Unsplash
WELLNESS

Fransız Kadınlarının 5 Güzellik Rutini

09 Kas 2021

Fransız kadınları nam-ı diğer parizyenler için güzellik, sadece dış görünüşü kapsamaz. Onlar, ev dekorundan giyime, yemek kültürlerinden makyaj stilline kadar hayatlarının her alanında güzelliğe odaklıdırlar. Bu, parizyen şıklığının hayat tarzıdır ve asla kusursuzluk çizgisinde değildir. Hayatlarının her alanında çabasız görünümü benimserler. Güzellik rutinleri ise onlara annelerinden, annelerine de onların annelerinden kalmıştır. Kısaca güzellik bakımlarını nesilden nesile aktarırlar. Gelin, her gün zahmetsizce güzel, alımlı ve şık görünen bu kadınların vazgeçilmez 5 güzellik rutinini birlikte inceleyelim.

Unsplash

1. Su Olmadan Asla


Fransız kadınları, su olmadan yaptıkları tüm güzellik rutinlerinin yalnızca belirli bir süre için kendilerini iyi göstereceğini bilirler. Bu nedenle, susuz kalmanın ne anlama geldiğini bilmezler. Su, Fransız kadınları için yaşam kaynağıdır. En çok değer verdikleri ciltlerini, su içerek içerden desteklemezlerse ciltlerinin kuruyacağını, çatlak oluşturacağını ya da pul pul döküleceğinin farkındadırlar. Üstelik içtikleri suyun mineralli su olmasına özellikle dikkat ederler. Hatta çoğu zaman banyolarında püskürtmeli bir şişe içinde mineralli su bulundururlar. Sakın yanlış anlaşılma olmasın, mineralli su; maden suyu değil, gerçekten mineral içeren sudur. Eğer siz de yüzünüzü bu şekilde ferahlatacaksınız, suyunuzun soda olmamasına dikkat etmenizi öneriyoruz.


Unsplash

2. Fransız Kadınlarının Cilt Bakımı


Parizyen kadınları için yaşlanmak ya da son zamanların gözde sözcüğü 'yaş almak', endişe verici değildir. Onlar, kaçınılmaz olanla yüzleşmeyi tercih ederler. Öz güvenleri, yaşları ile barışık olmalarını sağlar. Tabii, ciltlerine güvenmelerinin bir sebebi de Fransız kadınlarının cilt bakım rutinine en geç 11 veya 12 yaş civarında başlamasıdır. Cilt bakımı, makyajın her zaman önündedir. Fransız kadınları güzelliğin uyandıklarındaki görünümlerinde saklı olduğunu bilir. Paralarını, sahip oldukları ciltlerini örtmek ya da maskemelemek yerine, onu canlandıracak bakım ürünlerine harcarlar. Böylece makyaj yapmadıklarında ya da duş sonrası da parıldayacaklarını, güzel ve canlı görünmeyi hakettiklerini bilirler. Kimse için değil, sadece kendilerini iyi ve mutlu hissetmek için ve hatta biraz da şımartmak için güzellik rutini oluştururlar.

Unsplash
Fransızlar cilt bakım ürünü seçerken ise asla arkadaşlarından, çok şey vadeden reklamlardan, sevdikleri bir ünlüden ya da dev kampanya ve indirimlerden etkilemezler. Her cildin farklı ürüne ihtiyacı olduğunu bilerek alışveriş yaparlar. Birçok Fransız kadını, dermatolog önerisi ile cilt bakım ürünü satın alır. İhtiyaca yönelik seçimleri, onları saatlerce ayna karşısında kremlenmekten kurtarır, zamandan kazanmalarını sağlar.

Unsplash

3. Parizyen Makyaj Stili


Her ne kadar bu endüstrinin anavatanlarından birinde yaşıyor olsalar da Fransız kadınlarının konturun anlamını bilmediklerine yemin edebiliriz. Tüm dünyada Kim Kardashian yüz makyajını taklit etmeyen kadınların birçoğu Fransız’dır. Çünkü onlar ne taklit etmeyi ne de yüzlerini maskelemeyi severler; mükemmel olma ya da kusurlarını kapatma derdinde değildirler. Fransız kadınları için makyaj, kendi ciltlerini göstererek renklenmektir. Kapatıcılar, fondötenler ya da pudralarla vakit kaybetmezler. Parizyen makyajın stili, minimal makyaj tarzıdır. Sahip oldukları harika cilt tipini destekleyecek maskara, göz kalemi çoğu zaman yeter de artar onlara. Kırmızı ruj, Fransız kadınlarının vazgeçilmezi ve dudaklarındaki imzalarıdır. Ciltlerine o kadar güvenirler ki bazen hiç makyaj yapmazlar, çünkü bunu yapabilirler.

Vogue

4. Fransız Kadınlarının Doğal Görünümlü Saçları


Günlük hayatlarında hiçbir Fransız kadınının saç modelini özenle yapılmış göremezsiniz. Çünkü bu tarz yapılmış saçlar, onların çabasız görünümlerine terstir. Her daim tercihleri doğal görünümlü saçlar olur. Kuaför, onlar için çoğu zaman sadece saçlarını kestirmek için vardır. Fransız kadınlarının saç stili, genellikle dağınık toplanmış topuz ve doğal kurutulmuş görünümde, omuzlarına dökülen açık saç modelidir. Fakat özellikle belirtmek isteriz ki bu zahmetsiz görünenen saçların ardında, aslında zahmetli bir durum söz konusudur. Yataktan 5 dakika önce kalkmış gibi doğal görünmek için epey çaba sarf ettiklerini ve banyolarında kuru şampuanlarının yedeğinin olduğunu bilmenizi isteriz.Unsplash

5. Güneşe Karşı Duruşları


Fransız kadınları, güneşe karşı oldukça mesafelidir. Elbette onun yararlı olan tüm faydalarını bilir ve alırlar, ama bu asla çılgınlar gibi güneşle temasta olmak anlamına gelmez. Yaz kış fark etmez, her zaman, evde dahi olsalar güneş kremlerini asla eksik etmezler. Onlar için UV ışınlarına karşı korumasız kalmak, uzaya astronot kıyafeti giymeden çıkmak gibidir. Gözleri gibi baktıkları ciltlerine asla direkt güneş ışığı almak istemezler. D vitaminini ise yaptıkları yürüyüş, spor ile alır; saatlerce güneşlenmekten uzak dururlar.
Siz de parizyen kadınları gibi parlayan bir cilt sahibi olmak istiyorsanız, Fransızların cilt bakım ipuçlarını dikkate almalısınız. Dudaklarınızı, vücudunuzu her daim nemlendirmelisiniz. Ayrıca asla makyajınızı çıkarmadan, gece kremi ve serumu kullanmadan yatağa geçmemelisiniz. Henüz bir gece kreminiz yoksa, Fransız kadınlarınınki gibi bir cilde sahip olmak için hemen satın almanızı öneriyoruz.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?