BİLİM

Eğlenceli Vakit Geçirmenizi Sağlayacak 5 Web Sitesi

12 May 2021

Tam kapanmanın bitmesine yaklaşık bir hafta gibi bir süre kalmışken evde kalmaktan bunalmaya mı başladınız? İsteksizliğin izin yanına bir de can sıkıntısı eklendiyse şu an doğru yerdesiniz! Bu yazımızda, tek başınıza eğlenceli zaman geçirmenize yardımcı olacak beş farklı web sitesini sizler için kaleme aldık.

1.5 Bardak

Find the Invisible Cow – Görünmez İneği Bul
İlk web sitemiz eski dönemlerin oyunlarından birine çok benzemekte. ‘Sıcak soğuk’ ismi ile bilinen ve herhangi bir nesnenin ya da başka bir şeyin yerinin bulunmasını amaçlayan oyunu baz alan bu internet sitesinde görünmez bir inek bulunuyor. Web sitesine girdiğiniz zaman karşınıza beyaz bir ekran çıkıyor ve mouseunuzu ekranda hareket ettirdikçe ses yükseliyor. İmlecinizi götürdüğünüz lokasyona göre sesin şiddeti azalıyor veya artıyor. Sesin seviyesine bağlı olarak da görünmez ineği bu beyaz ekranda bulmaya çalışıyorsunuz. Can sıkıntınızı dindirmeye yarayacak bu sanal sıcak soğuk oyununu oynarken sağ üst köşede dünya genelinde beyaz ekranda bulunmuş hayvan sayısını da görebilirsiniz. Görünmez ineği bulmaya başlamak için findtheinvisiblecow.com’a davetlisiniz!

Tic Tac Toe
Klasik oyunlar arasında yer alan Tic Tac Toe artık bilgisayar üzerinden de rahatlıkla oynanabilmekte! X ve O harflerinin çapraz, dikey ya da yatay bir şekilde sıralanmasına dayalı olan bu oyuna eğlenerek vakit geçirmek adına playtictactoe.org’tan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer tek başınızaysanız bir bilgisayara karşı oynayabileceğiniz bu oyunu yanınızdaki kişilerle de oynayabilirsiniz. Sitenin alt kısmında yer alan ‘oyuncu’ kelimesinin üzerine tıklayarak bilgisayar yerine yanınızda bulunan insanı geçirebilirsiniz. Ayrıca, bu web sitesinde oyuncuların skorları da kaydedilmekte.

Quick, Draw! – Hızlı Çizim!
Google tarafından geliştirilmiş olan bu web sitesinde çizim yapmak söz konusu fakat iyi ya da kötü çizmenizin bir önemi yok. Siteye girdiğiniz zaman karşınıza bir kelime çıkıyor ve bu kelimeyi 20 saniye içerisinde resme dökmeniz gerekiyor. Bir başka deyişle, sitede kısa bir süre içerisinde vazo, kuğu ve hortum gibi birçok canlıyı veya cansızı resmetmeniz isteniyor. Sitede birçok farklı dil seçeneği bulunmakta fakat henüz Türkçe dil seçeneği eklenmiş değil. Bu nedenle, oyunu İngilizce oynamanız hem İngilizce kelime haznenizi genişletebilir hem de çizim yeteneğinizi ilerletmenize yardımcı olabilir. Tek başınıza da eğlenebileceğinizi kanıtlayan bu oyuna quickdraw.withgoogle.com’dan ulaşabilirsiniz. 

Radiooooo
The musical time machine (Müzikal zaman makinesi)’ ifadesi ile bizleri karşılayan radiooooo.com’da bir dünya haritası görmekteyiz. Ayrıca, 1900’den 2021 yılına kadar uzanan bir zaman şeriti de haritanın alt kısmında bulunuyor. Sitenin amacı, farklı bölgelerde senelere göre popüler olan şarkıların keşfedilmesi. Örneğin, harita üzerinde herhangi bir ülke seçip 1910 yılının o lokasyona ait müzik trendlerine ulaşabilirsiniz. Bunun yanında, yukarıda bulunan yavaş, hızlı ve tuhaf seçeneklerini de işaretleyerek ruh halinize uygun bir şarkıyı keşfedebilirsiniz. Bu web sitesi sayesinde hem müzik kültürünüzü genişletebilir hem de farklı ülkelerin geleneklerine dair çeşitli bilgileri öğrenebilirsiniz. 

Incredibox
Son web sitemiz de müzik üzerine kurulu. Eğer kendinizi bir DJ gibi hissetmek istiyorsanız incredibox.com sizin için yaratılmış diyebiliriz! Farklı seslerden yardım alarak kendi tarzınıza uygun parçalar hazırlayabileceğiniz bu web sitesinde, ilk olarak bir versiyon seçmelisiniz. Karşınıza çıkacak seçenekler arasında Alpha, Sunrise, Little Miss ve The Love gibi karakterler bulunmakta. Sekiz karakterden birini seçtikten sonra karşınıza başka bir sayfa açılıyor ve bu sayfada istekleriniz doğrultusunda seçimler yaparak yepyeni bir melodi hazırlayabiliyorsunuz. Eğer yüksek düzeyde bir kalite eşliğinde kendi parçalarınızı yaratmak istiyorsanız kulaklık kullanmanız tavsiye edilmekte. 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?