Önümüzdeki 5 gün boyunca
Pexels
ZOOM

Home Office Çalışanların Olmazsa Olmaz Eşyaları

01 Eki 2021

Evden çalışan insanların sayısı arttıkça evdeki çalışma ortamlarında da farklılıklar görülebiliyor. Kimimiz ofis ortamını eve getirmeye çalışırken kimimiz kendi stilimize uygun bir çalışma alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Elbette herkes kendisi için en verimli olabileceğini düşündüğü çalışma ortamında çalışmayı tercih ediyor. Biz de bu yazımızda home office çalışanlar için vazgeçilmez olan eşyaları sizler için derledik. Gelin bu eşyalar nelermiş hep birlikte öğrenelim.

2 Bardak

Pexels
Evden çalışma stilinde, freelance çalışmak ve bir şirkete bağlı olarak remote sistemle çalışmak gibi birden farklı çalışma sistemi bulunuyor. Eğer kendi işinizi yapıyor ve evden çalışıyorsanız teknolojik aletlerinizi de kendiniz temin etmeniz gerekir. Son yıllardaki freelance çalışmaların birçoğunun internet ve bilgisayar gerektirdiğini göz önünde bulundurduğumuzda ilk akla gelen ihtiyaç da teknolojik aletler oluyor. Freelance grafik tasarımı, yazarlık, yazılım gibi işler için iyi bir bilgisayar başta olmak üzere klavye, kulaklık gibi teknolojik aletler de gerekir. Örneğin, herhangi bir online toplantı için iyi bir kamera ve mikrofon, kaliteli bir toplantı gerçekleştirmenizi sağlar. Bu durumda home office bir çalışan olarak işinizi en iyi şekilde yapmanıza destek olacak kalitede teknolojik aletleri çalışma alanınızda bulundurmanız size avantaj sağlar.

Pexels
Her ne kadar teknolojik aletler çalışmalarımızı hızlandırıyor, hayatımıza pratiklik kazandırıyor olsa da hala kâğıt kalem kullanarak not almaya devam edenlerimiz var. Ofiste olduğu gibi evdeki çalışma alanınızda da not almak için defter, ajanda, mini not kâğıdı gibi eşyalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Notlarımızın her zaman ulaşılabilir olması için de masamıza ya da duvarımıza yerleştirebileceğimiz bir pano iş görebilir. Elbette çalışma ortamımızda kağıt tüketimini en az seviyede tutmak için teknolojik aletlerimizden yararlanmak da mantıklı seçeneklerden biridir. 

Unsplash
Verimli bir çalışma ortamında bulunması gereken en temel iki mobilya masa ve sandalye olarak karşımıza çıkıyor. Home office çalışanlar için de bu iki mobilyanın rahat ve konforlu olması tercih ediliyor. Sadece iş hayatında değil okul hayatında da çalışma masası ve sandalyesinin konforlu olması gerekir. Bu sebeple bu alanı kendimize en uygun şekilde dekore etmemiz gerekiyor. Örneğin, eşyalarımızı rahat bir şekilde sığdırabileceğimiz ölçülerde almak gibi. Aynı zamanda bu tarz mobilyaların zevkimize uygun renklerde ve görünümlerde olmaları da büyük bir öneme sahip. 

Pexels
Sıra aksesuar seçimine geldiğinde ise pratiklik sağlayacak aksesuarlar öne çıkıyor. Dijital bir saat, düzenleyiciler, ışıklandırmalar, laptop stantları gibi detaylar ile çalışma alanları daha kullanılabilir bir hal alıyor. Öte yandan aksesuar seçimlerini kişisel olarak yapmak da mümkün. Örneğin, molalarınızda meditasyon yapmayı seviyorsanız çalışma alanınızda bu hobinize yönelik aksesuarlar bulundurmak gibi. Ek olarak, çalışma alanlarındaki aksesuarlar konusunda dikkat edilmesi gereken bir nokta ise aksesuarların kafa karıştırıcı olmaması. Öyle ki, genellikle çalışma alanlarında daha sade dekorasyonların olma sebebinin de bu olduğunu söylemek mümkün. 

Pexels
Evden çalışma sürecinde işlerinizin yoğunluğu yemek, çay ve kahve molalarınızı da etkileyebilir. Bu da sizi pratik çözümler aramak durumunda bırakabilir. Örneğin, yemeklerinizi haftalık ya da günlük olarak düzenlemek yemek konusunda bir çözüm olabilir. Çay ve kahve ihtiyaçları içinse termoslar ve renkli kupaların olmazsa olmazlar listesinde yer aldığını söylemek mümkün. Siz de çalışırken çay, kahve, meyve suyu, bitki çayı gibi içecekleri tercih ediyorsanız ve bu durum sürekli olarak çalışmanızı bölüyorsa zamandan tasarruf etmek için termos kullanmayı tercih edebilirsiniz.  
Peki, sizin home office çalışma alanınızın vazgeçilmez eşyaları hangileri?

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?