Önümüzdeki 5 gün boyunca
ensonhaber
GLOBAL NEWS

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB 79. Genel Kurulu'nda Konuştu: Vatandaşımızı Enflasyona Ezdirmeme Politikamıza Sıkı Sıkıya Bağlıyız

30 May 2023

TOBB İkiz Kuleleri’nde gerçekleştirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 79. Genel Kurulu’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katılımcılara hitap etti. Hükümetin enflasyona yönelik mücadelesinin süreceğini vurgulayan Erdoğan, “Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme politikamıza sıkı sıkıya bağlıyız. Tek haneli rakamlara indirerek halkımızı rahatlatan bizdik. Yine biz olacağız” diye konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurulu’na katılım sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ne, ekonomik krize ve vize sorununa ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin her yıl ortalama 5.5 oranında büyüme elde ettiğini vurgulayan Erdoğan, bu başarının beraber, sırt sırta elde edildiğini ifade etti. TOGG otomobillerinin Türkiye’nin 60 yıllık hayali olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı, “Son 21 yıla damga vuran bu eşsiz başarı hikayesini kamu, özel sektör dayanışmasıyla beraberce yazdık” cümlesini kullandı.

Konuşmasına 14 Mayıs Genel Seçimleri’ne ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ne değinerek devam eden Erdoğan, seçimin kazananının sandığa giden tüm seçmenler olduğunu ilan etti.,

Enflasyonu tek haneli rakamlara düşürmekte kararlı olduklarını açıklayan Erdoğan, “Enflasyonun yol açtığı fiyat artışından kaynaklanan sıkıntılardı. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme politikamıza sıkı sıkıya bağlıyız. Tek haneli rakamlara indirerek halkımızı rahatlatan bizdik. Yine biz olacağız” diye konuştu.

Açıklamalarının son bölümünde vize sorununun farkında olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı, “Son dönemde siyasi şantaj olarak kullanılan vize sorununu en kısa sürede hal yoluna koyacağız. Sizlerin her alanda önünüzü açmak, engelleri ortadan kaldırmak için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz. Tüm iş dünyamıza seslenmek istiyorum. Dünyadaki konjonktür belki de bize fırsatlar sunuyor. Bu fırsatları sahte gündemlerle heba edemeyiz. Altın değerinde bir 5 sene daha kazandığımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.


©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?