UnSplash
KÜLTÜR/SANAT

İstanbul Ağustos Ayı Etkinlik Rehberi

01 Ağu 2023

İstanbul ağustos ayında da oldukça hareketli ve her zaman olduğu gibi bol etkinlik seçenekleri ile eğlenmek, vakit geçirmek isteyen herkese uygun bir alternatif sunmaktadır. Tiyatrolardan konserlere, festivallerden Stand-Up şovlarına kadar hemen hemen her kategoride kendi tercihlerinize göre etkinlik bulabileceğiniz bir aydan geçiyoruz diyebiliriz. Bu bağlamda araştırmak için vakti olmayanlar veya topluca bir göz atmak isteyenler için ağustos ayında İstanbul'da sizleri bekleyen etkinlikleri derliyoruz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve detaylara geçelim.

Ağustos Ayı Konserleri

Konserler müzik eşliğinde eğlenmenin en çok tercih edilen yollarından biridir. İstanbul'da ağustos ayı boyunca birçok konser düzenleneceğinden kendi sevdiğiniz sanatçıları dinlemek ve eğlenmek için biletlerinizi alarak dilediğiniz konsere gidebilirsiniz. 

@turkcell

Sertab Erener - Turkcell Vadi

Türk pop müziğinin en ünlü isimlerinden olan Sertab Erener, birçok kaliteli albüm yayınlayarak ülkemizce tanınan bir sanatçı haline gelmiştir. Eğer sizlerde Sertab Erener şarkılarından hoşlanıyorsanız ve bir konserine katılmak isterseniz 2 Ağustos 2023, 21:00’da Turkcell Vadi’de gerçekleşecek olan konser için biletlerinizi alabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Duman - Festivalpark Yenikapı

1999 yılında İstanbul'da kurulan, günümüzde Kaan Tangöze (vokal ve gitar), Batuhan Mutlugil (geri vokal ve gitar), Ari Barokas (geri vokal ve bas gitar) ve Doğaç Titiz (davul) isimlerinin üyesi olduğu Duman grubu 2 Ağustos 2023, 21:30 tarihinde Festivalpark Yenikapı’da sevenleri ile buluşacak. Birçok hit parçası ve albümü bulunan Duman grubunun konserine gitmek isterseniz biletlerinizi hemen alabilir ve keyfini çıkarabilirsiniz. 

@yuzyuzeykenkonusuruz

Yüzyüzeyken Konuşuruz - Turkcell Vadi

2011 yılında Engin Sevik ve Kaan Boşnak tarafından kurulan Yüzyüzeyken Konuşuruz konuşuruz grubu kısa sürede olukça ünlenmiş olan bir alternatif rock grubudur. Eğer sizlerde Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunu veya alternatif rock türünü seviyorsanız 3 Ağustos 2023, 21:00’da Turkcell Vadi’de gerçekleşecek olan konsere biletlerinizi alarak katılım sağlayabilirsiniz. 

@turkmen

Gökhan Türkmen - Jolly Joker Kartal İst-Marina

Başladığı zamanlardan internet platformlarında sesini duyuran Gökhan Türkmen, zamanla oldukça gelişerek ülkemizin en tanınan sanatçılarından biri haline gelmiştir. “Bitmesin” ismi ile parçası çıktığı yaz en çok dinlenen şarkılarından biriydi ve oldukça ses getiren parçalarından biri olarak karşımıza çıkıyordu. Eğer sizlerde Gökhan Türkmen’nin parçalarını seviyorsanız 5 Ağustos 2023, 21:00’da Jolly Joker Kartal İst-Marina’da gerçekleştirilecek olan konser için biletlerinizi alabilir ve konserin tadını çıkarabilirsiniz. 

@kenandogulu

Kenan Doğulu - Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu

Hareketli romantik şarkıları ile yaz aylarının vazgeçilmezi olan Kenan Doğulu sevenleri ile buluşmak üzere İstanbul’a geliyor. 10 Ağustos 2023, 21:00’da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek olan konsere biletlerinizi alarak katılım sağlayabilirsiniz.

@haykocepkin

Hayko Cepkin - Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Ülkemizin değerli sanatçılarından biri olan Hayko Cepkin sevenleri ile buluşmak için İstanbul'da. Night Flight Symphony Orchestra & Choir eşliğinde gerçekleşecek olan Hayko Cepkin konseri 18 Ağustos 2023, 21:00’da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak. Eğer sizlerde bir rock müzikseveri iseniz biletlerinizi alarak katılım sağlayabilirsiniz. 

@gulsen

Gülşen - Maximum Uniq Açıkhava

Ülkemizde en sevilen kategorilerden biri olan pop müziğin en çok dinlenen ve satan isimlerinden biri olan Gülşen, İstanbul’da sevenleri ile buluşuyor. 25 Ağustos 2023, 21:00’da Maximum Uniq Açıkhava’da gerçekleşecek olan konsere biletlerinizi alarak katılım sağlayabilirsiniz. 

Ağustos Ayı Tiyatroları

İstanbul ağustos ayında konserler bakımından zengin olsa da tiyatroların da aşağıda kalır bir yönü yok. Hemen ağustos ayı içerisinde düzenlenecek olan bazı tiyatrolara bakış atalım. 

İki Bekar - Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Shanette ile Jack’in tanışmalarını ve komik hikayelerini konu alan bu tiyatroda oyuncular Emre Kınay, Evrim Alasya, Serdar Aslan, Zafer Aslan, Tarkan Tekyıldız, Muhammed Çınar olarak karşımıza çıkıyor. 6 Ağustos 2023, 21:00’da Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’sunda gösterimi yapılacak oyuna biletlerinizi alarak katılım sağlayabilirsiniz. 

Korkuyu Beklerken - Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Oğuz Atay’ın romanları arasında oldukça sevilenlerden biri olan “Korkuyu Beklerken” sahneye uyarlanıyor. 14 Ağustos 2023, 21:00’da Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’sunda gösterilecek oyuna biletlerinizi alarak katılım sağlayabilirsiniz. 

Ağustos Ayı Festivalleri

İstanbul’da ağustos ayı itibari ile başlayacak olan veya hala devam eden çeşitli festivaller bulunmaktadır. Dilerseniz hemen göz atalım.

Ormanda Işık Festivali, 1 – 31 Ağustos 2023, 20:30’da Turkcell Platinium Park’da gerçekleşecek olan festival, ışıklı dev panolar, etkileyici tüneller, interaktif temalar ve oyun istasyonlarından oluşmaktadır.

İstanbul Cocktail Festival, 5 – 6 Ağustos 2023, 14:00’da KüçükÇiftlik Park’da gerçekleşecek. Çeşit çeşit kokteylleri deneyimleyebileceğiniz bu festivale biletlerinizi alarak katılım sağlayabilirsiniz. 


Ağustos Ayı Stand-Up Gösterileri 

Mesut Süre’nin ile gerçekleşecek olan Yalnızım Mesut Bey gösterisi 2 Ağustos 2023, 21:00’da Cevahir Salon A’da gerçekleşecek. 

BKM Mutfak +1 Stand-Up gecesi, şehrin en iyi komedyenlerinin katıldığı ve 15’er dakika kadar gösteri yaptıkları bu program 2 – 9 – 16 – 23 – 30 Ağustos 2023, 20:00’da BKM Mutfak Çarşı’da gerçekleştirilecektir. 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?