Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Telegraph
SPOR

Dünya Kupası'nda Fransa, Avustralya, Arjantin ve Polonya "Devam" Dedi

01 Ara 2022

Katar’da son 16’ya yükselen dört takım daha netleşti. C ve D gruplarında oynanan maçlar son dakikaya kadar büyük heyecana sahne oldu. Her iki grupta da maç sonunda takımların bir kulağı grubun diğer maçındaydı ve bu zorlu mücadelelerden Fransa, Avustralya, Arjantin ve Polonya çıktı. Özellikle Meksika ve Tunus için trajik bir sona sahne olan maçlarda öne çıkan detaylara, dikkat çekici performanslara ve son 16 eşleşmelerine göz atalım.

1.5 Bardak

AP
18.00 seansında D Grubu’nda bir üst turu garantileyen Fransa, Tunus’la karşılaştı. Bir üst tur için mutlak galibiyete ihtiyacı olan Tunus kazandığı takdirde diğer maçın skorunu beklemek durumundaydı. Genel olarak Fransa’nın hakimiyetinde geçen maçta Tunus 58’de Khazri’yle gelişen ani atakta golü bulup 1-0 öne geçti. Fransa baskılı oyununa rağmen istediği skoru bir türlü üretemeyince Tunus taraftarları heyecanla Avustralya-Danimarka maçındandan gelecek iyi haberi bekledi. Oyun gereği olmayan uzatma dakikalarının sonunda, 90+8’de Griezmann’la gelen gol de VAR’dan dönünce 1-0’ın tura yeteceği düşünüldü ancak diğer maçtan gelen haberler Avustralya’yı sevindirdi. Güçlü oyunuyla dikkat çeken Tunus taraftarları ve futbolcuların üzüntüsü kameralara yansıdı.

AP
Danimarka karşısında oyunu sahasında kabul eden Avustralya, tıpkı Tunus maçında olduğu gibi az sayıda bulduğu atak imkânını efektif kullanıp savunmada sağlam durarak sonuca gitmeye çalıştı. Bu plan bir kez daha işledi ve oyunu rakip yarı sahaya yığsa da istediği golü bir türlü bulamayan Danimarka’yı 60’ta Leckie cezalandırdı. 2022 Dünya Kupası için adeta gelenek haline gelen baskıyı kuran takımın skor üretmek konusundaki yetersizliğinin rakibin ani ataklarıyla cezalandırılması durumu bir kez daha yaşanmış oldu. Bu skorlar 6 puanlı iki takım Fransa ve Avustralya’nın son 16’ya yükselmesini sağladı ve takımlar rakipleri için 22.00 seansındaki maçları beklemeye başladı.

AP
C Grubu maçları tüm takımların iddialı olması nedeniyle son dakikaya kadar büyük bir heyecana sahne oldu. İlk maçını kaybederek Messi’nin kupa hayalini riske atan Arjantin, 1 puan üstündeki Polonya’yla karşılaştı ve ilk yarı daha önceki maçlarda olduğu gibi Arjantin’in biraz panik göründüğü, etkili hücum geliştirmekte zorlandığı ve Messi’yle penaltı kaçırdığı bir atmosferde geçti. İkinci yarıda daha sakin ve planlı görünen Güney Amerika temsilcisi 46’da Mac Allister’la skoru 1-0’a getirdi. Bu dakikadan sonra daha da etkili görünen ve Polonya cevap veremedikçe topun kontrolünü daha fazla sağlayan Arjantin 67’de Alvarez’le skoru 2-0 yaptı. Bu skorla sona eren maçın ardından Polonya diğer maçtan gelecek skoru beklemeye başladı.

AP
Grubun diğer maçında turnuvaya hızlı bir giriş yapan Suudi Arabistan, Meksika karşısında varlık göstermekte zorlandı. Daha üretken taraf olan Meksika ilk yarıda skor üretemese de ikinci yarıya çok hızlı başladı ve 47’de Martin’le 1-0 öne geçti. Bu golü Chavez’in 52’de frikikten attığı muhteşem gol izledi. 2-0’lık skor Meksika ve Polonya’nın hem averajını hem de gol sayılarını eşitledi ve bu dakikadan itibaren takımlar arasındaki sarı kartlar takip edilmeye başlandı. Polonya-Arjantin maçının tamamlanmasının hemen ardından Suudi Arabistan Al-Dawsari’yle (90+5) skoru 2-1’e getirerek bu gol dengesini bozdu. Gruptan çıkmak için her halükârda 1 gol daha atması gereken Meksika kalan sürede bunu başaramayınca Polonya, Arjantin’e yenilmesine rağmen son 16’ya yükselen dördüncü ve son takım oldu.

AP
Bu skorlar sonrasında son 16’da Arjantin Avustralya’yla, Fransa Polonya’yla eşleşti. Arjantin-Avustralya 3 Aralık saat 22.00’de, Fransa-Polonya maçı ise 4 Aralık saat 18.00’de oynanacak. Danimarka, Tunus, Meksika ve Suudi Arabistan için turnuva sona ermiş oldu.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?