Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
İzmir’de Çocuklar İçin Etkinlik Rehberi - Eylül Ayı
Homeros Adventure
KÜLTÜR/SANAT

İzmir’de Çocuklar İçin Etkinlik Rehberi - Eylül Ayı

Eylül ayında çocuklarınızla birlikte İzmir’de yapabileceğiniz bir çok etkinlik var. Çocuğun ilgi alanına göre, ilginç müzeleri gezebilir, gece uzayı gözlemleyebilir, eğlenceli tiyatro etkinliklerine katılabilir veya heyecan dolu bir maceraya katılabilirsiniz. Tabii ki söylememize gerek yok, arada siz de onun kadar hatta belki ondan çok daha fazla eğlenebilirsiniz. Hazırsanız, başlıyoruz.

Editör :Andi Hodara
Yayın Tarihi :23 Eyl 2022
Süre :1.5 Bardak
İzmir’de çocuk olmanın en büyük avantajlarından biri, şüphesiz sadece çocukların düşünüldüğü onlarca etkinliğin olmasının dışında aynı zamanda havanın yıl boyunca, dışarıdaki etkinlikleri mümkün kılması. Bu sebeple haftasonu gideceğiniz tüm etkinliklerde temiz hava almak garanti. Ki çocuklar için istediğimiz en değerli şeylerden biri de bu. İstediğimiz bir diğer şey ise, çocuğun haftasonları eğlenceye doyması. Eğer siz de bizimle aynı fikirdeyseniz, bu ayki önerilerimizi çok seveceksiniz.

Mesart Mimarlık
Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi

Eğer bu müzeye hala gitmediyseniz, çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Sadece çocuklar için yapılmış bir müze düşünün. Bu müzeye çocuklar adımlarını atar atmaz, seçenekler arasında ne yapacaklarını şaşırıyorlar. 

Öncelikli olarak çocuğunuzla birlikte dinozorların etrafında bir tur atabilir, devasa dinozorları ve kemik yapılarını inceleyebilirsiniz.

Daha sonra, birlikte fosil arayışına çıkabilirsiniz. Eğer araçlara meraklı bir miniğiniz varsa, jeton alarak, arazi araçlarını birlikte kullanmayı, vinçleri kaldırmayı deneyimlemek de çok heyecanlı olacaktır. En son iç mekana girip, sadece çocuklar için yapılmış, trafik kuralları eğitimini inceleyebilir, veterinere konuk olabilir, uçağın içine girebilirsiniz. Arada spontane oyunlar geliştirmek tamamen size kalmış, zira mekan buna oldukça müsait. 

Üstelik size tavsiyemiz, Evrensel Çocuk Müzesi’ni Instagram’dan takip etmeniz. Zaman zaman gece gözlem etkinlikleri oluyor ve bu etkinliklerde, uzaya merakı olan minikler astronotlar eşliğinde uzayı inceleyebiliyorlar. 

Ayrıca muhteşem bir sinema salonunda, ki neden muhteşem olduğunu anlatıp sürprizi bozmayalım, birbirinden eğlenceli uzay filmlerini izleyebilirler. Şiddetle tavsiyemizdir.

Tiyatro Kök35 ile Dedektif Pamuk

Sahne sanatlarına meraklı bir çocuğunuz varsa, İzmir bu açıdan da doğru bir şehir olabilir, zira çok fazla çocuk tiyatrosuna ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biri de, 25 Eylül Pazar Tiyatro Peron’da 14.00’te sahnelenecek olan Dedektif Pamuk oyunu. Oyun 2 yaş ve üzeri için uygun olmasına rağmen siz yine de çocuğunuzun karanlıktan ve sesten ne kadar korktuğunu da dikkate alıp tercihinizi ona göre yapın.

Homeros Adventure
Homeros Adventure

Bornova’daki bu muhteşem alan kelimenin tam anlamıyla çocuklar için yaratılmış. Hazır havalar mis gibiyken bizce mutlaka gidilmesi gereken bir yer. Homeros’taki bu macera parkında çocuklar paintball savaşı yapabilir veya isteğe bağlı olarak Zipline’a binebilirler.

Gözünüz korkmasın, zira çocukları bindireyim derken kendisi de heves edip binen onlarca yetişkin gördük.  Yazın baba çocuk kampları da düzenlenen bu alandan eve dönüşünüzde, çocuğunuzun arabada uyuya kalacağının garantisini veriyoruz. O kadar yorulacak ki evde daha fazla hareket edecek mecali kalmayacak. 

Astronomi Atölyesi

9-11 yaş arasındaki ve astronomiye meraklı çocuklar için son derece ideal bir atölye. Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde her Cumartesi 11.00 ile 13.00 arasında gerçekleşecek olan bu atölyenin ilki 17 Eylül’de gerçekleşti bile. Fakat üzülmeyin, hala katılma şansları var. 

Evrenin neresindeyiz? 
Nasıl bir gezegende yaşıyoruz? 
Gökyüzüne baktığımızda ne görüyoruz? 
Gök cisimleri birbirine çok mu uzak?
Yıldızların içinde neler oluyor?

gibi çocukların merak ettikleri sorulara hep birlikte yanıtlar veriliyor ve çocuklar deyimi yerindeyse gökyüzüne doyuyorlar.

Gitmeden önce “Nazım Hikmet Kültür Merkezi İzmir Çocuk” Instagram hesabından veya direkt olarak arayarak bilgi almayı unutmayın. 

Öyleyse herkese şimdiden iyi eğlenceler. 
Yukarı Kaydır