UnSplash
GASTRONOMİ

İstanbul'un En İyi Hamburgercileri

28 Tem 2023

İstanbul, hem Türk hem de dünya mutfağı kategorileri arasından bulabileceğiniz birçok restoran seçeneğine ev sahipliği yapan harika şehirlerimizden biridir. İstanbul'da bulunan hamburger işletmeleri de bu kategorilere dahildir ve içlerinde oldukça başarılı olan birçok marka bulunmaktadır. Her işletmenin kendine has bir tarifi, lezzeti ve sunumu olduğundan bunlar arasından en lezzetlisini ve güzelini seçmek oldukça zordur. “Bir burgeri bu kadar abartmaya gerek var mı?” diye soruyor olabilirsiniz ancak gerçekten lezzetli ve kaliteli bir burgeri denemediyseniz bunu sormanızı oldukça normal karşılıyoruz. Bugünkü yazımızda da ziyaret eden kullanıcıların oylamasına göre belirlediğimiz İstanbul'un en iyi burgercilerinden bazılarını sizler için derliyoruz.

@zulaistanbul
Zula Burger
Son zamanlarda hem sosyal medyada hem de çeşitli paket servis uygulamalarında oldukça öne çıkan hemen hemen herkesin sevdiği bir burgerci ile başlamak istedik. Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmus gibi iki yetenekli ismin başlattıkları bu burger yolculuğunda başarı elde ettiklerini gayet net şekilde söyleyebiliriz. Sade ve basit bir menü ile müşterilerin aklını karıştırmayan, sadece yaptıkları ürünlerin kalitesi ve lezzetiyle ön plana çıkmak isteyen bu işletmenin birçok farklı şubesi bulunmaktadır.
Emaar AVM’de bulunan şubesine gitmek için Ünalan, Libadiye Cd. No:78, 34700 Üsküdar/İstanbul adresine, Şişli’de bulunan şubesine gitmek için İnönü, Harbiye Çayırı Sk. 101a, 34373 Şişli/İstanbul adresine, Kanyon AVM’de bulunan şubesine gitmek için, Esentepe, Kanyon AVM, 34394 Şişli/İstanbul adresine ve son olarak Zorlu AVM şubesin gitmek için Levazım, Barbaros Blv. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul adresine ziyarette bulunabilirsiniz. 

@akalipub
Akali
Zula ile birlikte sosyal medyada denk gelme olasılığınız oldukça yüksek olan bir diğer burgerci ile devam ediyoruz. Bahsettiğimiz işletme tabii ki Akali. Son zamanlarda oldukça gündemde olan ve deneyenlerin sevip önerdiği burgerciler arasında yerini alıyor. Ekşi mayalı ekmekleriyle ön plana çıkan bu burgercinin şu an üç farklı şubesi bulunuyor. Vişnezade Mah. Dibekçi Sok. No: 11/A Beşiktaş adresinden, Etiler Nispetiye Cad, Yıldızçiçeği Sokağı No:3 adresinden veya Kemankeş Karamustafa Paşa, Mumhane Cd. No:23 adresinden Akali’yi deneyebilirsiniz. 

@baltazarist

Baltazar Burger

Eğer kaliteli bir burger yemek istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir diğer işletme de Baltazar Burger. Sadece burger değil aynı zamanda bir Steak House olarak da tercih edebileceğiniz bu mekanda etler en kaliteli yöntemlerle dinlendiriliyor ve müşterilere kömür ateşinde pişirilerek servis ediliyor. Ihlamurdere Caddesi, Mecit Ali Sk. No:17/a, 34357 Beşiktaş/İstanbul adresinden veya Kemankeş Karamustafa Paşa, Kılıç Ali Paşa Mescidi Sk. No 12/A, 34425 Beyoğlu/İstanbul adresinden bu işletmeye ulaşabilirsiniz.

@bunz.tr
Bunz
Bahçeşehir’de bulunan Bunz, özellikle sokak lezzetleri sevenler için harika bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Enfes 5 çeşit burgeriyle kafaları fazla karıştırmadan sizlere hizmet verecek bu işletmede burgerler kadar patatesler ve sokak lezzeti sevenler özel sosisli sandviçler, soslu tavuk kanatlar ve corn dogs çeşitleri de lezzetli. Bahçeşehir 1. Kısım Mah. Doğa Parkı Cad. I blok no:13 Adresinden bu işletmeye ulaşabilirsiniz. 

@bankoburger
Banko Burger
B.O.B Burger’in kurucusu olan ve o işletmede oldukça iyi iş çıkarıp el değiştirdikten sonra yeni burgercisi ile karşımıza çıkan Boran Bozankaya, yine harikalar yaratmaya devam ediyor diyebiliriz. Ananaslı burger gibi çeşitli burgerleri deneyimleyebileceğiniz bu işletmede ev yapımı sosları da denemeniz mümkün. Caddebostan, Ethem Efendi Cd. No:3 Adresinden Banko Burger’e ulaşabilirsiniz.
Bugünkü yazımızda sizler için İstanbul'un en beğenilen burger işletmelerinden bazılarını derledik. Hem çeşitli detaylarını hem de adreslerini paylaştığımız bu işletmelere gitmeden önce internet üzerinde ufak bir araştırma yapabilir ve size uygun olanı tercih edebilirsiniz.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?