Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Hitler'in Ailesi: "Asla Öğrenilmemeli"
SCOPE

Hitler'in Ailesi: "Asla Öğrenilmemeli"

II. Dünya Savaşı'nda yaptığı Yahudi soykırımı ile tüm dünyaya nam salan Nazi lider Adolf Hitler, 20. yüzyılın en güçlü ve kötü şöhretli diktatörlerinden biri. 1945 yılında yaşamına son verene dek Alman Führeri olarak sahip olduğu şöhreti hiçbir zaman kaybetmedi. Bu şöhret beraberinde, Hitler'e verilebilecek en büyük cezayı getirdi. Bu ceza 'meraktı'. Merak edilmekten öylesine korkuyordu ki, "İnsanlardan nerden geldiğimi bilmemeli, hangi aileye mensup olduğumu asla öğrenmemeli" demişti. Hitler'in korkularını biraz kurcaladık. İşte Hitler'in maruz kaldığı 'kan bağı' zorbalığı...

Editör :Eda Şengül
Yayın Tarihi :20 Eyl 2022
Süre :5 Bardak
Yaşam serüveni hepimiz için aynı masumiyette başlıyor. Ancak yaşamın bu masumiyeti bize ödünç verdiğini anlamak için bu serüvende uzun bir yol kat etmemiz gerekiyor. Kimi bu masumiyeti muhafaza edebilirken, kimi buruşturup bir kenara fırlatmakta hiçbir mahsur görmüyor. Bizler bu umarsızlığın sorumlusu olarak insanı değil travmalarını baz alıyoruz bazen. Ancak şunu unutmamak gerekir ki, yaşamın karanlık yüzüne kafa tutabildiğimiz ve masumiyetimize sıkı sıkı sarılabildiğimiz ölçüde 'insanız' hepimiz. 

Adolf Hitler, bu değerleri buruşturup köşeye atanlardan olmayı seçti. 20 Nisan 1889 yılında Avusturya'da kendisi gibi son derece travmatik bir aileye doğdu. Ailesi, onun zalimliğine zemin hazırladı. 

1919’da Alman İşçi Partisi'ne üye olarak atıldı siyaset hayatına. Bu parti 1920 yılında Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi'ne dönüştü. Hitler, 1921’de parti başkanı oldu. Siyasi yaşamında arda kalan ise Yahudi soykırımının izleri oldu. Peki o nasıl bu kadar kötü oldu? Kötülüğünü besleyen neydi? 

Bu sorunun birçok cevabı mümkün ancak biz sadece 'Aile' faktörünü ele alacağız ve Hitler'in genetik kötülüğünden bahsedeceğiz. 

'SOYUNDA YAHUDİ İSMİ'


İlginçtir ki, Hitler safkan bir Alman bile değildi. Hitler ismi, Polonya'da yaşayan bir Yahudi topluluğunda oldukça yaygındı ve bu nedenle Hitler'in Yahudi kanı taşıdığı iddia edildi. 

Hitler, Karl Frederick ismindeki bir secere uzmanından soy ağacını çıkartmasını istedi. Hitler'in soy ağacı incelemesinde 1-2 yüzyıl geri gitmeyi başaran Fredrick, Hitler'i memnun etmişti. Soy ağacındaki 'Salomon' ismini gözden kaçıran Hitler bu belgenin yayımlanmasına izin verdi. Ancak Salomon, bir Yahudi ismine benziyordu. Yine de Almanya Führeri'nin Yahudi kanı taşıdığına ilişkin elle tutulur bir belge bulunamadı.
1944 yılında özel sekreteri Martin tarafından ele geçirilen gizli belgede, Hitler'in aile geçmişi yer alıyordu.

Hitler'in Avusturya'daki akrabaları Nazi gizli polisi tarafından bulunduğunda ortaya garip bir tablo çıkmıştı. Naziler onları akıl hastası, 'deli' olarak nitelendirmişti. 

Hitler'in anne ve babası uzaktan kuzendi. Öyle ki kimi kaynaklara göre, akraba olmaları nedeni ile Vatikan'dan alınan özel izinle evlenmişlerdi. Yani Hitler, çeşitli akıl hastalıklarına da davetiye çıkaran bir akraba evliliği ile dünyaya geldi. Bu onun ailesi için son derece normaldi çünkü asırlardır akrabaları ile evleniyorlardı. Kuzenlerinin bir çoğu akıl hastasıydı. Hitler'in katlettiği Yahudiler arasında kuzenlerinden biri de yer alıyordu. Söz konusu akıl hastalığı, Hitler'in atalarında daha yoğun şekilde gözleniyordu.

Hitler'in anne ve babası
Baba Alois Hitler, öz yeğeni olan Klara ile ikinci evliliğini gerçekleştirdi.

Gümrük memuru olan Alois'in, Franziska Matzelbergr'den olma Alois Jr. ve Angela adında iki çocuğu oldu. Bunlar Hitler'in üvey kardeşleri. Öte yandan, bu evlilik nedeni ile 39 yaşına kadar soyadı "Schicklgruber" kalan Alois, Klara Pölzl ile evlenerek Hitler soyadını aldı. Bu evlilikten 5 çocuğu oldu ancak Adolf Hitler ve Paula Hitler dışındaki çocukları hayata tutunamadı.

HİTLER BİR 'ANA KUZUSUYDU'


Hitler 14 yaşına geldiğinde yalnızca saygı duyduğu babasını kaybetti. Alois Hitler, alkol aldığı bir sırada aniden yere yığıldı ve orada yaşamını yitirdi.

4 yıl sonra Hitler 18 yaşına geldiğinde, çok sevdiği annesi kanserden öldü. Hitler, Kavgam kitabında bu duygularını dile getirdi. Babasının zorbalığının kendisinin iyiliği için olduğunu da yazmıştı.
Babası oğlunun kendisi gibi memur olmasını isterken, Hitler ressam olmayı arzuluyordu. Hitler'in kuzeni Erna'nın yayımlanmayan 400 sayfalık kitabında yer alan bilgilere göre, despot ve alkolik baba, Hitler'e sürekli şiddet uyguluyor; annesi de oğluna siper olmak için babasının önüne geçiyordu. Annesine çok düşkün olduğu bilinen Hitler çevresi tarafından 'ana kuzusu' olarak nitelendiriliyordu.

Dedesi gezgin bir değirmenciydi. Köyde, gayri meşru bir çocuk sahibi olan 47 yaşındaki Maria ile evlenmişti. O zaman 5 yaşında olan bu çocuk, vaftiz töreninde baba adına "Gayri meşru" yazılan Alois Hitler'in ta kendisiydi.

I. Dünya Savaşı ve Adolf Hitler


1909 - 1910'lu yıllarda park ve sığınma evlerine yaşamını sürdüren Adolf Hitler, I. Dünya Savaşı'na gönüllü olarak katıldı. 14 Ekim 1918'de Batı cephesinde zehirli gaza maruz kaldı, gözlerini kaybetme korkusu yaşadı. Bundan daha kötüsü, uyandığında Almanya'nın teslim olduğunu öğrenmesi oldu. Savaş sona ermişti. Hitler'in ve etkilediği insanların hayatı bu noktada değişti. Almanya'nın Alman yöneticiler tarafından satıldığını düşündü ve bu düşünceden hareketle siyasete atıldı.

YEĞENİ BAŞINA BELA OLDU


Üvey kardeşi Alois Jr. Hitler'in İrlandalı bir kadın ile evlendi. Bu evlilikte dünyaya gelen William Patrick, Hitler'in başına adeta bela oldu. Hitler'den nefret eden yeğeni, Şansölye olmasına ramak kalan Hitler'in tüm aile bilgilerini basına sattı. Deliye dönen Hitler yeğenini affetti. Yeğeninin hamlesi pek işe yaramadı ve 'Alman' lider, 1933'te şansölye oldu.

William Patrick

AİLE İLİŞKİLERİ ÇIKAR ÜZERİNE KURULUYDU


Ardından yeğenini yeniden kazanmak için ona Berlin'de iş buldu. Yeğeni bununla yetinmeye pek niyetli değildi. Amcasını İngiliz basınına her şeyi
anlatmakla tehdit ediyor ve şantaj yapıyordu. Yeğenine ısrarla merhamet eden Hitler, bu defa William'a Opel firmasında satış pazarlamacısı olarak iş buldu.
Yalnızca yeğeni değil, abisi de Alman Şansölyesi üzerinden para kazanıyordu. Hitler'in abisine ait olduğunu öğrenenler, Alois isimli lokantaya akın ediyordu.
Lokantada işler her geçen gün büyüdü ve Alois Jr., Yahudi olan ortağı ile sürtünmeler yaşamaya başladı. Burada da kardeşini kulanan Alois Jr., Hitler'e Yahudi mülk sahiplerinin Almanya'dan kovulması gerektiğini söyledi. Nihayetinde Yahudi ortak Hollanda'ya kaçmak zorunda kaldı.

ENİŞTEM ADOLF HİTLER


Savaşın çıkması ile hain yeğen William Patrick annesini de alarak Amerika'ya kaçtı. Burada Hitler için anti-propagana yapıyor, amcasının saltanatının son bulmasını istediğini dile getiriyordu. Annesi ise 'Eniştem Adolf Hitler' adında bir kitap yazdı. Bu, kulağa son derece gülünç geliyor. Ancak amaçladığı üzere bu sayede para kazanabildi.

William Adolf Hitler karşıtı söyleşiler düzenleyerek buralardan da maddi gelir sağladı. Ardından 1944'te Amerikan donanmasına katılarak amcasına karşı savaştı. Amcasının ölümünde aktif rol oynamak istiyordu. Donanmada 2 yıl tayfa olarak görev alan William Patrick, zamanla şöhretini kaybetti ve birden bire ortadan kayboldu.

20. yy başlarında birkaç Yahudi Hitler Amerika'ya göç etti. Savaştan sonra Hitler'in geçmişine ait tüm dosyalar yok edildi. 

HİTLER YEĞENİ İLE AŞK YAŞADI


Hitler, birlikte tatil yaptıkları sırada üvey kardeşi Angela'nın Geli adındaki kızına aşık oldu. Hitler'in saygınlığından etkilenen genç kız da Hitler'in aşkına karşılık verdi. Ne var ki bu aşk, Hitler'i tanıdıkça sönüp gitti. Hitler'i canavar olmakla itham eden Geli, "Benden istediklerini kimse bilmiyor" diyordu.

Kadın, 1931 yılında Hitler'in evinde kaldığı bir gün sevgilisi Hitler'in silahı ile intihar etti. Ancak sonradan bu emri Hitler'in verdiğinden şüphe edildi ancak olay hiçbir zaman aydınlatılamadı.

Hitler'in üvey kız kardeşi 2 adam ile evliydi, kız kardeşi Paula'nın eşi toplu bir katliam yapmıştı. Yeğenlerinden biri intihar etti. Bir kuzeni fedailerinden biri tarafından öldürüldü. Bir yeğeni Doğu Cephesi'nde öldü. Hitler tüm bunların gizlenmesini istiyordu. Bunun için bazı planlar yaptı. Geçmişine dair tüm belgeleri yok eden Şansölye, bu konu hakkında konuşmayı kesin olarak yasakladı. "İnsanlardan nerden geldiğimi bilmemeli, hangi aileye mensup olduğumu asla öğrenmemeli" dedi.

Hitler'in bir başka yeğeni olan Patrick'in üvey kardeşi Heinz, savaşın en harlı cephesi olan Doğu Cephesi'ne gönderildi. Topçu birliğinde telsiz astsubayı olarak görev yapan Heinz, amcasını kullanarak ayrıcalıklı olmayı tercih etmemiş; ancak bunun bedelini çok ağır ödemişti. 1942'ye kadar süren görevi, o yıl Sovyetler tarafından esir alınması ile son buldu. Hitler'in yeğeni olduğu bilinen Heinz, işkencelere maruz kaldı. Yıllar sonra yaşamını yitirdi.

HİTLER İLE AKRABA OLMANIN AĞIR BEDELİ


Rusya Avusturya'ya girdi. Esirleri Hitler'in büyükannesinin mezarlığına götürdüler çünkü onun fahri bir mezarlık olduğunu bilmiyorlardı. Esirlere mezarlığı kazdırıp büyükannesine ait bir şeyler buldurmaya çalıştılar ancak haliyle çabaları sonuçsuz kaldı. Sovyetler, Hitler'in soyunu tüketmeye kararlıydı. Hitler ile bağlantısı olan herkes Sovyetler'in ölüm listesinde yer alıyordu. Avusturya'da yaşayan Hitler'in uzak akrabaları esir alındı. 25 sene ağır işlerde çalıştırılan bu esir insanların evlerine geri dönmelerine dahi izin verilmedi.

'ADOLF DEĞİL YANINDAKİ SUBAYLAR YAPTI'


Adolf Hitler, 1945 yılının Nisan ayında savaşın bitiminden hemen önce asistanını Julius'u Bavyera Alplerinde yer alan karargaha gitmesi için görevlendirdi. Bu karargahta bulunan Hitler'e ait tüm dosyalar emir üzerine asistan Julius tarafından yok edildi.

Hitler'in sağ kalan öz kardeşi Paula, takma bir isimle Avusturya'da yaşamına devam ediyordu. Kendisi ile yapılan bir söyleşide abisini savundu ve yaptırımlarının doğru olduğunu söyledi. Hiçbir pişmanlığı yoktu. Abisi için Napolyon örneğini vermişti. Yaşadığı dönemde nefret edilen ancak ardından bir kahraman ilan edilen Napolyon'a benzetmişti Hitler'i.

Hitler'e ait olduğu bilinen zulümlerin sorumlularının yanında bulunan subaylar olduğunu da eklemişti.

HİTLER'İN İNTİHARI


Savaşın sonlarına doğru Eva ile evlenen Hitler, kısa bir süre sonra eşi ile birlikte intihar etti.

Bu süreye kadar birçok yakın akrabasını kaybetmişti. Kalanlar kendilerini gizlemişti. Hitler'in soyundan gelenler, bugün hala kimliklerini gizleyerek yaşamlarına devam ediyor.
Kaynak: Alfa'nın Dünyası 

https://www.youtube.com/watch?v=8zuE46zMjsI
Yukarı Kaydır