SCOPE

Eşyalarınız da Sizi Seviyor Mu?

12 May 2021

İnsanların negatif ya da pozitif enerjisi, şansı veya bahtsızlıkları, sanki huyunun parfümleri gibi kıyafetlerine ve eşyalara sinebilir mi? Biz beğendiğimiz bir şeyin siparişini verirken onu nerelerde kullanacağımızı bize ne kadar yakışacağını ya da nasıl işimize yarayacağını düşünürüz… Fakat o eşyanın, bizi sevip sevmeyeceğini düşünemeyiz. Absürt gelebilir ama dikkat ettiğimizde, bazı eşyalar bize uğur getirirken, bazısının ya hep üstüne bir şey dökeriz ya da kaybedip dururuz. Gerçekten de eşyaların enerjisi var mı peki?

1.5 Bardak

Kirlian Fotoğrafçılığı
En başlarda bitkilerin ve yaprakların fotoğrafını çekmekte kullanılan, yüksek enerji alanıyla çalışan bir makine olan Kirlian makinesi, daha sonraları insanlardan cansız nesnelere kadar hemen her şeyi kendi ‘enerji alan’ deneyine tutu. Biyonenerjinin, maddenin kendi dışına yaydığı enerji alan varlığının, maddenin ötesine geçen görüntü ile bazı kesimler için ruhun bile ispatı olan bu makine, bitki ve insandaki dolaşım canlılığını ve değişimini gözler önüne seriyor.
Cansız dediğimiz nesnelerin de aynı tip gözükseler dahi enerjetik olarak değişik yüklenebildiklerini izleyebildiğimiz fotoğraflara bakınca da akla şu gelebilir: enerjetik anlamda farklı gözüken objeler, pasif (tepkisel) olarak başka davranışlarda bulunabilirler mi? Örneğin bir nesnenin bizi sevmemesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Çekim yasasından söz edebiliyorsak bir itme yasasından da söz edebiliriz. Belki bazı eşyalarımızı bilmeden negatif (itici bir yükle) yüklemiş veya bir şekilde aramızda bir uyumsuzluğa sebep olmuş olmamız da muhtemel.

Bana Eşyanızı Verin Size Kim Olduğunuzu Söyleyeyim 
Belki reality şovlarda belki de mistik bir film ya da belgeselde karşılaşmışsınızdır şu kaybolmuş birinin eşyasını eline alıp yerini tarif eden psişiklerle. Aslında bu tarz medyumların (ya da fenomen olayların) yaptıklarının bir ismi bile var: ‘Psikometri’. Bir maddeye dokunarak, zamanında ona dokunmuş insanlar hakkında bilgi edinmek anlamına geliyor bu kalıp. Terim ilk kez bir fizyoloji profesörü tarafından kullanılmakla birlikte, psikometri kabiliyeti olan psişikler, şovlardan izlediğimiz gibi sadece eşyanın sahibi kişinin yerini son sürüm bir gps cihazı gibi tespit edebilmekle kalmayıp kişi hakkında fiziksel zihinsel hatta ahlaki tutumlarıyla alakalı detaylar da verebiliyorlar.


Bizi eşyalarımızdan bulabildiklerini hatta eşyalarımız aracılığıyla bizim hakkımızda detaylı bilgi edinebildiklerini bir kenara koyup size tersine bir soru sormak istiyorum. Bazı eşyalar bizim alanımıza girip bizim bir parçamız olup bizi temsil etmeye kadar giderken, bazıları asla bizle durmak istemezler. Boyundan fırlayan kolyeler, zincirinde durmayıp fırlayan taşlar, nereye bıraktığınıza emin olduğunuz halde yine de bir yolunu bulup kaybolan yüzükler ya da her giydiğinizde illa lekelenen tişörtler… Bunlar size de tanıdık geliyor mu?

Eşyalarını Sev: Enerjetik Temizlik
Bazı eşyalar üzerimizdeyken kötü bir şey yaşadıysak, istemsizce ona da bu enerjiyi yansıtmış ve eşyamızı o halde bırakmış olabiliriz. ‘Eşyaları sev’ derken, materyalist bir şekilde değil, bize hizmet eden bir şeye saygı duyup ona nazik ve güzel davranmak, fırlatıp atmak yerine güzelce katlayıp koymak gibi biçimlerde onlara kıymet vermek küçük bir adım olsa da domino etkisi ile somut ve şaşırtıcı sonuçlara yol açabiliyor. Evet onlar birer eşya ama bir yandan da bizden ayrı uzuvlarımız gibi bize yardım ediyorlar ve görünen o ki (kirlian fotoğrafından) bir enerjileri ve bellekleri de var.

Bir kıyafetimizin üzerindeki leke, en fazla kuru temizleme ile çıkarken, görünmez lekeler nasıl çıkar peki? Eğer en sevdiğimiz şapkamızla birden bir tartışmaya dahil olduysak ve her o şapkayı gördüğümüzde o tartışmayı hatırlıyorsak ya da direkt olarak hatırlamasak dahi, şapkamız enerjetik olarak bize hatırlatıyorsa, bundan kurtulmanın bir yolu olabilir mi? Makineye atıp yıkamaktan ziyade, duru su ile niyet ederek ya da birkaç damla elma sirkesi kullanarak, eşyalarımızın enerjisini temizleyebiliriz. Özellikle vintage giyim konusunda meraklıysanız, bunu kulak arkası yapın derim. Aynı zamanda hem evimizi hem de ev eşyalarımızı da ada çayı ve lavantayı tütsü olarak kullanıp temizlemenin hassas ve açık insanlar için belirgin bir fark yarattığı da kesin…

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?