Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Evlilikten Sıkılıp Kocalarını Öldüren Seri Katil Nine
pinterest
SCOPE

Evlilikten Sıkılıp Kocalarını Öldüren Seri Katil Nine

İnsanları ne kadar iyi tanıyorsunuz? Kendinizi insan sarrafı olarak niteleyebilir misiniz? Peki, sizce bir psikopatı gözünden tanıyabilir misiniz? Her ne kadar ‘insanları iyi okuma’ yeteneğimizle övünsek de aslında en yakınımızda dolaşan kötülükleri bile sezemiyoruz çoğu zaman. Şu an aklınızdan “Nedir bu karamsar ruh hâli?” diye geçirdiğinizi duyar gibiyiz. Ancak son yıllarda yaşanan olayları göz önünde bulundurursak, herkesten şüphe duyar hâle gelmemiz o kadar da şaşırtıcı olmasa gerek. Ne diyelim, her zaman tedbiri elde bulundurmakta fayda var! Bu konuyu ilginç bir örnekle mercek altına alacağız. Komşularının tonton bir nine zannettiği ama kendi öz annesi ve torunu da dahil on bir kişinin ölümüne yol açan seri katil Nannie Doss, bugünkü satırlarımızın konuğu…

Yayın Tarihi :25 Mar 2022
Süre :2.5 Bardak
Bu, dışarıdan bakıldığında sevimli, tonton, etliye sütlüye karışmaz diyeceğimiz büyükannemiz esaslı bir seri katil. En yakınlarını gözünü kırpmadan öldürebilen ve bundan da asla pişman olmayan bir cani. Cinayetlerinin kurbanları hep en yakınları olmuş; dört kocası, annesi, torunu onun bu vahşi kana susamışlığının bedelini ödemek zorunda kalmışlar. Üstelik cinayet işlemek için de ‘ilginç’ bir sebep bulmuş kendine: Evlilikten sıkılması! İşte bu saçma sebebi kendine bahane edip on bir kişiyi katleden büyükannenin hikâyesini öğrenince, etrafınızdaki herkese uzunca bir süre şüpheyle bakacaksınız.

Efendim, “Kıkırdayan Büyükanne” takma isimli seri katil ninemiz, 1905 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Alabama eyaletinde Nancy Hazel olarak dünyaya geldi. Kendisi Jim ve Louisa Hazel çiftinin beş çocuğunun sonuncusu idi aynı zamanda. Katı ve disiplinli bir baba ile büyüyen Nannie, babasının baskıları sonucu pek de güzel bir çocukluk geçirmedi. Okul yılları da keza çok iyi geçmiş sayılmaz kendisinin. Bu baskılara ek olarak, bir de tren kazası geçirmişti Nannie Doss. Henüz yedi yaşında bir çocukken geçirdikleri bu kazada başına ağır bir darbe alan Nannie, o günden sonra sürekli baş ağrısı çekmeye başladı. Bunu iletişim bozukluğu ve depresyon takip etti. Baskılardan bunalan ve iletişim kurmakta zorluk yaşayan Nannie, çareyi annesinin takip ettiği romantik yayınları okumakta buldu. En sonunda da evlenip aile baskısından kaçmaya karar verdi, hem de sadece on altı yaşındayken!
 

İlk kocası Charley Braggs, annesine düşkün bir erkek olduğundan Nannie ile bu konuda sık sık kavga etmekteydi. Charley’nin annesi de tıpkı Nannie’nin babası gibi baskıcı biri olduğundan Nannie’nin kayınvalidesine pek de sevgi beslediğini söyleyemeyiz. Bu evlilikten dört çocuk sahibi olan Nannie hem eş hem çocuklar hem de kayınvalide sarmalına girince eski rahatsızlıkları da tetiklenmeye başladı. Kocasına olan ilgisizliği karşılıklı hâle geldi, Nannie tam bir sigara tiryakisi oldu bu dönemde. Tüm bu yaşadıklarından feci hâlde sıkılan Nannie, çocuklarından ikisini zehirleyip öldürdü. Tabii, olayın ne şekilde gerçekleştiği tam bir muamma. Kocası Charley, çocukların şüpheli ölümlerinden Nannie’yi sorumlu tutarak ondan boşanmaya karar verdi.
 

Nannie ise o sırada okuduğu dergiler üzerinden mektuplaştığı Robert F. Harrelson ile yeni bir aşka yelken açtı ve çift, Nannie boşandıktan hemen sonra evlendi. Ancak Robert ile olan evliliği umduğu gibi olmadı; çünkü Robert alkolikti, şiddete meyilliydi ve üstüne üstlük tacavüzcüydü. Nannie, Robert tarafından birlikteliğe zorlandığı bir gece onu ortadan kaldırmaya karar verdi ve ertesi gün yaptığı turtanın içine zehir koyarak Robert’ı öldürdü. Robert’ın ölümünden sonra Nannie’ye epey mal mülk kalmıştı. Nannie, bir kez daha dul kalmış ve yine dergiden tanıştığı Arlie Lanning ile nikah masasına oturmuştu. Arlie de tıpkı Robert gibi alkolik ve şiddete meyilliydi. Tabii, Nannie onun da gözünün yaşına bakmadı ve zehirleyerek öldürdü. Bu kocasından da kendisine bir mal varlığı kalacağını zannediyordu ancak Arlie evini kız kardeşine bırakmıştı. Gariptir ki bu ev bir süre sonra şüpheli bir şekilde yanıp kül oldu. O sıralarda Nannie kayınvalidesi ile birlikte yaşıyordu. Yaşlı kadın şüpheli bir şekilde vefat etti.

Nannie kız kardeşini ziyarete gittiğinde o da bir süre sonra hayatını kaybetmişti. Nannie, o sırada dördüncü kocası Richard Morton ile bir randevu şirketi vesilesiyle tanışmakla meşguldü. Richard, Nannie’yi aldatınca Nannie bu kez de Richard’ı ve ondan sonra da kendi öz annesi Louisa Hazel’ı öldürdü. Beşinci evliliğinin de yolunu yapmıştı o sıralarda katil ninemiz. Yeni kocası Samuel’i yavaş yavaş öldürmeye niyetliydi ancak Samuel hastaneye gidip iyileşince panik yapan Nannie, bu kez yüksek dozda arsenik ile Samuel’i de öldürdü. Polisler otopsi isteyince de Nannie sonunda yakayı ele vermiş oldu. Mükemmel eşi aradığını iddia eden ve evlilikten sıkıldığı için onları öldüren Nannie, içlerinde iki kız kardeşinin, annesinin, torununun, kayınvalidesinin ve dört kocasının da olduğu on bir kişinin hayatını ellerinden aldı. Çıkarıldığı mahkemede müebbet hapis cezasına çarptırıldıktan sonra, cezasının ifa edildiği hapishanede 1965 senesinde hayatını kaybetti.

Yukarı Kaydır