Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
GLOBAL NEWS

Discord Sunucuları İçin Abonelik Dönemi Başlıyor

02 Ara 2022

Son zamanlarda birçok sosyal medya platformunun abonelik paketleri öne sürerek gelir kazandığı görülüyor. Sosyal medya platformlarında meydana gelen gelişmeler, Discord’un duyurduğu yeni abonelik sistemi ile; artık Discord sunucusu sahipleri, özel içeriklerin kullanımı için abonelik paketi öne sürecek.

Twitter, Youtube ve Telegram gibi sosyal medya platformları, gelirlerini arttırmak amacıyla mevcut reklam gelirlerinin yanında bir de abonelik paketlerinden gelir elde etmek adına; platformları üzerinde yeni gelişmelerde bulunuyordu. Pandemi döneminde insanların sıklıkla kullanmaya başladığı Discord platformuise yeni bir abonelik dönemini açtığını duyurdu.
 
Discord sunucularında daha önce var olan ve üyelere premium özellikler sunan, Nitro adı verilen sistemin yanı sıra Discord; yeni bir abonelik sistemini öne çıkardığını duyurdu. 
 
Discord’un gerçekleştirdiği yeni sisteme göre; artık Discord sunucusu sahipleri, kullanıcılarının belirli ve özek içerikleri kullanabilmesi adına abone olmalarını isteyebilecek.
 
Discord platformunun öne sürdüğü ve yaklaşık bir yıldır test sürecinde bulundurduğu Sunucu Abonelikleri, ABD’de dağıtıma başladı. Yaşanan bu gelişmeyle sunucu sahipleri artık standart kullanıcılar ve abone olan kullanıcılar için ayrı içerikleri paylaşabilecek. 

Discord platformunun öne sürdüğü bu yeni atılım; hediyelik eşya satışlarına erken erişim, bonus videolar ve oylamalara önceden katılımlar gibi çeşitli özellikleri abone olan üyelere sunabilecek. 
 
Öte yandan, Discord aboneliklerinde farklı fiyat seçeneklerinin var olacağı ve ücrete göre çeşitli aboneliklerin yer aldığı da bildiriliyor. Discord’un öne sürdüğü premium özelliklerin ise abonelik fiyatlarına göre şekilleneceği öne sürülüyor. Discord’da abonelik sistemini uygulamak için kanalın sahibinin herhangi bir kuralı çiğnememiş olması gerekiyor. 
 
Discord’un öne sürdüğü sunucu aboneliği paketlerinden gelen gelirin %90’ının Discord sunucusu sahiplerine verileceği, elde edilen bilgiler arasında yerini aldı. Ayrıca Discord’un abonelikleri tanıtması adına sunucu sahibi olan kişilere özel bir promosyon sayfası sunacağı ise bildiriliyor.
 
Sosyal medya platformları üzerinde şekillenen abonelik paketleri uygulamaları git gide gelişiyor. Mevcut reklam gelirlerinin yanında çeşitli gelirler elde etmek isteyen şirketler, yeni özelliklerin sunulduğu paketleri piyasaya sürmeye devam ediyor. 
 
Artık Twitter, Youtube gibi platformların yanında Discord da abonelik dönemini başlatıyor.
 
 
 
KAYNAK:
 
 
 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?