pexels
STİL

Doğru Rimel Seçimi

29 Eyl 2022

Biz kadınlar için doğru makyaj malzemesini seçmek, zaman zaman doğru eş seçmekten bile daha önemli olabiliyor. Hal böyle olunca biz de kirpik yapınıza uygun olarak tercih etmeniz gereken rimelleri sizler için sıraladık. Önce kategorinizi bulun, ardından da rimelinizi kapın.

1.5 Bardak

Hepsiburada
İnce / hacimsiz/ sönük kirpikliler hangi rimeli kullanmalı?

Eğer kirpikleriniz hacimsiz ise, mutlaka hacim veren bir maskara uygulamanız gerekir. Bu maskaraların fırçaları ise mutlaka tombul olmalıdır. Tombul fırçalı ve yoğun hacim veren bir maskara arayışındakilere önerimiz ise L'Oréal Paris Lash Paradise Maskara olacaktır. 

Eğer kirpikleriniz gereken etkiyi yaratamıyor ve son derece ince ise, bu maskara ile yoğun hacime ulaşacaksınız. Üstelik hacim sağlaması ile ünlü olan bu maskaranın altına baz uygulamanıza da gerek yok. Kesinlikle ağırlaştırmıyor ve topaklanma yapmıyor. Bizce deneyin.

Maybelline
Karışık / uzun ve düzensiz kirpikliler hangi rimeli kullanmalı?

Herkesin derdi başka o yüzden, “Uzun kirpiklinin de derdi mi olur?” diye düşünmeyin.  Uzun kirpiklilerde de kirpiklerin dağınık gözükmesi gibi bir problem oluyor. Kirpik tarağı ile tarayınca da kirpikler düzenli bir şekilde yatışamıyor. Eğer sizin de kirpikleriniz uzun ise ve sürekli olarak karışıyorlarsa, öncelikli olarak bir baz sürmeniz gerekiyor. Golden Rose’un Lash Primer maskara bazını uygulayarak kirpiklerinize alttan bir çeki düzen verebilirsiniz. 

Eğer kirpikleriniz hali hazırda dolgunsa, üzerine maskara uygulamadan sadece kıvırma işlemi uygulayabilirsiniz. Fakat eğer kirpikleriniz yeteri kadar dolgun değil ise size önerimiz hem siyahı yoğunlaştıracak hem de kirpikleri teker teker ayıracak Maybelline Lash Sensational Maskara olacaktır. Yelpaze türü fırçası ile her kirpiği yakalayarak adeta kirpiklere çeki düzen veriyor, ayırıyor ve dolgunlaştırıyor. Üstelik ağırlık hissi de yok. Mutlaka alın.

Trendyol
Açık renk kirpikliler hangi rimeli kullanmalı?

Açık renk kirpiklilerin en çok istediği şeylerden biri kirpiklerinin simsiyah gözükmesi. Biz de bu sebeple piyasadaki en yoğun siyah rengini veren maskarayı seçtik. L'Oreal Paris Air Mega Black Maskara, kalıcı rengi ve yoğun siyahlığı ile istediğiniz bakışı elde etmenize yardımcı olacak.

Hem hafif bir maskara etkisi, hem de yoğun bir siyahlık arayanlar için bizce tercih bu yönde olmalı. Ağırlaştırmıyor sadece koyulaştırıyor. 

Trendyol
Kirpikleri sürekli düşenler hangi rimeli kullanmalı?

Eğer sabitlemediğinizde düşen kirpikleriniz varsa, sizin kullanmanız gereken ürün mutlaka kirpik kaldırıcı bir ürün olmalı. Üstelik ürün uygulandıktan sonra da kirpik kıvırıcı ile üzerinden geçilmeli. Aşağı bakan kirpiklilerin mutlaka kullanmasını tavsiye edeceğimiz maskara yine L'Oreal'dan geliyor. Paris Bambi Oversized Eye Ceylan Göz Etkili Maskara kirpikleri kaldırıyor, hacim veriyor ve uzun görünmelerine yardımcı oluyor. 

Vaad ettiği şey ise ceylan bakışlar. Ceylan bakışın garantisini veremeyiz fakat lifting etkisi yaptığı kesin. Tekrar hatırlatalım üzerine mutlaka kıvırıcı uygulayın.

Maybelline
Kısa ve düz kirpikliler hangi rimeli kullanmalı?

Son olarak sıra en sık rastlanan kirpik türü olan kısa ve düz kirpiklilerde. Eğer kirpikleriniz kısa ve düz ise, öncelikle mutlaka bir baz uygulayın. Daha sonrası için ise iki tavsiyemiz olacak. Birincisi kirpikleri kökten kavrayarak kıvıran Maybelline Sky High.

Vaad ettiği uzunluğu gerçekten de sağlıyor. İkinci tavsiyemiz ise, yelpaze fırçası ile kıvırma etkili ve yine Maybelline’den Curl Bounce Maskara. Hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız, size tavsiyemiz, önce Sky High ile uzun görünüm sağlamanız ardından da Curl Bounce’ın ucundaki rimeli iyice sıyırdıktan sonra fırçası ile kirpiklerinizi taramanız olacaktır. Son olarak da kirpik kıvırıcı ile kirpikleri kalıcı olarak kıvırırsanız, kesinlikle çok etkili olacaktır.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?