Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Kabak Koyu Gezi Rehberi
kamp yerleri
SEYAHAT

Kabak Koyu Gezi Rehberi

Yaz mevsimi bitmeden güzel ve sakin bir tatil yapabileceğiniz bir lokasyon mu arıyorsunuz? O zaman, sizlere kesinlikle Kabak Koyu’nu öneriyoruz. Eğer Eylül ayında sakin bir tatil ile buluşup kafa dinlemek istiyorsanız mutlaka Kabak Koyu’nu değerlendirmelisiniz. Bu yazımızda, sizler için Kabak Koyu’nun incilerini, burada hangi aktivitelerin yapılabileceğini ve burada konaklamak için tercih edilebilecek yerleri kaleme aldık.

Editör :İrem Başkan
Yayın Tarihi :09 Eyl 2022
Süre :1.5 Bardak

gezimanya
Cennet gibi diyerek nitelendirebileceğimiz Kabak Koyu, tüm doğallığı ile karşımıza çıkmakta. Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Kabak Koyu, kendinizi doğanın kollarına atabileceğiniz bir lokasyon. İki görkemli dağın arasında kalan bu koy, bir miktar dalgalı denizi, ağaçları, birbirinden farklı bitkileri ve sevecen hayvanları ile tüm tatil severleri misafir etmeye hazır. Bilinen tatil yerleri sahillerine göre daha kısa bir sahile sahip olan Kabak Koyu’na kendi arabanızla gidebileceğiniz gibi toplu taşıma araçlarıyla da ulaşabilirsiniz. Toplu taşımayı tercih edecekseniz ilk olarak Ölüdeniz’e sizi ulaştırabilecek toplu taşımadan yana tercih yapmalısınız. Ölüdeniz’e vardıktan sonra buradan kalkan dolmuşlara binerek Kabak Koyu’na ulaşabilirsiniz. Kabak Koyu fazlasıyla doğal bir yer olduğu için bu lokasyondaki yolların çok iyi ve gelişmiş olduğunu söyleyemeyiz. Bu nedenle, kendi aracınızla buraya gitmeyi tercih edecekseniz dikkatli olmanızı öneriyoruz. Hatta, otomobilinizi aşağıya indirmeye çalışmak yerine koyun girişinde bulunan otoparklara otomobilinizi bırakarak aşağıya yürümenizi önermekteyiz. Şimdi, Kabak Koyu’nda yapılabilecekler, gezilecek yerler ve bu lokasyondaki konaklama seçenekleri üzerinde durma vakti!

Likya Yolu
Kabak Koyu’nda Yapılacak Aktiviteler ve Gezilecek Yerler

Tabii ki, Kabak Koyu’nda yapabileceğiniz ilk aktivite mis gibi denizde yüzmek. Kabak Koyu’nun denizi bir miktar dalgalı olsa da bu denizin dalgası yüzmeyi çok fazla engellemiyor. Ayrıca, Kabak Koyu denizinin su sıcaklığı o kadar ideal ki uzun bir süre bu denizden çıkmak istemeyebilirsiniz. Taş ve kum karışık olan bu sahil kısa bir sahil olmasına rağmen Kabak Koyu henüz tam anlamıyla keşfedilmemiş güzellikler arasında yer aldığı için sahil çok fazla kalabalık olmuyor. Eğer Kabak Koyu’nda yüzme gibi bir fikriniz varsa marketten ihtiyaç duyduğunuz şeyleri almanızı ve yanınızda kamp sandalyelerinizi götürmenizi önermekteyiz. Zira, Kabak Koyu sahilinde şezlong kiralanmıyor, sadece şemsiye kiralanıyor. Bu durumu göz önünde bulundurarak Kabak denizine inmeden gerekli hazırlıkları tamamlamalısınız. Yüzmeye ek olarak, Kabak Koyu’ndaki doğal güzellikleri keşfetmek ve farklı manzaralar fotoğraflamak için doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Bu doğa yürüyüşlerindeki rotanızı Likya Yolu oluşturabileceği gibi herhangi bir rotaya bağlı kalmadan Kabak Koyu’nun içinde yürüyerek kaybolabilirsiniz. Kabak Koyu küçük bir yer olduğu için diğer tatil yerlerine göre daha az aktivite burada gerçekleştirilebiliyor fakat bu koyda gezip görebileceğiniz belirli yerler bulunuyor. Örneğin, Kabak Koyu’ndan bir tekneye binerek kısa sürede Fethiye Cennet Koyu’na ulaşabilirsiniz ve daha uzun bir sahil ile karşılaşabilirsiniz. Cennet Koyu’na ek olarak, Aladere Şelaleleri’ni, Kelebekler Vadisi’ni ve Mavi Mağara’yı da Kabak Koyu’na gitmişken görmelisiniz. 

Sea Valley Bungalows
Şimdi de gelelim Kabak Koyu’nda konaklayabileceğiniz yerlere. Ne yazık ki, Kabak Koyu için Airbnb uygulamasını kullanmak çok faydalı olmuyor. Bir başka deyişle, Kaş ve Kalkan gibi tatil yerlerinde Airbnb uygulaması aracılığıyla ev kiralayabilsek de Kabak Koyu’nda ev kiralamaktan ziyade kamp yapmak revaçta. Bu tatil yerinde ağaç evlerde ve bungalovlarda kalmayı tercih edebileceğiniz gibi uygun kamp yerlerinde kendi çadırınızı da kurabilirsiniz. Kabak Koyu’nda fazlasıyla kamp alanı ve bungalov bulunuyor ve bu tesislerin çoğunda kalma ücretine kahvaltı da dahil. Eğer sabahın erken saatlerinde kendinizi Kabak Koyu denizine atmak istiyorsanız sizlere Sea Valley Bungalows’u öneririz çünkü bu yer Kabak Koyu’nun sahile en yakın konaklama tesisi. Eğer denize uzaklık sizin için çok dert değilse ve yemek yerken muhteşem Kabak Koyu manzarasını izlemek istiyorsanız The Fabric Lounge isimli konaklama yerinden yana tercih yapabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller!
 

Yukarı Kaydır