Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Dünyayla Benim Aramda Dizi İncelemesi
imdb
KÜLTÜR/SANAT

Dünyayla Benim Aramda Dizi İncelemesi

04 Eki 2022

Bir süredir tanıtımını gördüğümüz "Dünyayla Benim Aramda" adlı dizi, 14 Eylül’de Disney Plus’ta izleyicisiyle buluştu. Başrollerinde; Demet Özdemir (İlkin), Buğra Gülsoy (Tolga), Hafsanur Sancaktutan (Sinem), Zerrin Tekindor (Burçin) ve Metin Akdülger'in yer aldığı yapım şimdiden çok beğenilmişe benziyor. Bu yazımızda, 5. bölümü yayınlanacak olan Dünyayla Benim Aramda dizisinin konusunu ve ilk 4 bölümünü sizler için inceliyoruz.

1.5 Bardak

imdb
Dizinin konusu ve ilerleyişini kısaca özetleyecek olursak:

Dizinin ilk sahnesi, bir davette Tolga’nın İlkin’i görüp deyimi yerindeyse büyülenmesiyle başlamakta. Tolga; İlkin’e oldukça güçlü duygularla âşık olur ve ikili aşk dolu bir ilişki yaşamaya başlar. İlkin ve Tolga’nın oldukça mutlu giden ilişkileri bir süre sonra monotonlaşır. Akşamları neredeyse hiç konuşmadıklarını ve birbirlerinden uzaklaştıklarını fark eden İlkin, bu duruma oldukça içerler ve ilişkisini düzeltmek için neler yapabileceğini düşünmeye başlar. Bu sıkıntısını hem iş arkadaşı hem de yakın arkadaşı olan Burçin ile paylaşır. Burçin’in şaka yollu yaptığı bir tavsiye ile işler çok daha karışık bir hal almaya başlar.

imdb
Burçin’in İlkin’e “Sosyal medyada sahte hesap açıp onunla konuşup ne derdi olduğunu öğrenebilirsin, hiç tanımadığı kişiye belki açılır.” tavsiyesine ilk başta ‘O kadar da değil’ diyen İlkin, Tolga’nın sıkıntılı halde olduğunu görünce çaresizce bu fikre kapılır ve açtığı sahte hesapla Tolga’nın dikkatini çekmeyi başarır. Bir süre mesajlaşırlar ve bu, Tolga’ya gerçekten iyi gelir, ilişkileri de iyiye gitmeye başlar. Fakat Tolga, bu gizemli kişi ile tanışmak istemektedir. Ne yapacağını şaşıran İlkin, Burçin’in ‘yapma, etme’ demesine rağmen, patronu olduğu iş yerinde ki stajyer Sinem’i, kendi hesabıymış gibi Tolga'nın karşısına çıkarır. Tolga bu ürkek ve utangaç stajyer kızdan etkilenir ancak, fazla üstüne gitmez. İlkin birkaç kez hesabı kapatmak ister ama işlerin ilerleyişi buna engel olur. İşler artık İlkin için ya Sinem ya ben raddesine gelir ancak Tolga seçimini yapmıştır.

imdb
Dizinin cast seçimi oldukça uyumlu. Karakterler role güzel şekilde oturmakta. Metin Akdülger’i ilk dört bölümde göremedik ancak girdiği andan itibaren ilişkilerin daha da karmaşık bir hal alacağı oldukça aşikâr. 
Buğra Gülsoy Tolga karakterinin, sevgilisi İlkin’in karşısındaki başarısızlık korkusunu ve onun karşısında kendini "daha az" hissetmesini çok güzel şekilde yansıtmış. Demet Özdemir İlkin karakteriyle, yaz dizilerinden akılda kalan karakterlerinden sıyrılmış; hırslı, başarılı ve güçlü kadını gayet güzel şekilde seyirciye yansıtmış durumda. İlkin, soğukkanlı davranıp ilişkisini kurtarmaya çalışmakta fakat âşık olduğu için düşünmeden aldığı bazı kararlar karşısına istemediği sonuçlar çıkarabilmekte.

Hafsanur Sancaktutan Sinem karakterinin, güçsüz yanlarını ve iş yerindeki silikliğini çok güzel yansıtmış, Sinem’in hırslı bir tarafı olduğunu da başarılı şekilde hissettiriyor. Zerrin Tekindor Burçin karakteri ile biraz ağzı bozuk, rahat bir tavır sergilemekte ancak bazı sahnelerde maalesef fazla aşırılıktan mustarip görünebilmekte.

Sinem karakterini merkeze alan ve çok konuşulan mastürbasyon sahnesinde biz bir abartı göremedik. Sinem ilk buluşmadan sonra Tolga’dan hoşlanıyor ve onu düşlüyor. Bir kadının mastürbasyon yapması da bir erkeğinki kadar doğal olduğu için rahatsız edici olarak nitelendirilmemelidir.

imdb
Mekanlara ve çekim kalitesine zaten diyecek bir laf yok. Haftalık bir dizi yerine sezonluk tüm bölümler olsa daha güzel olabilirdi. Yerel yayınlar gibi beklememek, platform dizisi yayınına daha uygun olurdu. Dünyayla Benim Aramda; fazla beklentiye girmeden, kafa dağıtmak için izlenebilecek, izleyiciyi yormayan, romantik ve dram türünde bir dizi. Dizinin gidişatı şimdilik seyirciyi merak ettiriyor. Umuyoruz ki dizi ‘yok artık daha neler’ kıvamına gelmeden şu an ki şekilde ilerler. Dizinin ilerleyen bölümlerini incelemek üzere tekrar sizlerle olacağız. 
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?