chiron&achilles, john singer sargent
ASTROLOJİ

Chiron: Travmalar ve Şifa Doğum Haritasından Okunabilir Mi?

23 Kas 2022

Astroloji haritasında Chiron, başkalarının merhemi olacak yaranıza işaret ediyor olabilir mi? Chiron (Şiron) hakkında konuşuyor ve doğum haritasında Chiron’un anlamına bakıyoruz…

2 Bardak
Chiron, bir asteroit olarak asteroit kuşağında; Mars ve Jüpiter yörüngesinin arasında yer alıyor. Kayıtlara ise; 1977’de geçiyor Chiron. Her gezegene, bir hikaye, bir mit düşer ya, (Mars, savaş tanrısı; Venüs, aşk tanrısı vs.) Chiron da hayvani ve insani parçalarımızın kaynaşmasından sorumlu, yaralı şifacı bir yarı tanrı kisvesi taşır. Astrolojiye göre gökyüzünde gördüğümüz paternleri (desenleri) hayatımızda da değişen etkilerle görebilmemizden kaynaklı, onun etkisini anlamak için, karakterini incelemeyebiliriz.

Chiron, mite göre; kendini iyileştirmeye yolunda başkalarına şifa olan bir karakteri anlatıyor. Astrolojide, insan karakterine veya davranışlarına izdüşümü ise; çözeceğiz diye daha da dolaştığımız, kendi üzerimize gidip, daha da içine battığımız yanımız. Chiron’un hissettiği gibi, hayatınızın bir alanında şifaya kavuşma yolunda bir ileri bir geri gittiğinizi hissedip, kendinize bir türlü iyi gelemediğinizi düşünüyorsanız, Chiron’un sembolüne ulaşmak, sizi şifalandıracak kapıyı açabilir. Chiron’un sembolü olan anahtar da bunu sembolize eder zaten. Şifamızın anahtarını. Bir yandan da kilidini.
Astroloji’deki her şey gibi Chiron’un etkisini, hayatımızda nasıl/ne kadar yeri olabileceğini; haritada konumuna ve etkileşimine bakarak okuyabiliriz. Haritada çok etkili bir Chiron, harita sahibine özellikle orta yaş döneminde yoğun bir dönüşüm enerjisi getirebilir, işinden çıkamadığı ve hayatının temasına dönüşmüş sorunlarıyla artık uğraşmamayı seçebilir. Garip olan şu ki; bu yaraları kurcalamadığımız, kendimizi yarasıyla kabul ettiğimiz zaman şifalanmaya başlarız. Öte yandan görürüz ki bizim şifa arayışımız, başkasına şifa olabilir.

Keza, insanlar da kendilerine iyi gelemedikleri noktada bize iyi gelebilir, aynı, onların haritalarında da Chiron etkisi görülebileceği gibi. Diğer kişinin Chiron’u da başka bir hayat konusundan onu yaraladığı için, o kişi de yine kendi yarasıyla başkasına ilaç olur. Chiron’un miti, astroloji ölçeğinde insanları birbirine böyle bağlayabilir.
Chiron’un astrolojik etkisi daha incelikle hesaplar gerektirse de; Chiron’un haritadamızdaki yeri, bir türlü aşamadığımız -aslında aşma düşüncesini aşmamızın lazım olduğu- hayat temamıza işaret edebilir… Sizin yaranız nerenizde?
Chiron Koç Burcunda

Bu yerleşimde kişi gerekli atılımları yapamadığıdan ya da bir türlü bireyselliğini ele alamadığından yakınabilir. Atılmak veya mücadele etmekle derdi olabilir. 

Chiron Boğa Burcunda

Maddi varlık, garantiye alma ve bir şeylere sahip olma konusunda sıkıntılar çekebilir, bu konuda takıntılı olabilir.

Chiron İkizler Burcunda

Yerleşime sahip kişi, akli melekelerine pek güvenmeyip, kendini diğerleriyle kıyasa girebilir. İletişimde kendine pek güvenmez.

Chiron Yengeç Burcunda

Yakın çevresine yeterince iyi gelemediğini, ailesine destek olamadığını düşünebilir. ‘Ev ve yuva’ konularında kısır döngüsel problem yaşayabilir. 

Chiron Aslan Burcunda

Kendini ortaya koymak, iç ateşini dışarı atmak ve yaratıcı ifadede kekemelik yaşayabilir. Sahneden, ileri atılmaktan geri durabilir. 

Chiron Başak Burcunda

İşe yaramadığını ve bir şeylere yardım edemediğini düşünebilir. Detaylarda kaybolacağına neredeyse emindir.

Chiron Terazi Burcunda

Sanki hiç yoktan bir şeyler çıkıp da ilişkisini dağıtıyor gibi gelebilir. İlişkilerinde dikiş tutturamayabilir, karşındakine belli konularda yetemediğini düşünebilir. 

Chiron Akrep Burcunda

Ortaklı işlerde pay anlaşmazlığı gibi durumlar sıkça karşısına çıkabilir. Kendini dönüşümden geri tutmaya, dönümlerden kaçmaya meyilli olabilir.

Chiron Yay Burcunda

Başka kültür ve inançları garipseyip, önyargılı ve soğuk yaklaşabilir. Vizyonunu eksik hissedebilir. 

Chiron Oğlak Burcunda

Kişi kendini toplum nezdinde yetersiz hissedebilir. Kariyer planları yapmaktan ya da uygulamaktan kendini geri tutar, sabote eder.

Chiron Kova Burcunda

Kişi arkadaş ortamında dışlanmaktan ve ötekileşmekten çekinebilir. Girdiği ortamlardaki gruptan insanlarla kendini karşılaştırır, kendine böyle kompleksler yaratabilir. 

Chiron Balık Burcunda

Kişi sezgilerine güvenemez, insanlara yardım etmekten kendini geri tutar ya da yeterince yardım edemediğini düşünür.

Haritada Chioron’un yeri ‘içinizde yer eden o derde’ işaret edebilir. Ona başka bir açıdan bakmanın, onu ummadığınız bir şekilde dönüştürebileceğini fark ettiğinizde; içinizdeki yaraya ve şifaya, kapıyı aralayacak anahtarın yoluna biraz daha yaklaşabilirsiniz. Bazen de düğümü çözecek olan, ona teslim olmaktır.


©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?