Heyecanla Beklediğimiz Disney Plus’ın İçeriğinde Neler Var?
Pinterest
KÜLTÜR/SANAT

Heyecanla Beklediğimiz Disney Plus’ın İçeriğinde Neler Var?

Türkiye’ye geleceği haberi yayınlandığından beri büyük bir yankı uyandıran Disney Plus’ın içeriklerini hepimiz çok merak ediyoruz. Platformun yayınladığı kesin bir liste olmasa da bize verilen ipuçlarıyla Disney’in yeni platformu olan Disney Plus’ın içeriklerini sizler için mercek altına aldık. Yazının devamı için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Editör :Doğa Çardak
Yayın Tarihi :17 May 2022
Süre :2 Bardak

Pinterest
     Genç yaşlı herkesin sevdiği, “The Walt Disney Company’nin” yeni dijital içerik platformu Disney Plus, 14 Haziran 2022’de Türkiye’de yayınlanmaya başlayacağını açıkladı. Bizler de bu haber üzerine, platformda yayınlanacak içerikleri heyecanla beklemeye başladık fakat platform içerikler konusunda halen daha bir açıklama yapmadı. Henüz platformun yayınladığı resmi bir içerik listesi olmadığı için de verilen ipuçlarına dayanarak kendimiz bir liste oluşturmaya karar verdik. Dilerseniz Disney Plus’ta yer alacak içeriklerin listesini incelemeye başlayalım. 

Pinterest
The Simpsons 
 
      Disney Plus hakkında bizi en çok heyecanlandıran haberlerden biri de The Simpson’ın bu platformda yer alacak olması. Televizyon tarihinin en uzun serilerinden biri olan The Simpsons, gerek mizahi komedisi gerekse yaptığı eleştirilerle 1989 yılından beri geniş bir kitleye hitap ediyor. The Simpsons’ın tüm sezonları Disney Plus’ta yer alacak mı bilmiyoruz fakat varlığı bile bizi heyecanlandırmaya yetti. 
 

Pinterest
Marvel Studios Filmleri
 
       Her geçen yıl yeni bir süper kahraman ile karşımıza çıkan Marvel Studios içerikleri de Disney Plus’ta yer alıyor. Avengers gibi eski Marvel Studios filmlerinin yanı sıra yeni içerikler de yayınlayacağını açıklayan Disney Plus, birkaç yeni dizi müjdesi vermeyi de es geçmiyor. Loki, Black Widow, Ms. Marvel, She Hulk ve Moon Knight Marvel Studios tarafından Disney Plus’ta yayınlanacak diziler arasında. Elbette platformda klasikleşmiş Marvel filmlerini de bulmanız mümkün. 

Pinterest
National Geographic
 
       Disney Plus’ın içeriğinde yer alan bir diğer platform ise belgeselleriyle yıllardır bizi büyüleyen National Geographic. Platformun içeriğinde National Geographic’ in yapımını üstlendiği birçok belgesel bulunuyor. Eski belgeseller kadar yeni belgeselleri de bünyesinde barındıran Disney Plus, platformun yalnızca animasyondan ibaret olmadığını bizlere gösteriyor. 

Pinterest
Kültleşmiş Diziler
 
        Disney Plus ile ilgili bizleri en çok heyecanlandıran haberlerden biri de birçok platformda bulamadığımız bazı kültleşmiş dizilerin Disney Plus’ta yer alacak olması. Netflix’ten ayrıldığından beri izlemekte zorluk çektiğimiz “How I Met Your Mother” ve çekimleri yeni biten “How I Met Your Father” duyumlarımıza göre Disney Plus’ta yer alacak kültleşmiş diziler arasında yerini alıyor. Ayrıca American Horror Story, Lost ve The Walking Dead gibi dizileri de platformda bulabileceksiniz. 

Pinterest
Cruella 
 
         101 Dalmaçyalı ile hayatımıza giren kötü kadın Cruella, Emma Stone’un muhteşem oyunculuğuyla yeni bir boyut kazanıyor. Walt Disney Pictures’ın yapımını üstlendiği suç, komedi ve drama türündeki film, Disney Plus’ın içerikleri arasında yerini alıyor. Eğer siz de Cruella’yı yakından tanımak isterseniz Disney Plus’ın bu muhteşem içeriğiyle yeni bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

Pinterest
Star Wars İçerikleri 
 
       Disney, Star Wars hayranlarını da elbette unutmuyor. 14 Haziran’da yayına girecek Disney Plus’ın içeriğinde Star Wars hayranlarını sevindirecek içerikler de yer alıyor. Klasik Star Wars filmlerinin yanı sıra; The Book of Boba Fett, The Mandalorian ve Obi-Wan Kenobi gibi yeni Star Wars içerikleri de platformda yer alıyor. 

Pinterest
Walt Disney Pictures/ Pixar/ Walt Disney Animation Studios 
 
       Elbette Disney’in kendi stüdyolarından çıkan filmler de Disney Plus’ta yer alıyor. Disney tarihine yer etmiş birçok animasyon filmini bu platformda bulabilirsiniz. Ayrıca Disney Channel’ın ikonik dizilerinden; Hannah Montana, İyi şanslar Charlie, Zack ve Cody’nin Lüks Yaşamı, Waverly Büyücüleri, İyi Şanslar Charlie ve Jessie de Disney Plus’ta yer alacağı konuşulan içerikler arasında.   

Yukarı Kaydır