Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
unsplash
SEYAHAT

Hayvan Dostu Lokasyon Önerileri

31 Oca 2023

Söz konusu evcil hayvanlarımız olduğunda bizler dışarı çıkarken onların evde yalnız kalması elbette içimize sinmiyor ve birlikte yapabileceklerimizin sayısını olabildiğince artırmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla patili dostlarımız ile yapabileceğimiz dışarı aktivitelerimizi çıkılacak bir yürüyüş veya gidilecek bir park ile sınırlamak istemiyoruz. Fakat ne yazık ki her restoran, otel ya da kafe evcil dostlarımıza kucak açmıyor. Bu içerikte evcil hayvanlarınız ile birlikte gidebileceğiniz bazı lokasyon önerilerini sizler için derledik.

1.5 Bardak

Kruvasan - Nişantaşı (pinterest)
Kruvasan - Nişantaşı

Hayvan dostu mekanlar için yapacağımız ilk öneri damak çatlatan tatlılarıyla meşhur "Kruvasan". Özellikle klasikleşmiş Fransız tatlarının bulunduğu bu şirin kafe haftanın her günü hizmet veriyor. Hafta içi 23.00'e ve Pazar günü ise akşam üstüne kadar açık olan bu kafede patili dostunuz ile keyifli vakit geçirebilir aynı zamanda eşsiz Fransız lezzetlerini tadarken kahvenizi yudumlayabilirsiniz. 

Wuufbox Cafe - Beşiktaş
Wuufbox Cafe - Beşiktaş

Wuufbox patili dostlara kucak açan bir kafe olmasının yanı sıra aynı zamanda patili dostlarınız için de pek çok ürüne ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan. Neva Tatari tarafından dekore edilen bu kafe en temelde köpeklere özel olarak tasarlanmış bir konsept mekan olarak ifade edilebilir. İçerisinde insanlar için pek çok yiyecek bulunuyor. Öte yandan burada kedi ve köpekler için ödül maması, kıyafet ve türlü hayvan oyuncakları da bulabilmeniz mümkün. Mekanda bir şeyler atıştırırken aynı zamanda patili dostunuz için özenle hazırlanan atıştırmalıkları evcil hayvanınızın deneyimlemesine olanak tanıyabilirsiniz. Ayrıca mekan bazı günler belirli ırklara yönelik buluşma günleri de tertip ediyor. Dolayısıyla bu kafede, evcil hayvanınızın aktivitelerde yer alabilmesi ve sosyalleşebilmesi de mümkün diyebiliriz. Ancak altı çizilmesi gereken önemli bir konu var. Mekan merkeze aldığı tasarımı sebebiyle birçok köpeği ağırlıyor. Dolayısıyla evcil hayvanınızın karakteristik yapısını göz önüne alarak burayı ziyaret etmenizde fayda olabilir.

Dem - Karaköy (pinterest)
Dem - Karaköy

İsminden de anlaşılacağı üzere Dem, en temelde bir çay evi. Ancak sıradan bir çay evi değil. Burada Uzak Doğu'dan Güney Afrika'ya ve Asya'dan Anadolu'ya kadar birçok toprakta özenle yetiştirilen çayları bulabilmeniz mümkün. Küçük ancak bir o kadar sıcak olan bu mekanda dilerseniz bir şeyler atıştırırken aynı zamanda daha önce içmediğiniz çayları deneyebilirsiniz. Mekana girdiğiniz an en çok dikkatinizi çeken şeylerden biri ise etrafta bulunan kediler olacak. Burası patili dostlara kucak açan sıcacık bir mekan.

Pati Durağı - Suadiye
Pati Durağı - Suadiye 

Hayvan dostu lokasyon önerilerini merkeze alan bir içerikte Pati Durağı'ndan bahsetmemek olmazdı. Temelde bir konsept kafe mantığında olan Pati Durağı, sahipleri tarafından kaybettikleri köpeklerin anısına açılmış bir mekan. İçeride aynı zamanda bir petshop ve pet kuaförü de yer alıyor. Ayrıca bu mekanda evcil hayvan bakımına yönelik pek çok öneri bulmanız da mümkün. Haftanın tüm günleri açık olan Pati Durağı'nda kimi günlerde ise uzmanların katılımıyla etkinlikler gerçekleştiriliyor ve toplanan gelirler sokak hayvanlarının yararı için kullanılıyor. Dolayısıyla mekanda yalnızca çayınızı yudumlayarak bir şeyler atıştırmakla kalmıyor, dilerseniz evcil hayvanlarınızla birlikte etkinliklere de katılabiliyorsunuz. Ayrıca tüm bunları yaparken sokak hayvanlarına da yardım etmeniz mümkün. 

Hidden House - Bebek
Hidden House - Bebek

Çeşit açısından zengin bir içeriğe sahip olan menüsünün yanı sıra patili dostunuzla da rahatça zaman geçirebileceğiniz Hidden House, gerçekten de hayvan dostu bir mekan. Burada evcil dostunuzla birlikte hem içeride hem de bahçede vakit geçirmeniz mümkün. Ayrıca mekan elde ettiği gelirinin birazını da Yaşam Hakkına Saygı Derneği ile paylaşıp sokakta yaşayan hayvanlara da yardımda bulunuyor. Ayrıca bu mekanda belirli dönemlerde sanatsal kimi aktiviteler de düzenleniyor. 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?