Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Haftanın Magazin Radarına Takılanlar VIII
vogue.in
MAGAZİN

Haftanın Magazin Radarına Takılanlar VIII

Ödüller, bitmeyen çekişmeler, düğünler ve beklenen tahliye kararları... Biz yine bu haftanın nabzını tutmaya geldik! Bakalım 7 günde neler olup bitmiş, magazin gündemi hangi olaylarla çalkalanmış… Hazırsanız radarımıza takılan haberlere hemen göz atmaya başlayalım!

Editör :Ecem Yılmaz
Yayın Tarihi :29 Ağu 2022
Süre :2 Bardak

haberler.com

Gülşen Tahliye Edildi


Hafta içi ilginç, hatta çok ilginç bir haber gündeme bomba gibi düşmüştü hatırlarsanız. Hangi kanalı açsak, hangi Instagram profiline girsek, hangi yazıyı okusak hepsi tek bir manşeti odağına almıştı: Gülşen tutuklandı. Çekilen bir videoda sahnedeki sanatçı, “İmam Hatip’te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” cümlesi sebebiyle “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan apar topar tutuklanarak Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’ne götürülmüştü. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gülşen, söylediklerinden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür dilemişti. 
Savcılıktaki ifadesinde “Bu kısa görüntü aylar sonra kim tarafından ne amaçla servis edildi bilemiyorum. Ancak provokatif amaçlı olarak servis edildiğini düşünüyorum. Ben imam hatiplileri ya da ülkemizin bir kısmını kötülemek, onlara hakaret etmek amacıyla asla bu konuşmayı yapmadım” şeklinde açıklamalarda bulundu. Kendisini omuzlarına alıp seyircilerinin arasına taşımalarını isteyen sanatçıya, orkestrasından Miraç isimli arkadaşı “Seni imam taşısın” demiş, Gülşen’de olay olan cümlesi ile arkadaşına cevap vermişti. Bu diyaloğun orkestra arkadaşı ile arasında geçen bir şakalaşmadan ibaret olduğunu ve kamuoyuna yansıtılan şekliyle yanlış anlaşıldığını vurgulamıştı.

ajanslotus.com
Bugün gelen -nispeten- iyi bir haberle, Gülşen’in ev hapsi şartıyla tahliye edildiğini öğrendik…  Fakat ne yalan söyleyelim, adalet sistemimizin bu kadar hızlı işlediği bir olayla daha önce çok nadir karşılaştığımızdan, şaşkınlığımızı hala üstümüzden atamadık. Diliyoruz ki gerçekten halkı bölücü ve düşmanlığa tahrik edici sözler sarf eden her kişi için yargı süreci aynı hız ve kararlılıkta işlemeye devam eder… 

justjared.com

Jacquemus ile Marco Maestri Evlendi


32 yaşındaki Fransız tasarımcı Simon Jacquemus, geçtiğimiz sevgililer gününü Instagram’da sevgilisi Marco Maestri ile öpüştükleri bir fotoğrafı paylaşarak kutlamıştı. Fotoğrafa ve marka gönderilerinin altına gelen homofobik yorumlar bir köşeye çekiledursun, çiftimiz bir yıl nişanlılıklarının ardından Fransa’nın güneyinde, dün evlendi! 2018’den beri süren mutlu ilişkileri, geçtiğimiz sene Jacquemus tarafından paylaşılan “Evet dedim!” fotoğraflarıyla, evlilik için bir adım attıklarını hepimize göstermişti. Çocukluğu Avingon ve Marsilya arasında geçen ünlü tasarımcı, düğün için yine güneyi seçti ve tören, Bouches-du-Rhone’daki Cap sur Charleval’da gerçekleşti. Chateau de Bonneval’da devam eden kutlamalara Dua Lipa, Amina Muaddi, Mica Arganaraz ve Tuna Kunakey gibi isimler katıldı.

purepeople.com
Davetlilerin çoğunlukla beyaz elbiseler tercih ettiği de gözlerden kaçmadı fakat bize kalırsa düğünün en güzel detayı, Jacquemus ve cebinden sarkıttığı duvağıydı… Üstü açık arabalarıyla verdikleri pozlarda, heyecan ve mutlulukları yüzlerinden okunan çiftin tutkulu aşkını hayranlıkla izliyoruz ve aşkın sınır tanımayışını tüm dünyaya tekrar gösterdikleri için de en az onlar kadar mutlu oluyoruz. İlişki ve evliliklerde bir tanım ve kural arayan herkese sadece #Loveislove diyor, yüzümüzde kocaman gülümsemelerle sıradaki haberimize geçiyoruz.

iheartradio.ca

Taylor Swift Ödül Töreninde Albüm Tarihini Açıkladı


Pazar günü gerçekleştirilen MTV Müzik Ödülleri’nde “All Too Well” şarkısının klibi ile ödül sahibi olan Taylor Swift, gösterişli elbisesini ustalıkla taşımış, alışık olduğumuz makyaj tarzının dışına çıkmayarak sahnede tanıdık bir yüzle bakışmamızı sağlamıştı. Swift, gece yarılarında yazılan şarkılarının olduğu Midnights (Gece yarısı) isimli albümünün 21 Ekim’de dinleyicileriyle buluşacağını söyledi. Ödül töreninden sonra Twitter hesabından yaptığı açıklama ile yeni albümdeki 13 şarkının, hayatının 13 uykusuz gecesinden hikayeler anlatacağını paylaşan Swift, dinleyicilerini şimdiden heyecanlandırmışa benziyor. 

vox.com
Sabırsızlıkla beklenen albümün çıkış tarihi ise olayın magazinsel kısmı oluyor… 21 Ekim, Kim Kardashian’ın doğum günü ve ikilinin arasında bitmek bilmeyen savaş, 2009 yılından beri devam ediyor. Kardashian’ın eski eşi Kanye West, 2009 yılındaki MTV Müzik Ödülleri’nde ödül alan Taylor Swift’in önüne atlayarak bu ödülü onun değil Beyonce’nin klibinin hak ettiğini söylüyor. Yapılan saygısızlık üzerine başlayan gerginlik, West’in Swift’e açıkça hakaret ettiği “Famous” şarkısı ile iyice tırmanıyor. Gelen tepkiler üzerine West, bu şarkıyı yayınlamadan önce Swift’ten onay aldığını söyleyerek sevenlerini ikna etmeyi başarıyor ve bu esnada Kardashian da tabii ki eşini savunarak şarkının paylaşılmasında bir sakınca görmediğini ifade ediyor. 

Kaydedilen telefon konuşmalarında böyle bir iznin alınmadığı ortaya çıktığında, Kim Kardashian sosyal medya hesabından Taylor Swift’e “yılan” diyor ve verdiği röportajlarda Swift’e “Ayağını denk al” imalarında bulunmasıyla aradaki ipler iyice geriliyor. 2016 yılına geldiğimizde, Grammy Ödülleri’nde ödüle doymayan Swift, yaptığı konuşmada “Etrafta başarılarınıza engel olmaya çalışan bir sürü insan var. Bu insanları engellemenin en güzel yolu, işinize bakmak” diyor ve kimi ima ettiğini herkes anlıyor… Yıllardır sonu gelmeyen bu atışmadan tam 13 yıl sonra Swift’in yeni albüm tarihinin Kim Kardashian’ın doğum günüyle çatışmasıda hayranların gözünden kaçmıyor…
 

Yukarı Kaydır