pinterest
İLİŞKİLER / CİNSELLİK

Eski Sevgiliyle Yeniden?

14 Tem 2023

Yapılan araştırmalara göre, ayrıldıktan sonra yeniden bir araya gelen çiftlerin çatışma yaşama oranları daha yüksek, doğru. Ancak bu, ayrılan hiçbir çiftin tekrar sağlıklı bir ilişki yürütemeyecekleri anlamına gelmez. Önemli olan, ilk ayrılığın sebebi ve bu sorunun ikinci (veya üçüncü!) seferde çözülüp çözülemeyeceğidir. Eski sevgiliye geri dönmenin uygun olduğu ve olmadığı zamanlar vardır. Bu konuda fikir edinmek ve ikinci şansınız olup olmadığını test etmek için aşağıdaki maddeleri gözden geçirebilirsiniz.

https://makeupandbeauty.com/
İkinci (veya Üçüncü) Bir Şansı Hak Ettiğiniz Durumlar:

Doğru insanla doğru zamanda

Doğru insanla yanlış zamanda tanıştıysanız ve zamanlama hatası yüzünden ayrılmak zorunda kaldıysanız, o ilişki başka bir zamanda kesinlikle ikinci bir şansı hak eder. 

Örneğin ilk tanıştığınız dönem, hayatınızın en kariyer odaklı dönemine denk gelmiş olabilir. İşteki yoğunluğunuz öyle büyük olmuştur ki romantik bir ilişkiye ayıracak düzenli zamanı asla bulamamışsınızdır. Partnerinizin ilişkiye dair beklentilerini karşılamanın olası olmadığı böyle bir durumda sağlıklı bir ilişki inşa edip yürütmek de haliyle mümkün olmamıştır.

Eğer artık ilişkiyi yürütmek için daha elverişli koşullara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız eski sevgiliye geri dönme seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

https://i.guim.co.uk/
Daha “olgun” bir zamanda 

Eski sevgilinizle ayrı kaldığınız dönemi büyümek ve olgunlaşmak için kullandıysanız ikinci denemede daha iyi eş olma ihtimaliniz vardır ve genellikle yüksektir. 

Özellikle gençken tanışan çiftlerin bazen biraz büyümeye, hayattan ne beklediğini anlamaya, yani biraz yalnız kalmaya ihtiyacı olur. Tarafların hiçbiriyle ilgili büyük bir yanlış yoktur ortada. Sadece biraz deneyim ve kendine dönüş eksikliği vardır. Bunun tamamlanması için de biraz zamana ihtiyaç… 

Eski sevgilinizle ayrı kaldığınız sürede olgunlaştığınızı ve güçlendiğinizi düşünüyorsanız ve ona geri dönmek için kendinizi hazır hissediyorsanız bu şansı her ikinize de verebilirsiniz. 

https://dz9yg0snnohlc.cloudfront.net/
İkinci (veya Üçüncü) Bir Şansı Pek de Hak Etmediğiniz Durumlar:

Sadakatsizliğin varlığında

Bir kez aldatan her zaman aldatır, bakış açısının her zaman doğru olduğu iddia edilemez. Ancak gerçek olan, güven eksikliği üzerine uzun süreli bir ilişkinin kurulamayacağıdır. İnsan ilişkilerinde bir defa kırılan güvenin tam anlamıyla geri kazanılması oldukça güç, hatta neredeyse imkansızdır. 

Eğer ilişkiniz sadakatsizlikle sınanmış ve başarısız bir netice almışsa, o ilişkinin tamamında bu, bir sorun olarak her daim önünüze çıkacaktır. Hem de büyük bir sorun olarak. 

Özellikle arada güçlü bir sevgi varsa, bir dahaki sefere her şeyin farklı olabileceğine inanmak çok kolaydır ancak bu, ne yazık ki genellikle hayal kırıklığı ile sonuçlanmaya mahkumdur. 

Dürüst olmak gerekirse, eğer bir kez sadakatsizlik yüzünden bir ayrılık yaşandıysa, ikinci bir şans için zorlamaya gerek yoktur.

https://www.bonobology.com/
Ortak bir gelecek hayal etmenin güç olduğu durumda

Eski sevgilinizle ortak bir gelecek hayal edemiyorsanız, ortada gerçekten yanlış giden bir şey olmasa bile, yeniden denemek doğru bir karar olmayabilir. 
Birlikteyken bir sonraki adımı hep sisli görüyorsanız, nereden bakarsanız bakın, ortak bir geleceğe çıkamıyorsanız, ondan vazgeçmek zor olsa bile bunu yapmanız gerekebilir. 

Aksini yaptığınızda, yeni hayal kırıklıkları için zemin hazırlamış olursunuz. Ne kendinizi ne de eski sevgilinizi ikinci bir hayal kırıklığı yoluna sokun. Bazen fazla düşünmeden ileriye doğru devam etmek en iyisidir. 

https://rebellove.com/
Boşlukta kaldığınız için geri dönmek istediğiniz durumlarda

İşte bunu hiç yapmayın. Yeni birini bulamadığınız, kendinizi boşlukta hissettiğiniz ya da sadece sıkıldığınız veya kolay olduğu için eski sevgilinize geri dönmeyi düşünmeyin. 

Benzer şekilde, ilk ayrılıktan sonra başkalarıyla denemenize rağmen hiçbiri beklentilerinizi karşılamadığı için ve daha da önemlisi eski sevgilinizin “orada”, yani cepte olduğunu bildiğiniz için ona geri dönmeye kalkışmayın.

Kendinize ve karşınızdaki insana zarar vereceğini bile bile, kötü bir alışkanlık gibi eski sevgiliye dönmek ne doğrudur, ne de makul. 

https://vanillagrass.com/
Geçmişte ne yaşamış olursanız olun, eski sevgiliyle bir araya gelmek karmaşık ve hassas bir karardır. Bu nedenle, ayrılığa tam olarak neyin yol açtığı üzerine düşünmek için kendinize yeterince zaman ayırın. Yaşadığınız ayrılık ve yeniden bir araya gelme fikri üzerine gerçekten ne hissettiğinizi iyice analiz edin. Yukarıda sıraladığımız durumları teker teker değerlendirin. Yeniden başlamaya hazırsanız ve eski sevgilinizin de hazır olduğuna inanıyorsanız, ikinci şansı verirken ilişkiyi nasıl daha sağlıklı hale getirebileceğiniz konusunda partnerinizle konuşun. Kartları açık oynayın. 
Ve eğer tekrar bir araya gelme konusunda gerginseniz, kararınızı verirken içgüdülerinize güvenin. Nihayetinde, önemli olan, ayrı ya da birlikte, uzun vadede mutlu olmaktır. Bu nedenle, verdiğiniz kararın, sizi belirsizliğe doğru sürüklemesine izin vermeyin; mutluluğunuza katkıda bulunduğundan emin olun. 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?