Pexels
KÜLTÜR/SANAT

İlk Filmleri Kadar Başarılı Olan Devam Filmleri

05 Ağu 2021

Film izlemek birçoğumuzun başta gelen hobilerinden biri. Hele bir de gerçekten başarılı ve kaliteli bir film izliyorsanız keyiften dört köşe olabilirsiniz. Seri filmleri izlemek de bir başka zevk verir her zaman çünkü hikayenin bir parçası gibi hissedersiniz kendinizi. Bazı seriler var ki her biri birer başyapıt adeta. Aynı şekilde boynuz kulağı geçti diyebileceğimiz birçok devam filmini de unutmamak lazım. Eminiz ki herkesin ilk filminden daha çok beğendiği bir veya birden fazla devam filmi vardır. Peki, bu listede hangi filmler mi var? Gelin birlikte bakalım.

Unsplash
The Dark Knight (Kara Şövalye) - 2008
 
Tüm zamanların en iyi devam filmlerinden sayılan The Dark Knight, sinema dünyasının, adı üstünde en karanlık filmlerinden biriydi. Serinin ilk filmiyle devam filmi arasında tam olarak 3 yıl var ve birçok kişi devam filminin tam bir başyapıt olduğunu düşünüyor. Klasik bir süper kahraman filminden daha da fazlası olan ve ardından gelecek olan birçok yapımı da etkileyen Kara Şövalye filmini henüz izlemediyseniz kesinlikle bir şans vermelisiniz.

Unsplash
Back To The Future II (Geleceğe Dönüş) – 1989
 
İlk filmi ile devam filmi arasında 4 yıl gibi bir süre bulunan Back To The Future efsanesi birçoğumuzun tekrar tekrar izlediği kült filmler arasında kendine yer buluyor. Yönetmen Robert Zemeckis’in yönettiği bu filmler daha uzun yıllar akıllardan silinmeyecek gibi. Marty McFly’ın oğlunun aile mirasının sabotajını önlemek için geleceğe dönüşü konu alan bu macera filmi, 2015’i ziyaret ettikten sonra 1985’te olan bir felaketi önlemek için 1955 yılına gitmesini konu alıyor. Oldukça etkileyici olan bu film serisini izlemediyseniz film listenize eklemeniz gerekenler arasında yer alıyor kesinlikle.

Unsplash
X-Men: Days of Future Past – 2014
 
X-Men serisinin birçok takipçisi olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Her filmi sansasyonel olan bu seride de devam filmi ilk filmini aratmıyor. İzleyiciye tam bir seyir keyfi sunan X-Men: Days of Future Past, X-Men evreninden birçok süper kahramanla karşılaştığımız bir film. Oldukça etkiliyeci sahnelere sahiplik yapan bu film de bu listede yer almayı kesinlikle hak ediyor.

Unsplash
The Hunger Games – Catching Fire ( Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak) - 2013
 
İlk filmi ile arasında 1 yıl bulunan bu devam filmi, Açlık Oyunlarının her filmi gibi oldukça başarılı. Kitaplarıyla büyük kitlelere hitap bu seri filmleriyle de bu başarıyı aratmamıştı. Karakterleri daha cesur, daha heyecanlı gördüğümüz bu devam filminde Jennifer Lawrance’ın muhteşem oyunculuk başarısını da görüyoruz. Katniss Everdeen karakteri artık herkesin tanıdığı bir role bürünmüş ve ölümcül bir yarışın içindedir. Her saniyesinde size heyecanlandıracak, Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak filmi bu serinin kesinlikle izlenilmesi gereken en iyi filmlerinden biri. 74. Açlık Oyunları’ndan sonra Capitol’un hedefi haline gelen Katniss ve yaşadıklarıyla bağlantı kurmamanın elde olmadığını hissedeceksiniz.

Pexels
Kaptan Amerika: The Winter Soldier – 2014
 
İlk filmi beğenmeyenlerin olduğunu biliyoruz ama bu devam filmi o tüm kötü yorumları silme niteliğinde. İlk filmin beğenilmeyen yanlarını unutturacak Kaptan Amerika: The Winter Soldier, The First Avenger’ın ardından çok iyi bir çıkış yaptı diyebiliriz. Avengers ve S.H.I.E.L.D ajanı Black Widow ile ekip oluşturan Steve Rogers’ın maceralarını anlatan bu film, bu türü sevenler için kesinlikle izlenilmesi gerekenler arasında. 
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?