Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Dünyanın En İlginç 7 Oteli
Pexels
SEYAHAT

Dünyanın En İlginç 7 Oteli

Hemen hemen her sektörde olduğu gibi turizm sektöründe de “ilginç bir deneyim” sunma fikrinin bir hayli yaygın olduğunu görüyoruz. Bu içeriğimizde bu fikirden yola çıkılarak yapılmış bazı ilgi çekici otellere bakacağız. Gelin birlikte dünyanın en ilginç otelleri arasında sayabileceğimiz 7 otele birlikte bakalım.

Yayın Tarihi :15 Eyl 2022
Süre :2 Bardak

"El Nido de Quetzalcóatl, Meksika" - tileparkpv.com
El Nido de Quetzalcóatl, Meksika

Meksika’da yer alan El Nido de Quetzalcóatl, Aztek mitolojisinde yılanla ilişkilendirilen ve rüzgarla güneşten sorumlu görülen “Quetzalcoatl” isimli tanrıdan ilham alıyor. Meksikalı mimar Javier Senosiain, gördüğü bir mağaranın girişini yılan ağzına benzetmesi sonucu bu oteli tasarlamaya karar vermiş. 2001’de tasarlanan otelin yapımı ise 2007 yılında tamamlanmış. Meşe ormanının yanı başında bulunan El Nido de Quetzalcóatl, hem yılan gibi kıvrılan yapısı hem de dinlendirici bir ortamla iç içe olmasıyla dikkat çekiyor.

"Golden Crown Levin Iglut, Finlandiya", Chris Parker, Axiom/Alamy Stock Photo - nationalgeographic.com
Golden Crown Levin Iglut, Finlandiya

Bu otel, iglolarda kalmanın nasıl bir şey olacağını merak edenlerin ilgisini çekebilir. Finlandiya’nın Laponya bölgesine bağlı Levi kayak merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktaki Golden Crown Levin Iglut’ta camdan yapılmış 18 adet iglo bulunuyor. Doğa ve lüksün bir araya geldiği bir tatil isteyen aile ve çiftlerin tercih ettiği bu iglolardan kuzey ışıklarını izlemek de mümkün.

"Treehotel, İsveç" - booking.com
Treehotel, İsveç

Treehotel, adından da anlaşılabileceği gibi ziyaretçilerine bir tür ağaç ev deneyimi sunuyor. Kuzey İsveç’te yer alan Harads ormanlarındaki ağaçların arasına kurulan otel odaları, sadece ağaç ev şeklinde tasarlanmamış; uzay gemisi veya küp şeklinde odalarla da karşılaşabilirsiniz. Şık ve ilginç tasarımlı bu odalarda kalan konukların otelin çevresinde bisiklet turu, doğa yürüyüşü, buzda balık tutma ve köpekli kızakla gezinti gibi farklı etkinliklere katılma imkanı da bulunuyor.

"Book and Bed Tokyo, Japonya", Whitehotpix / Zuma Press - nationalgeographic.com
Book and Bed Tokyo, Japonya

Book and Bed Tokyo ise bibliyofil yani kitap düşkünleri için yapılmış. Kitaplıkların arasına yerleştirilen yatak sayesinde kütüphanede uykuya dalmış gibi hissedebilirsiniz. Kitap okumak için ortak alanlara da rastlayabileceğiniz oteldeki odaların her biri sadece 1 kişi kalabilecek şekilde düzenlenmiş.

"Cube House, Hollanda" - CrushPixel
Cube House, Hollanda

Mimarisiyle dikkat çeken Cube House adlı evler, Hollanda’nın Helmond ve Rotterdam şehirlerinde karşımıza çıkıyor. Altıgen sütunların üzerine kondurulan ve yan yatmış küpler şeklinde tasarlanan bu evlerin ortaya çıkış amacı ise alanı olabildiğince verimli kullanan evler inşa edebilmek. Mimar Piet Blom’un hayata geçirdiği bu evlerin sadece dışı değil içi de tasarımıyla öne çıkıyor. Açılı duvarları ve ilginç pencereleriyle alışılageldik oda düzenini biraz değiştiren Cube House, Hollanda’nın ikonik ve turistik yerleri arasına ismini yazdırmış diyebiliriz.

"Hotel Costa Verde, Amerika" - businessinsider.com
Hotel Costa Verde, Amerika

Hotel Costa Verde, uçak tutkunlarının yerdeyken bile göklerde süzülüyormuş gibi hissedebileceği bir otel düşünmüş. Güney Afrika Havayolları ve Avianca tarafından kullanılan eski bir Boeing 727 jet uçağının yenilenmesiyle ortaya çıkan bu otel, Manuel Antonio Ulusal Parkı’nın yanı başında ve etkileyici bir sahil manzarasına sahip. Yaban hayatını oldukça yakından gözlemleme şansı veren bu otelde kalanların maymun, kertenkele ve tembel hayvan gibi canlılarla karşılaşmasının da oldukça olası olduğunu söylemek gerek.

"Palacio de Sal, Bolivya", John Elk, Getty Images - nationalgeographic.com
Palacio de Sal, Bolivya

Şimdi konuşacağımız otel, listemizde yer alan diğer otellerden biraz daha farklı. Palacio de Sal’deki hemen hemen her şey tuzdan yapılmış. Dünyanın en büyük tuz gölü daha doğrusu tuzlu arazisi kabul edilen ve Bolivya’nın güneybatısında konumlanan Salar de Uyuni isimli tuz gölünden getirilen tuzlar, sadece otelde kullanılan mobilyaların yapımında değil binanın inşa sürecinde de kullanılmış. Basit bir tasarım anlayışına sahip otelde 30 adet oda bulunuyor.
Yukarı Kaydır