Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
.
ASTROLOJİ

Haftanın Hangi Gününde Hangi Gezegenin Enerjisi Var?

18 Oca 2023

Astrolojide gezegenlerin, hayatımızda gelişen olayları ve o olaylara karşı gösterdiğimiz hem fiziksel hem duygusal reaksiyonları nasıl etkilediğini biliyoruz. Peki bu durumu sadece gezegen hareketlerinde değil, nefes aldığımız her gün hissettiğimizi biliyor muydunuz? Haftanın 7 gününde 7 ayrı gezegen o güne egemenlik eder ve kendi enerjisini o güne yansıtır. Hangi gün hangi gezegenin enerjisini hissediyoruz ve o günlerde neler yapılması gerekiyor, hadi birlikte bakalım!

Pazartesi – Ay


Ah pazartesi günleri… Güzelce dinlendiğimiz Pazar günlerinin ardından gelen; bu sebeple kendimizi yorgun, enerjisiz ve tam anlamıyla "sendromda" hissettiğimiz o gün. Bunun sebebi de pazartesi gününün aslında Ay’ın günü olması. Ay enerjisi tıpkı yöneticisi olan Yengeç burcunda olduğu gibi kalıcılık gerektiren işlere başlamanın kolay olmadığı; geçici işlerin, ailevi meselelerin ve beslenme-barınma gibi konuların ağırlıklı olduğu bir gündür. Pazartesi günleri başlanan diyetlerin kalıcı olmamasının sebebi de ay günlerinin devam göstermemiz gereken işler için uygun bir gün olmamasından kaynaklıdır. Bu nedenle pazartesi günlerini ev işleri ile ilgilenmek, yemek yapmak, temizlik yapmak gibi işler için kullanabilirsiniz. Ayrıca bugün mideyi yoran yiyecek ve içeceklerden kaçınmak, bol su tüketmek ve ödem atmak için kullanabilirsiniz.

Salı – Mars


Hadi şu pazartesinin hararetini üzerimizden atalım! Salı günü Koç ve Akrep burcunun yöneticisi Mars günü olduğu için oldukça koşuşturmacalı, telaşlı ve aksiyonlu geçebilir. Salı günleri harekete geçebilir, herhangi bir konuda düşünmek yerine aksiyon alabilir, enerjik aktivitelerde bulunabilirsiniz. Özellikle spora başlamak için Mars enerjisinden faydalanabilirsiniz. Ancak bu enerjinin fazlasının zararlı olacağını düşünerek kazalara, sakatlanmalara ve öfke kontrolünü elden bırakmamaya dikkat etmelisiniz.

Çarşamba – Merkür


Yavaş yavaş haftanın ortasına geldiğimizde, artık durup bir düşünme zamanı geliyor. Aklın ve iletişimin gezegeni İkizler ve Başak burcunun yöneticisi Merkür gününde; anlaşmalar, sözleşmeler, yazım, çizim, finansal hesaplar gibi konuları halledebilirsiniz. Ayrıca ticari işler, sosyal faaliyetler, internet ve teknoloji ile alakalı işlerinizi de Çarşamba gününe denk getirebilirsiniz. Çözmeniz gereken önemli işler ve vermeniz gereken kararlar varsa Merkür gününün uğurundan faydalanmayı unutmayın.

Perşembe – Jüpiter


Geldik iyiliğin, şansın, bolluğun ve bereketin gezegeni olan Jüpiter gününe! Yay ve Balık burçlarının yöneticisi olan Jüpiter elimizdeki imkanları büyütmek, hukuki işler, akademik konular, uluslararası iş ve ilişkiler, seyahat organizasyonları ve farklı kültürlerle alakalı işlerinizi halledebilmeniz için altın bir gün. Bugün aynı zamanda dua etmek, dilekler dilemek, meditasyon yapmak ve olumsuz enerjileri üzerinizden atmak için de uygun. Artmasını, çoğalmasını ve büyümesini istediğiniz işler için Jüpiter’in bolluk ve bereket enerjisinden mutlaka faydalanın!

Cuma – Venüs


Terazi ve Boğa burçlarının yöneticisi olan aşk gezegeni Venüs’ün enerjisi de Cuma günleri yoğun şekilde hissediliyor. Cuma günü estetik, güzellik, sanat, moda, güzelleşmek, sevgi ve aşk gibi konular için harika bir gün. Özellikle sevgi içeren ortamlarda bir araya gelmek, düğün ve nişan gibi keyifli organizasyonlar yapmak için oldukça uygun bir gün. Keyifli bir date geçirmek isteyenler Cuma gününün aşk dolu enerjisinden faydalanabilirler…

Cumartesi – Satürn


Cuma günü aşk, keyif ve eğlencesinden sonra sorumluluklar gezegeni Satürn gününe geldik bile… Oğlak ve Kova burçlarının yöneticisi olan Satürn gününü; sorumluluklarımızı elimize almamız gereken, istikrar ve kalıcılık isteyen her iş için bugünü tercih edebilirsiniz. Toprak ve gayrimenkul işleri, geleceğe yönelik hedefler, otorite ile ilgili işler için cumartesi günü tercih edilebilir. Ayrıca diyete başlayıp devamını getiremeyenlerdenseniz; pazartesi yerine cumartesi günü diyete başlamayı deneyin. Eli sopalı bir öğretmen olan Satürn o diyeti size kolay kolay bıraktırmayacaktır, bizden söylemesi!

Pazar – Güneş


Haftanın yorgunluğunu dinlenerek attığımız Pazar günü yöneticisi Aslan burcu olan Güneş’in günüdür. Bu durumda evde yatmak yerine bize neşe ve keyif yapacak aktivitelerde bulunmak, hareket etmek, açık hava organizasyonları yapmak bize oldukça iyi gelecek. Ayrıca çocuklarla vakit geçirmek, onlarla ilgilenmek ya da içimizdeki çocuğu beslemek de Pazar günü için keyifli olacaktır. Aslan burcunun günü olduğu için kuaföre gidip saç bakımı yaptırmak sonuçtan oldukça memnun kalmanıza yardımcı olabilir.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?