Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
İkinci Kısım: İlham Veren ve Bilgilendiren Popüler YouTube Kanalları
Great Art Explained
ZOOM

İkinci Kısım: İlham Veren ve Bilgilendiren Popüler YouTube Kanalları

İnternette geçirdiği süreyi verimli kılmak isteyen okurlarımız için ilham veren ve bilgilendiren YouTube kanalı önerilerimize devam ediyoruz. Bilim, sanat ve tarihi birleştiren içerikleriyle göz dolduran bu kanallara göz atmayı unutmayın!

Yayın Tarihi :22 Eyl 2022
Süre :1.5 Bardak
YouTube'da daha kaliteli vakit geçirmek istiyor, ilham veren kanallar arıyor fakat nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Bu yazımızda video kalitesi ve konu seçkileriyle dikkat çeken faydalı ve popüler YouTube kanallarını sizin için bir araya getirmeye devam ediyoruz.

Biography (YouTube)
Biography
 
622 bin aboneye sahip popüler YouTube kanalı Biography, adından da anlaşılabileceği gibi kültür tarihinden ve popüler kültürden önemli isimlerin hayatlarını yakın markaja alıyor. İlk videosunu 13 yıl önce yayınlayan kanal, hem bilgilendirici hem de faydalı biyografi videolarıyla dikkat çekmeye devam ediyor.

Biography (YouTube)
Kısa ve uzun formattaki videolarıyla hem vakti olmayan izleyicilere hem de araştırmacılara hitap eden Biography videoları, hem tarihten hem de dünya gündeminden popüler isimlerin yaşamlarından kesitleri ve bilinmeyenleri ortaya koyuyor. Biyografi ve kültür tarihine meraklı YouTube kullanıcıları, Biography kanalına göz atmayı unutmayın!

PopularScienceTR (YouTube)
On yıldır içerik üreten ve 202 bin aboneli Türkçe bilim kanalı PopularScienceTR, bilim tarihinin en önemli isimlerini, konseptlerini ve güncel araştırmaların en dikkat çeken konularını aboneleriyle buluşturan, hem bilgilendirici hem de keyifli bir başka YouTube kanalı.

PopularScienceTR (YouTube)
Alan Turing, Ada Lovelace ve Albert Einstein gibi önemli bilim insalarının hayatlarına ve başarılarına ışık tutan kısa videolardan ışık hızı, iklim değişikliği ve radyasyon gibi bilimin farklı alanlarını detaylı bir şekilde ele alan videolara kadar geniş bir içerik seçkisi sunan PopularScienceTR, bilim tutkunu YouTube kullanıcılarının göz atabileceği, ilham veren kanallardan.

Evrim Ağacı (YouTube)
Evrim Ağacı

"Karanlığı bilimle fethet!" mottosuyla hareket eden ve ilk videosunu sekiz yıl önce yayınlayan Evrim Ağacı, Türkçe bilim kanonunun yıldızı olan YouTube kanallarından. Fizik, evrimsel biyoloji ve astronomi gibi bilimin farklı alanlarından dikkat çeken sorulara cevap arayan ve bunu etkili bir hikâye anlatıcılığı örneğiyle başaran Evrim Ağacı, akla gelebilecek ve tuhaf sayılabilecek sıradışı sorulara da bilimsel yanıtlar vermedeki başarısıyla neredeyse iki milyon aboneye ulaşmış durumda.

Evrim Ağacı (YouTube)
Farklı formatlarda içerik üreten kanal, aynı zamanda kalabalık bir ekibe sahip olan bir platform. Evrimsel biyolog, makine mühendisi ve içerik üreticisi Çağrı Mert Bakırcı'nın öncülüğünde, 2010 yılında kurulan Evrim Ağacı'nın resmi internet sitesine buradan ulaşabilir, platform hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bilim tutkunları, Evrim Ağacı'nın internet sitesideki içeriklerine ve YouTube kanalına göz atmayı unutmayın!

Great Art Explained (YouTube)
Great Art Explained

İlk videosunu iki yıl önce yayınlayan ve 1.06 milyon abonesiyle sanat sever YouTube kullanıcılarının favorilerinden olan Great Art Explained, abonelerini sanat tarihinin en dikkat çeken akımlarını, sanatçılarını ve eserlerini keşfetmeye davet eden, son derece bilgilendirici ve ilham veren bir başka kanal önerimiz.

Great Art Explained (YouTube)
Ortalama 15 dakikalık videolarla abonelerini sanat tarihinde yolculuğa çıkaran Great Art Explained, izleyicileri kendine bağlayan video kalitesiyle ve disiplinler arası yaklaşımı da benimseyen video seçkisiyle (sinema, sanatla özdeşleşen dünya şehirleri vb.) dikkat çekiyor. Empresyonizm'den Pop Art'a, İzlenimcilik'ten heykel sanatına uzanan geniş bir çerçevede sanat tarihinin en önemli eserlerini ve bilinmeyenlerini aydınlatan kanal, bu anlamda YouTube'da kaliteli vakit geçirmek isteyen sanat severlerin mutlaka göz atması gereken duraklardan. 
Bu yazımızı sevdiyseniz ve daha fazla ilham veren YouTube kanalı önerisi arıyorsanız, yazı serimizin ilk durağına buradan uğrayabilir ve önerilerimizi not alabilirsiniz! İyi okumalar ve iyi seyirler!
Yukarı Kaydır