Hızlı Yaşa, Genç Öl: Genç Yaşta Trajik Bir Şekilde Ölen 7 Ünlü
Pinterest
ZOOM

Hızlı Yaşa, Genç Öl: Genç Yaşta Trajik Bir Şekilde Ölen 7 Ünlü

Herkesin ölüm haberiyle sarsıldığı, genç yaşta trajik bir şekilde hayatını kaybeden sanatçıları yakından tanımak istemez misiniz? Sizler için hazırladığımız içeriğimizde genç yaşta hayata veda eden ünlüleri mercek altına aldık. Yazının devamı için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Editör :Doğa Çardak
Yayın Tarihi :05 Ağu 2022
Süre :2 Bardak

Pinterest
  Ağır gelen şöhret, psikolojik sorunlar ve trajik kazalar… “Hızlı yaşa, genç öl” mottosuyla yaşayıp, trajik bir şekilde hayata veda eden ünlülerin kimler olduğunu keşfetmek istemez misiniz? Sizler için hazırladığımız içeriğimizde genç yaşta trajik bir şekilde ölen sanatçıları listeledik. Listemizi incelemeye dilerseniz başlayalım. 

Pinterest
Heath Ledger
 
   “Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi”, “Şövalye”, “Candy” ve son olarak da “Batman: Kara Şövalye” deki Joker rolüyle tanıdığımız Heath Ledger, genç yaşta trajik bir şekilde kaybettiğimiz sanatçılardan biri. Ledger, umut vadeden bir oyuncu olmasına rağmen Joker karakterini canlandırmasının hemen ardından henüz 28 yaşındayken aşırı doz uyuşturucu nedeniyle hayata veda etti. Ölümünün ardından ise “En iyi Yardımcı Erkek” Oscar’ını aldı. Bu esnada Dr. Parnassus filminin çekimlerinin yarısındaydı. Filmi tamamlayamayan Ledger’ın rol arkadaşları; Johnny Depp, Jude Law ve Colin Farrel, filmin tamamlamasının ardından kazandıkları parayı Ledger’ın kızına bağışladı. 

Pinterest
Amy Winehouse 
 
   “Back to Black” ve “Rehab” gibi şarkılarıyla tanıdığımız Amy Winehouse da genç yaşta trajik bir şekilde ölen sanatçılardan biri. Winehouse’un caz, blues ve soul şarkılarıyla herkesi büyüleyen tarzı, onu diğer ünlülerden ayıran en büyük özelliğiydi. Uyuşturucu problemi, özel hayatını oldukça etkileyen bir probleme dönüşmüştü. Ciddi bir şekilde kilo vermiş ve artık sahnede şarkı söyleyemez hale gelmişti. Yine de hayranları onu asla yalnız bırakmıyordu. Amy Winehouse, henüz 27 yaşındayken alkol zehirlenmesi ve aşırı doz uyuşturucudan hayata veda etti. 

Pinterest
Kurt Cobain
 
   Dünyanın en iyi rock gruplarından biri olan Nirvana’nın solisti ve gitaristi Kurt Cobain de genç yaşta trajik bir şekilde ölen sanatçılardan biri. “Smells like teen spirit” ve “Come as you are”, şarkılarıyla tanıdığımız Kurt Cobain, ciddi bir şekilde eroin bağımlısıydı. Bu bağımlılık ona fiziksel birtakım rahatsızlıklara da mal olmuştu. Söylentilere göre Kurt Cobain, henüz 27 yaşındayken kendisini av tüfeğiyle öldürdü. 

Pinterest
Jean- Michel Basquiat
 
   Grafitti sanatının kralı olarak tanınan Jean- Michel Basquiat de genç yaşta trajik bir şekilde ölen sanatçılardan biri. Andy Warhol’un ölümü, en yakın arkadaşı olan Basquiat’ı derinden etkiledi. Bu süreçle birlikte eroin ve kokain kullanımını arttıran Basquiat, henüz 27 yaşındayken aşırı doz uyuşturucu nedeniyle hayata veda etti. 

Pinterest
Cory Monteith 
 
   Dünyaca ünlü dizi Glee’nin yıldızlarından biri olan Cory Monteith de genç yaşta hayatını kaybeden ünlülerden biri. 13 yaşından beri madde bağımlılığı ile boğuşan 
Monteith, ailesinin müdahalesi üzerine 19 yaşında rehabilitasyona başladı. Bir türlü uyuşturucu bağımlılığından kurtulamayan oyuncu, 2013 yılında tekrar rehabilitasyona girdi. Rehabilitasyona girdikten yaklaşık 4 ay sonra, bir otel odasında aşırı alkol ve aşırı doz uyuşturucu nedeniyle ölü bulundu. 

Pinterest
River Phoenix
 
   Genç yaşta trajik bir şekilde hayata veda eden ünlülerden biri olan oyuncu River Phoenix, “Stand by Me” filmiyle tanındı. Phoenix, oyunculuğun yanı sıra hayvan hakları aktivisti ve çevreci kimliği ile de tanınıyordu. Henüz 23 yaşındayken bir barın kaldırımında aşırı doz nedeniyle ölü bulundu. 

Pinterest
Brandon Lee
 
   Belki de listemizde yer alan en trajik ölümlerden biri Brandon Lee’ye ait. Brandon Lee, diğer ünlülerden farklı olarak kaza kurşununa kurban gitti, hem de oynadığı filmin setinde. The Crow adlı filmin setinde yanlışlıkla doldurulmuş silahla vurularak ölen Brandon Lee, bu olay gerçekleştiğinde henüz 28 yaşındaydı. Brandon Lee, ne yazık ki babası Bruce Lee’yi de bir set kazasında kaybetmişti. 

Yukarı Kaydır