t.c. cumhurbaşkanlığı
GLOBAL NEWS

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yerel Seçim Açıklaması: "En Doğru Adayları Tespit Edeceğiz"

04 Ağu 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçim mesajı verdi. Erdoğan, “En doğru adayları tespit edeceğiz. Bütün mesele, ülke genelinde seçimlerden en başarılı şekilde çıkmak” ifadelerini kullandı.

İstanbul Kerem Aydınlar Camii’ndeki Cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki mart ayında gerçekleşmesi planlanan yerel seçimlerle alakalı konuştu. Erdoğan, “Türkiye genelinde hazırlanan programa göre şu anda zaten görevlere başladılar, Türkiye'yi tarıyoruz, taramaya devam edeceğiz. Bütün mesele en ideal aday tespitlerini yaparak ülke genelinde seçimlerden en başarılı şekilde çıkmak” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le gerçekleştirdiği telefon görüşmesine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'in ağustos ayında ziyaret edebileceğini belirterek, “Rusya'dan Karadeniz koridorundan gelecek tahılların bizde una çevrilmesi ve buradan un olarak fakir Afrika ülkelerine, az gelişmiş ülkelere de bunların naklini yapacağız” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şu şekilde:

Yerel Seçimler Hakkında


“Türkiye genelinde hazırlanan programa göre şu anda zaten görevlere başladılar, Türkiye'yi tarıyoruz, taramaya devam edeceğiz. Bütün mesele en ideal aday tespitlerini yaparak ülke genelinde seçimlerden en başarılı şekilde çıkmak.”

Rusya Devlet Başkanı Putin ile Görüşmesi Ne Zaman?


“Henüz tarih netleşmedi. Görüşmeleri yapıyorlar, görüşmeler çerçevesinde ağustos ayı içerisinde inşallah bu ziyaret gerçekleşecek.”

Tahıl Koridoru Anlaşması’nın Akıbeti Nedir?


“Biliyorsunuz, biz bu konuda Rusya ile aynı çizgideyiz. Yani Rusya'dan Karadeniz koridorundan gelecek tahılların bizde una çevrilmesi ve buradan un olarak fakir Afrika ülkelerine, az gelişmiş ülkelere de bunların naklini yapacağız. Hatta şu anda bile biz gıda tarım hayvancılık bakanlığımız olarak o adımları atmaya, fakir ülkelere de bu desteğimizi yapmaya devam edeceğiz.

Tabii, Fransa’nın bu yaptığı iş ilk değil. Geçmişte Cezayir'de Ruanda'da yaptığı uygulamalar, bütün bunlar dünyanın artık bütün kayıtlarında mevcut. Bunu hele hele Afrikalılar çok iyi biliyor. Altın sevkini, uranyum sevkini tamamen durdurmuş durumdalar. Bu ülkelere yapılan zulmün karşılığıdır. Biz olumlu ilişkilerimizi devam ettirmeye aynen çalışıyoruz.”

Yaş Kararları


“Ben bu atamadan çok çok mutlu oldum. Hele hele böyle bir kızımızın amiralliğe terfi etmesi bizi çok çok mutlu etti. Biliyorsunuz, yargıda falan bu gibi atamalar çok var. Ama şimdi ilk defa silahlı kuvvetlerde böyle bir kızımızın albaylıktan amiralliğe terfi etmesi ayrı bir güzelliktir. Ben kendisini kutluyorum, tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki şuralarda bunların devamı gelecektir.”

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?