Pinterest
İLİŞKİLER / CİNSELLİK

Çok Seven mi Çok Deneyen mi: Hangisi Daha İyi Sevişir?

07 Haz 2023

Aman efendim, buluştuk mu yine konuların şahı cinsellik sularında… Ee, en nihayetinde konuşmadan olmaz. Hadi öyleyse biraz daha konuşalım ve hemen hemen hepimizin sorguladığı fakat istediği cevabı bulamadığı durumlara sonuçlar üretelim. Hangisi daha iyi sevişir diye soruyoruz bugün. Sizce çok seven mi daha iyi sevişir yoksa fazla deneyen mi?

2 Bardak
Hepimiz içgüdüsel olarak çiftleşmeye kodlanmış canlılarız. İnanıyorum ki bunu tartışmaya gerek yok. Hala pürüzler olsa bile günümüzde cinselliğin bir ihtiyaç olmasının yanı sıra zevk için gerçekleştirilen bir aktivite olduğu da nihayet anlaşıldı. Bu düzlemde, özellikle Z ve genç Y kuşağı arasında oldukça normalleştirilen ve son derece de revaçta olan seks, en günlük sohbetlerin bile ana konusu haline geldi. Gençler basitçe “Sevişiyoruz a dostlar, bunda anormal ne var?” dedi ve bu son derece normal eylem halini sohbetlerin mezesi yapmaya devam etti.

Pinterest
Aslında insanlık tarihinin başından beri konuşulan fakat elbette ki bu kadar rahat ve açık bahsedilemeyen cinsellik, günümüz gençleri arasında bir yarış, becerilmesi gereken bir durum ve işin ehli olunması arzulanan bir eylem olarak karşımıza çıkıyor. Bu kadar dillerde olan bir aktiviteden ve bu aktiviteyi gerçekleştirenlerden beklentinin yüksek olması çok da şaşırılası bir durum değil fikrimce. İşte tam da bu yüzden herkes seks esnasında gösterebileceği en iyi performansa ulaşmak için terinin son damlasına kadar mücadele ediyor ve hem kendini hem de partnerini tatmin etmek adına uğraşıyor.

Evet sevgili okurlar, hepimiz sevişiyoruz fakat birilerinin daha iyi seviştiği ortada. Peki kim bu daha iyi sevişenler dersiniz? Hadi öyleyse cinsel performansı etkileyen iki farklı dinamiği masaya yatırma vakti geldi.

Pinterest
Aşk” diyorlar kusursuz seksin altın anahtarına! Birbirine derinden aşık olan çiftlerin, sekslerin en iyisini yaşadığı iddiaları dolanıyor ortada. Elbette ki partnerimize duyduğumuz duyguların seksi daha da eşsiz kıldığı inkar edilemez bir gerçek. En nihayetinde aşık olduğumuz kişi bizden kilometrelerce uzakta olduğunda bile onu arzulayabiliyor ve tensel bir teması düşleyebiliyoruz. Fakat eminim sizler de duymuşsunuzdur. Bazen birbirine derin bir aşkla bağlı olan çiftler arasında da çok tatmin edici bir seks olmadığına rastlayabiliyoruz. Bundan büyük bir talihsizlik olarak bahsetmek mümkün fakat aynı zamanda aşkın, mükemmel seks için yeterli olmadığını da kanıtlayan bir durum doğrusu.

Pinterest
Bir de tecrübe ayağı var tabii bu konunun. Çok sevişen iyi sevişir diyor ve çoğu insan körü körüne buna inanıyor. Elbette ki tecrübe, iyi bir cinsel deneyim için oldukça önemli. En nihayetinde kişiler seks esnasında neyden zevk aldığını, cinselliği denedikçe fark ediyor ve tespit ediyor. Kişinin kendini tanımasında oldukça büyük bir etkisi olan tecrübenin, yapılan seksi güzelleştirdiği konusu ise fikrimce muamma doğrusu. Şayet söz konusu sabit bir partnerse ilişkinin ilerleyen evrelerinde seksin kusursuzlaşmaya başlaması olası fakat bireyin gerçekleştirdiği her cinsel deneyime farklı partnerler eşlik ediyorsa, tecrübe çok da etkili bir durum olmaktan çıkıyor. En nihayetinde her beden bambaşka bir deneyim ve yepyeni bir tecrübe. Sizce de öyle değil mi?

Pinterest
“Ee Yağmur, satırlarına göre en iyi seksin anahtarı ne aşk ne de tecrübe…” dediğinizi duyuyorum ve sizleri şahsi fikrimle aydınlatıyorum. Bence en iyi sevişen kişiler partnerleriyle açık iletişim kurmayı becerebilenlerdir sevgili okurlar. Hem kendi bedenimizi hem de partnerimizi keşfettiğimiz cinsel deneyim esnasında gerçekten unutulmaz bir tatmin hissiyatına ulaşmak için gereken en önemli şey, neyi sevip neyi istediğimizi bilmektir. Bireyin yaşadığı tutku dolu duygular ve sahip olduğu sevişme becerileri ise cinsel deneyim esnasında yaşanacak olan tatmin hissiyatını tetikleyecek ufak dinamiklerden ibarettir. Aşıksak ve tecrübeliysek ne mutlu bize fakat eğer partnerimizden çekiniyor ve onunla açık bir şekilde konuşamıyorsak, mükemmel sekse ulaşmamız biraz zor gibi sevgili okurlar.

Ben konuşmaktan çekinmeyin derim. İşin sonunda karlı çıkacak olan siz olacaksınız, benden söylemesi…

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?