Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
pixabay
ZOOM

Game Pass'e Zam Yok!

27 Mar 2023

Her şeyin giderek pahalandığı bir dönemde, oyun sektörü de bu pahalılıktan payını aldı. Steam’in dolar kuru güncellemesinin ardından birçok oyunun fiyatı epey yükselirken, yeni çıkan oyunların çoğu da yüksek fiyatlarla oyun meraklılarına sunulmakta. Durum böyle olunca, geçtiğimiz günlerde gelen bir haber oyuncuları oldukça sevindirdi. Game Pass’e zam geleceğiyle alakalı söylentiler dolanırken Microsoft tarafından yapılan açıklamada, böyle bir fikirlerinin olmadığı belirtildi. Yani en azından bir süre daha şu anki fiyatlardan Game Pass aboneliğimizi sürdürebileceğiz. Oyun fiyatlarının onca arttığı bir dönemde böylesi bir haberin öneminin altını çizmek gerek. Oyun severler artık bir oyunu alırken çok daha dikkatli düşünüyor. Game Pass tarzı oyun mantığı ise oyuncuların elini güçlendirmekte ve satın alınan oyun tercihlerinde etkili olmakta.

pixabay

Oyun Fiyatları


Steam çok çok uzun zamandır dolar kurunu sabitlediği bir politika izliyor (ülkemiz için) ve oyun severleri bir nebze de olsa ekonomik gidişattan koruyordu. Fakat firmaların, oyun yapımcılarının baskısıyla bu politikada değişikliğe gidildi ve kur güncellendi.

Evet, belki şu anki kurdan daha az bir kur üzerinden fiyatlandırmaya gidildi lakin özellikle yeni çıkan oyunların yüksek fiyatları, oyuncuların nasıl etkilendiğini/etkilenebileceğini kanıtlar nitelikte.

pixabay
Şimdilerde bir oyuna sahip olmaktansa o oyunu Game Pass benzeri platformlar üzerinden oynayanların sayısı muhtemelen artmıştır...

Game Pass’in şu anlık bir zam yapmaması da bu açıdan değerli.

Game Pass kütüphanesinde yer alan herhangi bir oyunu, satın almadan deneyimle fırsatı oyuncular penceresinden oldukça cazip gözüküyor.

pixabay

Game Pass Mantığı


Game Pass basit bir abonelik mantığına dayanmakta... Aylık ücretlendirmeyle abone olmanızın ardından Game Pass kütüphanesindeki oyunları oynama hakkı ediniyorsunuz. Kütüphanedeki oyunlarsa periyodik aralıklarla güncellenmekte.

Üstelik, eski oyunlar kadar yeni çıkan, çıktığı an kütüphanede yer alan birçok oyundan da söz edebiliriz.

Peki, bu ne demek? Bu, şu demek Game Pass aboneliğiniz boyunca ve oynadığınız, oynamak istediğiniz oyun kütüphanede yer aldığı müddetçe, satın almanıza gerek olmadan dilediğiniz kadar o oyunu oynayabilirsiniz.

Böyle bir yapı da satın almadan çok sayıda oyunu deneyimlemeniz anlamına gelmekte. 

pixabay

Tekrar Tekrar Oynanan Oyunlar


Game Pass’in en büyük avantajı, bir oyunu tekrar tekrar oynamayacağınızdan emin olduğunuzda ortaya çıkmakta.

Sizde yeniden oynama veya uzun süreli oynama hissiyatı yaratan oyunları göz önünde bulundurun. Şimdiye dek kaç oyuna dönüp yeniden baktınız, yeniden oynadınız? Kaç oyunu uzun bir zaman boyunca oynamayı (elbette burada oyunun tarzı da önemli) sürdürdünüz?

Bir de bu sorunun dışında kalan, bir defa oynayıp geçtiğiniz oyunları hatırlamaya çalışın. Hatırlamak zor öyle değil mi?

Ne de olsa geniş bir oyun evreninden söz ediyoruz ve çok beğensek dahi bir oyunu birkaç defa oynamıyoruz.

xbox.com

Game Pass’ten Birkaç Öneri


Yazıyı sonlandırmadan evvel Game Pass kütüphanesinden birkaç öneride (oyunların zamanla kütüphaneden kaldırıldığı unutulmazsın) bulunalım.

Fallout New Vegas: Fallout serisinin harika oyunlarından biri olan New Vegas post apokaliptik dünyasını sonuna kadar hissettirirken, bir rol yapma oyunu olarak da ne denli etkileyici olabildiğini her an açık ediyor.

Atomic Heart: Kütüphanedeki en yeni oyunlardan biri olan Atomic Heart her ne kadar karışık yorumlar alsa, fazla beğenilmemiş dursa da denenebilecek seçeneklerden.

The Evil Within Serisi: Serinin iki oyunu da Game Pass kütüphanesinde. The Evil Within serisi henüz oynamamış korku düşkünlerine yönelik ideal adres.

Back 4 Blood: Left 4 Dead oyunun yaratıcı ekibinden, daha gelişmiş bir Left 4 Dead deneyimi. Arkadaşlarla oynanabilmesi de büyük artı.

The Walking Dead – Season 1: Telltale Games’in büyük sükse yapan oyun serisinin, oldukça beğenilen ilk sezonu. Dramatik anların bolluğu, tercihlerin etkisiyle unutulmaz oyunlardan.

Hazır Game Pass bir süre daha zamlanmayacakken, geniş oyun kütüphanesinde kaybolmak uğruna fazla vakit kaybetmeyin derim.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?