Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Ekim Ayında Bizi Neler Bekliyor?
ASTROLOJİ

Ekim Ayında Bizi Neler Bekliyor?

01 Eki 2022

Ekim ayında Merkür gerilemesi bitiyor, ama… gökyüzü neden ‘bi’ tık daha bekle’ diyor? 9 Ekim Dolunayının açmaya çalıştığı konu ne? 25 Ekim Güneş tutulması genel etkileri nedir? Mars gerilemesinde sığınaklara mı kaçmalıyız? Orta ve uzun vadeli planlarınız ve proaktif planlarınız için, gökyüzünün Ekim ayı astrolojik durumu ve burcunuza, yükselen burcunuza göre özelleşmiş etkileri sizlerle!

7 Bardak

Merkür Retrosu Bitiyor!

İyi haber! Merkür retrosu bitiyor.10 Eylül’de Terazi burcunda geri harekete başlayıp, işimizi sektiren, iletişimimizi kırpan Merkür gerilemesi, 2 Ekim itibarıyla Başak burcunda normal hareketine geçiyor. Bu gerçekten iyi… Çünkü iletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketini -ismini koyalım ya da koymayalım- hepimiz hissederiz. Nereden çıktı bu dediğimiz arızalar, işlerimizin sürüncemeye girmesi, yanlış anlaşılmalar, uzayıp duran işlerimiz derken; hayat konularımızı salim kafayla ele almak için Merkür’ün retro hareketten çıkmasını beklememiz bizi rahatlatır.

Merkür’ün Başak burcunda normal hareketine geçmesi de işlerimizin yörüngesini de destekler. Merkür, zaten Başak burcunun yöneticisi olduğundan, kendi evine yerleşmiş olacak. Ters gitmekten midesi bulanmış Merkür, soluğu kendi evinde alınca, bizi de kendi gibi rahat hissettirmeye hevesli olacak. Önemli kararlar almak için ve sürüncemede kalan projelerimizi tekrar gözden geçirip, hatalarımızı incelikle bulabiliriz. Merkür Başak burcunda, onun özelliklerini yaymaya meyilli olur: Pratik çözümler, detaylarda mükemmellik yakalamak ve her türlü zihinsel yeteneği içeren aktivitenin muazzam çalışması için harika bir zaman demek bu da…

Dolunay Zamanı!

Merkür’ün gerilemesi durdu, şükür derken; 9 Ekim’de Dolunay bize gökyüzünden koca bir selam gönderiyor. Ay, duygularımızla alakalı olduğundan; Dolunay da tüm duygularımızın yükselişi/içimize çöküşü gibi bir his verir genellikle. Yani, Dolunay’ın gerçekleştiği burca/bize açtığı konuya bakarak; bize olan etkisine, geride bırakmamız gereken mevzulara ve bizi neyin tetiklediğini daha iyi anlayabiliriz.

9 Ekim Dolunayı Koç burcunda gerçekleştiğinden; ‘hadi’, ‘yap’, ‘başla’ diyen taraflarımız ve bizi bir işe başlamaktan alıkoyan engeller ayyuka çıkabilir. ‘Beni bir işe başlamaktan alıkoyan ne?’, ‘Girişimci ruhumun ihtiyacı olan nedir?’ gibi sorular içinizin derinliklerinden çıkıp da bir isyana dönüşür gibi olduysa, endişelenmeyin. Sadece Ay’ın maksimumda göründüğü hali gibi, duygularımız da maksimum seviyesinde titreşiyor. Sakince, içimizden gelen sorularımıza cevap aramak, hayatımızı ve içimizi rahatlatabilir.

Merkür Burç Değiştiriyor: ‘Oh!’

11 Ekim’de Merkür, Başak burcundan Terazi burcuna geçerken, daha ince eleyip sık dokuduğumuz mecralardan ve detaycı iş yaklaşımlarından hafifçe çekiliyoruz. Konuşmalarımız, iletişim kaynaklarımız ve gündemimiz; Başakın kılı kırk yaran merceğinden sıyrılıp, ortaklık duygusuna ve iletişimde gri bölgeyle sarmalanıyor. Kelimelerimizi daha düzgün seçmek isteyebiliriz. Keza, meselelerde tarafgir olmak yerine; adaletli ve orta yolcu konuşmalar, bizi daha etkileyici kılabilir.

Venüs Başakta: Biraz Daha Dayan…

24 Eylül’de Başak burcuna giriş yapan Venüs, 18 Ekim’e kadar Başak’ta. Venüs; aşk, ikili ilişkileri sevgi ve zerafet üzerine kuruluyken, Başak evinden bize çok fazla ‘aşk da aşk!’ diye bağıramadı/bağıramıyor… 18 Ekime’ kadar; ikili ve romantik ilişkilerimizde mantığın izdüşümlerini, sevginin sayılabilir, tutulabilir taraflarını incelemek isteyebiliriz. 18 Ekim’de ise Venüs Teraziye, yani en rahat ettiği yerlerden birine, kendi evine geçiyor. Eğer, bu süreye kadar ilişkilerinizde düşünüp tartma süreçlerini zararsızca atlatabildiyseniz; mantıktan sevgiye bu geçiş, mantığınıza uyanı -veya kritiklerinize dayanabileni- sevgi çemberinize alabilmenize izin veriyor.

Güneş Venüs Kavuşumu, Ama…

23 Ekim Güneş ve Venüs Akrep burcunda kavuşmuş olacak. Normal çalışma biçimiyle Venüs, sevgiyi yayıp sempatikliğini etrafa saçmamıza izin verirdi; ama, Akrep’te olduğu için bunu biraz sert yollarla yapmaya kalkabiliriz. Keza, Venüs rahat etmediğinden, bu bize de yansıyabilir. Kendi içimizi yememiz; bireysel, toplumsal ve evrensel planlarda da gözlemlenebilir. Kendimizi dinginliğe yönlendirmekte ve ipleri elden bırakmamakta fayda var.

Güneş Tutulması: O Konuya Çok Tutulma

25 Ekim’de parçalı güneş tutulması, ekimin en önemli pozisyonlarından biri kuşkusuz. Onu daha da önemli hale getiren, Güney Ay Düğümü ile etkileşimli bir güneş tutulması yaşayacak olmamız. Güney Ay Düğümü, geçmiş hayatta topladığımız ruhsal/potansiyel/kadersel enerjilerimizle alakalı olduğundan, hislerimize ayık olmakta fayda var. Öğretici bir etki devreye giriyor. Aynı zamanda güneş tutulmasının Akrep evinde gerçekleşecek olması, gökyüzünün diyeceklerinin altını çiziyor gibi. Güney Ay Düğümü karmalar ve tamamlanmış enerjilerle alakalı olduğundan Akrep’in eskiyi bitirip, yeniyi getirmek isteyen dönüşüm kartalı; eskileri hayatımızdan temizlemeye kolları sıvayabilir. Kendimizi öğrenmek için tamamlanmamış taraflarımızı dillendiren bazı dersler alabiliriz...

Mars Gerilemesi: Sürece Dikkat

30 Ekim’de Mars İkizler burcunda gerilemeye başlıyor. Mars, bir enerji gezegeni. Hem de enerjinin en saf hali. Bu gerilemeyi; savaş, mücadele ya da korunma ihtiyacımızın bir tepkisi olarak da görebiliriz. Bir nevi en ilkel ve vahşi yanımıza da denk gelir. Mars’ın gerilemesi ise; yanlış zamanda tutukluk yapan bir silahın hissini verebilir. Gerileme İkizler burcunda gerçekleşeceği için, iletişimlerimizde daha yüksek hissedebiliriz. Keza, anlayamamak ya da anlatamamak bizi hiç olmadığı kadar çileden çıkarabilir. Söylemek istediklerimiz için yeterli cesareti bulamamak ya da içimizde tuttuklarımızla birden parlamak da olası. Gökyüzü: ‘Kışkırtmalara uyanık olun’ diyor… En çok da kendi kendimizi doldurabildiğimizi unutmayalım tabi..

Mars gerilemesi Ocak 2023’e kadar süreceği için, önümüzdeki 3 aylık etkilere hazırlıklı olmamızda fayda var. Etkileri bilirsek proaktif bir yol izleyebiliriz ancak… Gerileyen Mars, tüm ateşiyle aklımızdan geçen her şeyi herkese söyleme gibi bir itme gücü uygulayabilir. Düşüncelerimizi tutamaz, hissettiklerimiz herkes tarafından hissedilsin isteriz. Fakat, her şeyin sonucu var, değil mi? Mars’ın aksiyon alma enerjisi büküldüğünde, biz de bunun büyüsü altında kalabiliriz. Fakat, ne olursa olsun özgür irademiz de elimizde. Bu enerjiyi, her aklımıza geleni yapıp-söylemekten ziyade; gerçekten gündemimize gelecek kadar önemli konuların kaynaklarını araştırmak gibi daha çalışır bir enerjiye dönüştürebiliriz.


Peki bu genel etkiler, burçların hangi alanlarında etki ediyor? Tutulmalar, dolunay ve gerilemeler burçlara neler fısıldıyor..?

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Ekim ayının geneli, Koçların romantik ilişkileri de dahil olmak üzere tüm ikili ilişkileri için hareketlilik ve özen getiriyor. Bu ay, düşünceleriniz ve ilginiz kendinizden ziyade ortak ya da partnerinizin üzerine kayabilir. 2 Ekim itibarıyla Merkür sağlık alanınızda direkt hareketine döndüğünden, uzun süredir ertelediğiniz sağlık kontrollerinizi yaptırmanız için güzel bir zaman. Aynı zamanda kariyer anlamında işleri toparlamak, nihayetine erdirmek üzere son bir kez üzerinden geçmek için de zaman lehinize akıyor. 25 Ekim güneş tutulması, ‘paramı daha doğru kullanabilir miyim?’ sorusunu sorduruyor Koçlara. 30 Ekim Mars gerilemesinden önce, planladığınız işleri akıtmaya başlasanız iyi edersiniz. Özellikle ticari meseleleriniz için proaktif çözümler düşünmek durumları rahatlatabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu

Bu ay, Boğalar için kariyere ve buradaki ilişkilere bakmak doğru bir tercih. Merkür direkt hareketine de 2 Ekim’de direkt harekete devam edeceğinden, ilişkileri sağlamlaştırmak için temelli adımlar atabilirsiniz. 11 Ekim’den sonra da yine iş hanenizde, yükselen güzel iş ilişkileriniz ve bağlantılarınız gündemde. Yeni eğitim/iş başvuruları için ayın 2. yarısını beklemek yerinde olabilir. 9 Ekim Dolunayı öncesi duygusal bi’ şişkinlik hasıl olabilir. Buna kapılıp, Ay’ın sizi gerçekleri göstermeye çalışan yüzüne bakmaktan kendinizi esirgemeyin deriz… 25 Ekim Güneş tutulması, ilişkinizde ağır aksak giden durumları ve nedenlerini görünür kılabilir. Vazgeçmek mi? Çözmek mi? 30 Ekim Mars gerilemesi ise parasal alanınızda gerçekleşiyor. Ocak ayının ortalarına kadar yatırımlarınıza dikkat ederseniz; riskten ve hırstan kaçınırsanız, lehinize.

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu

Uzun süredir oradan oraya koşturan İkizler için Ekim, kendine, keyfine ve sevdiklerine özen gösterme ayı! 2 Ekim’de direkt hareketine dönen Merkür, bi süredir havada kalmış alışverişlerinizi sonunda yoluna sokuyor. 9 Ekim Dolunayı ise, daha manevi alışverişlerinizi sorgulamaya itebilir sizi. İkili ilişkilerinizde verdiğiniz kadar alabiliyor musunuz? Bunları aklınızda döndürmeye, ‘gerçek’ hissetmediğiniz arkadaşlıkları sonlandırmaya yönelebilirsiniz. 25 Ekim güneş tutulması ise, aynı enerjiyi kariyer alanınızda yayıyor. Ayağınıza takılan, sizi zorlayan ve çıkar yolu olmayan girişimleriniz neler? Onları ayıklarsanız, yolunuz açılabilir mi? 30 Ekim’de Mars, burcunuzda geriliyor. Aksayan işler ve yanlış anlaşılmalar canınızı sıkmasın. Tabii, siz de düşünmeden konuşarak başkalarının/dolayısıyla yine kendi canınızı sıkabilirsiniz… Dikkat!

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu

Yengeçler için mutlu bir ay; çünkü Ekim ayı, Yengeçleri en sevdikleri yere, ev hayatına doğru itiyor. 2 Ekim’de direkt hareketine geçen Merkür, kopan bağlantılarınıza, yarım kalan işlerinize ilaç gibi gelecek. 9 Ekim Dolunayı Yengeçleri iş alanında bir sorguya itiyor. Al-ver dengeleriniz ve işteki huzurunuz, size daha iyi gelebilecek bir iş ya da mevcut işinizi daha size göreleştirmek gündeme gelebilir. Siz mutlu değilken, kimi mutlu yapabilirsiniz ki zaten..? 25 Ekim’de güneş tutulması adeta ‘bir kapının açılması için birinin kapatılması konusunda’ tutturuyor. Yeniyi, ancak eskiyi yıkarak alabilirsiniz… Eskiyi yıkabilir misiniz peki Yengeç? 30 Ekim Mars gerilemesi; sizi sürüncemeler içine sokabilir. 2 ay sürecek bu etkiden önce, kendinize işiniz/ilişkileriniz için bir ‘proaktif kit’ hazırlamanızda fayda var.

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

Aslanlar için Ekim ayı; yakın ve yakınlıkların ayı. Çok uzaklarda aramanıza gerek yok, olaylar/olanlar yakınlarınızda! 2 Ekim’de gerilemesinden sıyrılan Merkür, alım satım işlerinizi ve alışverişlerin önünü açıyor. Yine de 11 Ekim’i, beklemek, işlerinizin hızı ve anlaşmazlıkları en aza indirmek için daha doğru bir seçim. 9 Ekim Dolunayı Aslanların yurtdışı konularına ve tüm ‘dışarı açılma girişimlerine’ ışık tutan cinsten. Yurtdışı hayallerinize, eksik ifadelerinize, yanlış anlaşılmanıza bir tamamlanma enerjisi geliyor. 25 Ekim’deki güneş tutulması ise, Aslanın ev konuları düzleminde gerçekleşiyor. Sizin için ‘eviniz’ yuvanız mı? Değilse, ‘güvenli bölgeyi sağlamak’ için bizzat eylemde olduğunuzu görebilirsiniz. 30 Ekim’de Mars’ın İkizler burcundaki gerilemesi; iş arkadaşları, iş ve yatırımlar anlamında Aslanları uyarıyor. Ocak ortasına kadar, büyük laflar konuşmaktan ve büyük yatırımlara girmekten kaçının.

Başak ve Yükselen Başak Burcu

Başak burçlarının Ekim ayı teması: Para! Bir yandan güzel kazanç elde etme, kendinize kapılar açma imkânınız artıyor; diğer yandan paranız bereketli. 2 Ekim’de Merkür, Başak evinde direkt hareketine devam ediyor. Vereceğiniz önemli kararlar, beklemede kalan işler için 11 Ekim ve sonrası sırtınızdan ittirecek! 9 Ekim Dolunayı da paranız ve etkilişimlerini düşünmeye itiyor sizi. Para da bir enerji olduğu için; ‘Bu enerjiyi doğru dönüştürebiliyor muyum?’ diyebilirsiniz. 25 Ekim’de güneş tutulması, yakınlarınızla nasıl girift bir ilişkiniz olduğunu gözler önüne serecek. Onları etkileyen sizi, sizi etkileyen onları etkiliyor… 30 Ekim’de Mars geri hareketine başlıyor. İşleriniz tökezleyebilir ya da Mars gibi geri harekete geçebilir. Fakat, ocak ortasına kadar şansınızın yaver gittiği bir zamanın da içindesiniz. İlişkilerde sakinliği korumak kaydıyla yeni fırsatlar bile edinebilirsiniz!

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Teraziler için ekim; göz önünde durmaların ayı. 2 Ekim’de de Merkür direkt hareketine geçiyor neyse ki. Yine de nihai kararlar için 11 Ekim’i, yani Merkür’ün Teraziye geçmesini beklerseniz, hayatın ve iş akışının nasıl kolaylaştığını görebilirsiniz. 9 Ekim Dolunayı, ikili ilişkileriniz alanında sizi düşündürüyor. İlişkilerinizde size olan yaklaşımlar ve ‘aradığımı bulabiliyor muyum/buldum mu?’ gibi sorular gündeminiz olabilir. 25 Ekim’de güneş tutulması, parasal alanınızda bir ışık yakıyor. Beklediğiniz bir para varsa tamamlanarak gelebilir. Fakat, tutulma daha çok size ‘Para işlerine çok tutulmanın paranın bereketini kaçırabildiğini’ hatırlatabilir. 30 Ekim Mars gerilemesi; size de ‘yükselmeyin’ diyor. Ocak ortasına kadar bunu duyumsayarak, fazla açılmadan yakın vadeli planlar yapmanız lehinize görünüyor.

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Akrepler için ekim ayı ‘kendinin tadını çıkarma’ ayı! Çok göz önünde bulunmamak hoşunuza bile gidebilir. 2 Ekim Merkür direkt hareketine devam ederken ilişkilerinizde yaşamış olabileceğiniz gerginliklerin dağıldığını fark edebilirsiniz. 11 Ekim’den sonra; yarım kalan işlerinize göz atmak, envanterinizi araştırmak gibi, geri plan çalışmalarınız destekli. 9 Ekim Dolunayı, kariyerinizi paylaştığınız kişilerin, iş arkadaşları/ortaklarınızın size ne kattığını/ne götürdüğünü düşünmek için güzel bir zaman. Her şey dengeli mi? Al-ver dengeleri..? 25 Ekim’de güneş tutulması sizin burcunuzda. Büyük kararlar zamanı! İki kişilik kararların merci siz olsanız bile, bunun iki kişinin kaderini belirleyeceğini unutmamakta fayda var. 30 Ekim Mars geri hareketi, ocak ortasına kadar ‘finansal durumlarınızda başkalarına güvenmenin yeri değil’ diyor. Büyük harcamalar yapmamanızda ve borç vermemenizde fayda var.

Yay ve Yükselen Yay Burcu

Yay için ekim ayı, arkadaşlarıyla yeni anılar yaratmak ya da yeni arkadaşlar edinmek için destekleyici bir ay. 2 Ekim’de Merkür direkt harekete geçiyorken, nihai kararlarınızın altını çizin ve 11 Ekim’i bekleyin deriz. Bu sizi zamandan bile kazandırabilir. 9 Ekim Dolunayı da araya girip ‘Bu işlerden senin kazancın ne?’ diyeceğinden, en doğru karar şu sıralar beklemek gibi... Bencil olmadan kendi çıkarlarınızı düşünmek sadece ‘denge’ gerektiriyor. 25 Ekim güneş tutulması; bilinçdışı duygularınızı tetikleyebilir. ‘Bu nereden çıktı?’ dediğiniz konular, bazılarını zamanında kapatamadığınız için çıkıyor olabilir. Yenileri için eskileri silmek lazım, değil mi? 30 Ekim Mars gerilemesi; ikili ilişkilerinizde parlamaları ve anlaşmazlıkları tetikleyebilir. Sakin kalmak ve ocak ortasına kadar yavaşlatılan adımlar, en büyük destekçiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

İş ve kariyer anlamda Oğlakların şanslı ayı ekim diyebiliriz. 2 Ekim’de kendi hareketine devam ediyor. Yine de kendinizi göstermek ve projelerinizi açıklamak için 11 Ekim ve sonrası daha destekli. 9 Ekim Dolunayı materyal ve maddi anlamdaki evinizin sınırlarını size gösteriyor. Sorunu bulmak yerine, istediğiniz sonucun vesilelerini görebilirsiniz. 25 Ekim güneş tutulması; gözleriniz, arkadaşlarınızda. ‘Bu benim gerçek dostum’ diyebileceğiniz insan kendini gösterebilir. Ama, görebilmek için objektif bakış şart… 30 Ekim Mars gerilemesi; sizin sağlık ve eğitim alanınızda. Ocak ortasına kadar kendinizi fazla yormaktan ve sağlığınızı ihmal etmekten kaçının. Eğitim konularınız aksıyorsa; aksiyon almak için hızı değil, vadelere bölünmüş, kontrollü kararlar, sizi rahatlatabilir.

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Ekim, Kovaların kendine yatırım yaptığı, beklediği haberlere kulak verebildiği bir ay gibi duruyor. 2 Ekim Merkür gerilemesi bitiyor ve, sonunda, sorunlar yerine çözümler aydınlanıyor. 9 Ekim Dolunayı, yakın çevrenize dağıttığınız sevgi ve güvenin geri dönüşleri hakkında sorguya girebilirsiniz. 11 Ekim’den sonraysa, işletmenin yolunu bulamadığınız konuları ortaklaşa halletmenin keyfine varabilirsiniz. Yardımlara açık olun. 25 Ekim güneş tutulması, ‘yürümeyen işlerini bir kenara kaldır, daha az konuya odaklan’ diyor size. İşler de hepsi birbirine girdiği için gitmiyor olabilir mi? Basit düşünüp, işlerinizi aza indirebilirsiniz. 30 Ekim Mars gerilemesi; partnerinizle tartışmalara girmemenizi öğütlüyor. Konularınızda çok mücadeleci olmak ya da çok geride durmak isteyebilirsiniz. 2020 ocak ortasına kadar kendi üzerinize gitmezseniz, hepsinin üstesinden gelebilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık Burcu

Bu ay maddi alem Balıkların yüzüne gülüyor! İkili ilişkiler alanınızda gerilemesi devam eden Merkür, 2 Ekim’de direkt hareketine geçiyor. Bu konuda rahatlamayı hissedebilir, anlaşmazlıkları anlamlandırabilirsiniz. 9 Ekim Dolunayı, paranızı kendi yararınıza ve bereketli bir şekilde dönüştürmeyi öğretecek gibi duruyor. Önceden düşünmediğiniz şeyleri değiştirmeniz için güç var… 25 Ekim güneş tutulması tamamlanmasını istediğiniz meselelere uzanan yardım elleri demek sizin için. Sadece bir şeylere burun kıvırmak yerine fikirlerin çalışıp çalışmayacağına bakın. Yurtdışı işleriniz/seyahatleriyle ilgili kararlarınız bu ara gündeme gelebilir. 30 Ekim Mars gerilemesi, yeni girişimlerinizi püskürtebilir. Bir itme etkisi esnasında yavaş hareket etmek, işlerinizdeki aksamayı/sarsıntıyı en aza indirecektir.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?