Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Sputnik
GLOBAL NEWS

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akşener ve İnce'ye Sert Eleştiri

29 Mar 2023

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, Akşener’in Hatay’da gerçekleştirilen temel atma törenini eleştirmesine yanıt vererek, “Biz bir şeye yapıyoruz dersek, biz bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan'a da dikkat et, Tayyip ismine de dikkat et. Konuştuğun zaman buna göre konuş. Beni, kendinle de uğraştırma.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Grup Toplantısı’nda gerçekleştirdiği konuşmada Hatay’daki temel atma törenine ilişkin kendisine eleştiri yönelten Meral Akşener’e yanıt verdi. Akşener’e “beni kendinle uğraştırma” ifadelerini kullananan Erdoğan, "İP'in başkanı elinize dilinize dursun, hayatında inşaat nedir görmemiş ve bunların tepeden tırnağa derinliği olması gerekir bilmeyen... Bunlar deniz kumu da değil. Kullanılan demirler çok farklı, bunlarda hassasiyet var. Biz bir şeye yapıyoruz dersek, biz bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan'a da dikkat et, Tayyip ismine de dikkat et. Konuştuğun zaman buna göre konuş. Beni, kendinle de uğraştırma" açıklamasında bulundu.

Açıklamalarının devamında Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin Erdoğan’dan kurtulması lazım” ifadelerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnce’yi terör örgütleriyle yan yana gelenlerle bir araya gelmekle itham ederek, "Türkiye'nin Erdoğan'dan kurtulması lazım" diyor. Erdoğan sana ne yaptı? Sen terör örgütleriyle yan yana olanla yan yanasın, yıllar yılı zaten onlarlaydın. Şimdi kalktın cumhurbaşkanı adayı oldun. Şimdi seni yanlarına alacaklar mı almayacaklar mı senin de kapını çaldılar. Buradan acaba sana da bir şeyler çıkar mı çıkmaz mı bunun gayesi içindesin. Bay bay Kemal şu an hepsine bir şeyler dağıtıyor. Bütün bunlara benim milletim hesap sormayacak mı?” diye konuştu.

Açıklamalarının son bölümünde son dönemde siyasetin gündemi hâline gelen aile müessesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, LGBT’yi sapkınlık olduğunu vurgulayarak, “Aile kurumununun korunması bizim önceliğimizdir. Özgürlük adı altında LGBT sapkınlığına biz müsaade edemeyiz. Aynı zamanda şiddet başta olmak üzere kadınlarımızın da özgürlüğünü ihlal eden hiçbir duruma müsaade etmeyiz. Aile kurumunu da delik deşik etme niyetindeler. LGBT adıyla yada başka isimle gökkuşağı masasının kurulmasına müsaade etmeyeceğiz. 6'lı masanın altında bu çıkıyor. Başörtüsü yasaklarını biz tarihe gömdük. Eğitimde fırsat eşitliği AK Parti ile sağlandı. Kadınlarımızın iş gücüne katılımı cumhuriyet tarihi rekoru kırdı. Kadınlarımızı her alanda destekledik ve yanında olduk. Kadınlarımız her zaman bizim grurumuz oldu. Yakalanan bu ivmeyle zaten güçlenerek devam edecekler. Kadına şiddetle ilgili bizim savaşımız hiçbir zaman olmadı. Bizim kadınlara verdiğimiz hakları CHP kendi iktidarlarında vermedi.” ifadelerini kullandı.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?