgazm

Anal yolla orgazm olabilmek sadece erkeklere has bir özellik değildir ve kadınlar da bu yolla orgazm olabilir. Bol miktarda kayganlaştırıcı kullanarak, anüs çevresine masaj yapabilirsiniz ve eğer hoşunuza giderse anüs yoluyla cinsel birleşme yaşayarak orgazm olabilirsiniz.

pexels

Çoklu Orgazm


Klitoral ve vajinal orgazmı aynı anda yaşamaya verilen ad olan çoklu orgazm, klitorisinizin ve vajinanızın aynı anda fakat farklı hızlarda uyarılması ile yaşanıyor.

pexels

G Noktası Orgazmı


G noktasının bir efsaneden ibaret olmadığını duymak sizleri şaşırtabilir ancak vajinanın ön duvarında bulunan ve klitorisin bir parçası olan G noktası gerçekten de var! Sadece bu noktaya ulaşmak her zaman mümkün değil ve her kadında farklı bir bölgede olabilir. Onu keşfetmek için parmağınızı vajinanıza sokarak “buraya gel” hareketi yapabilirsiniz. Bu şekilde G noktanızın yerini tespit edebilirsiniz. Penetrasyon esnasında bu bölgenin uyarılması kadınların boşalmasına sebep olacaktır. Doggy stili ve Cowgirl pozisyonu ile partneriniz ile birlikte G noktanızı keşfedebilirsiniz.

Artsy

Erojen Bölge Orgazmı

Kulak, boyun, ense ve meme ucu gibi erojen bölgelerin uyarılması ile yaşanan bu orgazm, en az diğer orgazm türleri kadar zevk verici bir deneyim sunabilir. Bunun için bu bölgelerle sabırlı bir şekilde ilgilenmeniz gerekiyor ve hangi erojen bölgenizin size daha fazla zevk verdiğini keşfetmelisiniz.

Kadınların seks esnasında nelerden zevk aldığını söylemeye utandığı günlerden artık rahatça partnerleri ile konuşmaya başladıkları günlere gelmemiz gerekiyor. Orgazm olmak sizin de hakkınız ve bugün öğrendiğimiz bu yedi orgazm şeklinden size en uygun olanını veya uygun olanlarını bularak daha eğlenceli bir cinsel yaşam için harekete geçmenizi öneririz. Orgazm çığlıklarınız bol olsun sevgili kadınlar!

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?