Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Dinamik ve Sürdürülebilir Tasarımı ile BMW i3
https://w0.peakpx.com/
ZOOM

Dinamik ve Sürdürülebilir Tasarımı ile BMW i3

28 Eyl 2022

BMW i3, genel olarak elektrikli araç tarihinde bir kilometre taşı olarak karşımıza çıkıyor. Piyasaya ilk çıktığı tarih olan 2013’ten bu yana, dünyada en çok satan tamamen elektrikli otomobiller arasında ilk üçteki yerini korumayı başarıyor. Şimdi gelin, bu otomobili daha yakından tanıyalım.

https://images.squarespace-cdn.com/
Elektrikli arabalar, hem petrole olan bağımlılığımızın, hem de karbon ayak izimizin azalmasını sağlayan yüzyılın hatta bin yılın icatları arasında yer alıyor. Bugün, dünyaca ünlü markalara ait elektrikli araçlar tek tek tanıtılarak yollarda boy gösteriyor.
Bunlar arasında BMW i3 modern, dinamik ve çevre dostu tasarım detaylarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Kullanıcısı için keyifli, konforlu ve çevreye duyarlı bir sürüşü mümkün kılıyor.
Peki BMW i3 hangi tasarım detaylarıyla öne çıkıyor? 

  • Yuvarlak hatların hakim olduğu dış tasarımı ve geniş cam yüzeyleri ile i3, BMW imzalı en kompakt modeller listesinin ilk sırasında yer alıyor.

  • Kaputtan tavana ve arkaya doğru uzanan siyah kuşak ve çift renkli yüzey, tasarımın modern havasını vurguluyor.  

https://images.hgmsites.net/
  • Zıt yönlere açılan arka kapılar ve B sütununun olmayışı araca dinamik ve sportif bir görüntü kazandırıyor.

  • BMW’nin simgesi olan böbrek ızgaralarını i3’te göremiyoruz. Bu da onu, diğer tüm modellerden ayırıyor. Hatta ilk bakışta bu EV’nin bir BMW olduğunu anlamakta zorlanabilirsiniz.  

https://st.arenaev.com/
  • BMW i3 ile ilgili ilk bakışta insanın gözüne çarpan diğer bir özellik ise lastiklerin boyutu. Model, bir hayli ince tekerleklere sahip. Adeta motorsiklet lastiklerine benziyor. Söz konusu ince ve farklı tasarımdaki amaç, rüzgâr direnci ve sürtünme katsayısını yakalamakla ilgili.

  • BMW i3 çok büyük olmayan bir bagaja sahip. Bunun nedeni, bagajın alt kısmında yer alan akülerin yükleme hacmini kısıtlaması. Ancak buna rağmen BMW i3 ile iki kişilik bir şehirlerarası yolculuğa rahatlıkla çıkabilirsiniz. 

https://www.avtorinok.ru/
Genel olarak küçük ve kompakt bir model olmasına rağmen BMW i3, geniş ve ferah sayılabilecek bir iç mekâna sahip. İçerideki sade, minimal ve basic tasarım sayesinde olabildiğince fazla alan elde edilmiş. Örneğin arabada şaft tünelinin olmayışı bu alanda ciddi bir boşluk ortaya çıkarıyor. Özellikle ön koltuklarda konforlu ve ferah yolculuklar mümkün oluyor. 

https://discover.bmw.co.uk/
  • BMW i3, sadece insana değil, doğaya da saygılı bir tasarıma sahip. İç tasarımda yenilenebilir hammaddeler yoğun bir biçimde kullanılıyor. Bu oran % 95. Bir başka deyişle araç, yüzde 95 oranında geri dönüştürülebilir durumda.
Markanın hedeflediği sürdürülebilir tasarım vizyonunu pek çok tasarım detayında yakalamak mümkün. İç kısımda kullanılan malzemelerin önemli bir kısmı geri dönüştürülmüş malzemeden oluşuyor. Ön konsol ve kapı panellerinde kullanılan bu malzemeler, alışılagelmiş BMW modellerinden oldukça farklı.
Karbonfiber mimari araca egzotik bir hava katıyor.
Tasarımda kullanılan malzemenin sağlamlığı ve kolay temizlenebilir olması da önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Sürdürülebilir karbon fiber, hidroelektrik güçle üretiliyor. Üretimin yapıldığı Leipzig'deki BMW fabrikası ise tamamen rüzgar enerjisiyle çalışıyor.

BMW i3, sürdürülebilir malzeme kullanımındaki kararlılığı ve diğer tüm tasarım detaylarıyla, doğaya olan saygısını dikkat çekici bir biçimde ortaya koymayı başarıyor.

https://cdn.bmwblog.com/
Sadece artan akaryakıt fiyatlarına ve tehlikeli boyutlara ulaşan karbon emisyon oranlarına bakarak bile, bütçeniz çerçevesinde, elektrikli araba konusunu gündeminize ve gelecek planlarınıza dahil edebilirsiniz. BMW i3, bu noktada iyi bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Uzun vadede cebiniz için de, konforunuz için de, sağlığınız için de faydalı olacağına dair şüpheniz olmasın.
Karbon emisyonunun azaltılması ve gezegenin sağlığı konusunda sağlayacağınız katkı da cabası.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?