Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Diyetteyken Starbucks'ta Ne İçebilirim?
WELLNESS

Diyetteyken Starbucks'ta Ne İçebilirim?

22 Ağu 2022

Kahve içmek, arkadaşlarla buluşup sohbet etmek ya da bilgisayar üzerindeki işlerinizi halledebilmek için en popüler lokasyon Starbucks olabilir. Gün içinde uzun saatler boyunca rahatça kahvenizi içebileceğiniz ve seçeneklerin de çok olduğu bir kafe. Seçenekler bu kadar fazla olunca haliyle alınan kalorileri de takip etmek zor olabiliyor. Diyette olanlar için Starbucks’ta içebileceğiniz alternatifleri sizin için yazdık.

Starbucks hepimizin sıklıkla tercih ettiği bir kafe. Bunun sebebi de hem sosyal bir ortam olması hem de rahat bir çalışma ortamı sunması. Özellikle sosyal medyada Starbucks şubelerinde kahve tüketiminin ne kadar abartıldığı konusunda görüşlere sıkça denk gelmişsinizdir. Ama bakıldığında Starbucks her zaman daha uygun fiyata kahve satıyor. Aynı zamanda lezzetlerini değiştirmedikleri için risk almak istemeyenlere aynı kalitede yiyecek ve içecek sunuyor. Bu nedenle kahve denildiğinde aklımıza ilk Starbucks geliyor.

Hem yiyecek hem içecek çeşitleri çok fazla olduğu için tükettiklerimizin lezzetinden tükettiklerimizin besin içeriğine ve kalorisine dikkat edemiyor olabiliriz. Bu nedenle içeceklerinizin seçimi için önce boylarından başlayabilirsiniz. Starbucksta tall, grande ve venti boylarının yanında en küçük boy olan short boyu da tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra tüketeceğiniz içeceklerin içindeki krema, süt ve şurup oranları da kalori miktarını epey değiştiriyor

Filtre kahve, kahve çekirdeklerinin çekilip demlenmesi ile hazırlanan ve sade haliyle sadece 2 kalori olan bir içecek. Eğer filtre kahve içiyorsanız endişe etmek zorunda değilsiniz. Tükettiğiniz su miktarına dikkat ederek filtre kahveyi gönül rahatlığıyla içebilirsiniz. Ancak içerisinde şeker, süt tozu, krema gibi seçenekler olmadığı sürece.
Filtre kahve bana çok acı gelir içemem diyenler için de misto yani sütlü kahve seçeneği var. Burada önemli olan tüketeceğiniz süt türü ve miktarı. Starbucksta yağlı süt, yarım yağlı süt, yağsız süt ve laktozsuz süt gibi seçenekler mevcut. Bunların yanında soya sütü, badem sütü ve yulaf sütü gibi bitkisel seçenekler de mümkün. Küçük boy yağsız sütlü misto 56 kalori iken, tam yağlı süt ile bu kalori 100’e çıkıyor. Soya sütlü misto ise 63 kalori.

Ben biraz daha tatlı bir şeyler tüketmek istiyorum diyenler için menüde birçok seçenek var. Özellikle çok sevilen frappucinoların karamellisinden beyaz çikolatalısına kadar her çeşidi mevcut. Küçük boy karamel frappucino 300 kalori içeriyor. Bakıldığında çok da fazla kalori içermediğini düşünseniz de frappucino seçeneklerinin içindeki şeker, şurup ve krema oranları bu içecekleri diyet için elverişsiz hale getiriyor. Çünkü küçük boy karamel frappucino tek başına 44 gram şeker içeriyor. Bu da 10 tane küp şeker yemeniz ile aynı şey!

Ben yine de tatlı bir alternatif istiyorum derseniz biraz daha masum bir alternatif olan buzlu caramel macchiato tercih edebilirsiniz. Küçük boy ve yağsız ya da soya sütü ile yaptırdığınız tall boy caramel macchiato 140 kaloriye denk geliyor. Ekleteceğiniz şurubu da şekersiz tercih ederseniz aldığınız kalori ve şekeri azaltabilirsiniz.

Yaz sıcaklarında en sevilen alternatifler olan refreshalara geldi sıra. Hem ferah hem de hafif tatlı tadıyla tercih edilen bu içeceklerden en çok tüketileni de cool lime. Meyve özleri, nane, lime dilimi ve yeşil kahve çekirdeği özü ile yapılan hafif bir içecek. Küçük boy cool lime tükettiğinizde sadece 50 kalori almış oluyorsunuz. Ancak bu kalorinin 13 gram şeker içerdiğini söylemeliyiz. Bu sebeple ekstra özlü istediğinizde alınan şekerin de artacağını bilmelisiniz.

Yine cool lime gibi bildiğimiz berry hibiscus kırmızı meyve özlerinin yeşil kahve çekirdekleri ile buluşmasıyla hazırlanıyor. Orta boy berry hibiscus içerisinde 70 kalori ve 15 gram şeker var. Aynı zamanda kırmızı meyvelerden dolayı az da olsa diyet lifi içeriyor.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?